Jak zrobić muzyke hip hop ?

Dawid7710

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam !

Właśnie zacząłem się interesować hip hopem, tzn. tworzeniem muzyki...
Mam program fl studio 9 i w miarę go ogarnąłem :D
Proszę mi powiedzieć co i jak na temat bitu lub piosenki.
Chodzi mi o to jak zacząć jak zrobić bit, melodie tak żeby piosenkę dało się słuchać.

Z góry dzięki!
 

manuchcl

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
Musisz mieć takie coś w swoim sercu... :) pozdro.

WWW.MANU.MUZZO.PL da sie słuchać?
 

aspołeczny

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
siemka
ja tez jestem początkujący na FL'u tu mozesz obczaić mój pierwszy bicik
http://www.youtube.com/watch?v=ZNelZuu5jwY&feature=channel_video_title

długo by pisać o tym jak się robi bity w tym programie więc proponuję jeżeli chcesz sie tego nauczyc obejrzec lub poczytac jakieś tutoriale dam Ci link do bardzo dobrego :
http://www.youtube.com/watch?v=iwGCqZVDJjk


chcesz tylko tworzyc podkłady czy również nawijać ''kłaść wokal na bity''?
jeśli bys chciał a nie wiedział od czego i jak zacząc zawwszę mogę doradzić choć sam ie nawijam to sporo o tym wiem .
pozdrooo
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po pierwsze trzeba mieć choć blade pojęcie o muzyce. Znać nuty, akordy itp. Wypadałoby mieć też poczucie rytmu, żeby to wszystko się kupy trzymało. Bity w FL najlepiej zacząć od zrobienia pętli perkusji, Ze dwa-cztery takty, żeby nie było monotonne. Potem wypadałoby nałożyć na to bas. Pamiętaj, że musi on idealnie współgrać z perkusją, bo to sekcja rytmiczna, która musi brzmieć idealnie, najlepiej kiedy uderzenia basu pokrywają się z kickiem. A potem to już wolna wola, instrumentów masz od groma.
 

manuchcl

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
Na robieniu bitów sie jako tako szczegółowo nie znam ;). Kiedyś próbowałem sił w FL Studio . . ale mnie to nie pociągało ;).

Mogę jedynie doradzic jeśli chodzi o nagrywanie ;). ale jak powiedział jacobbs trzeba mieć poczucie rytmu i determinacje do tego.. a nie od tak ze bede robil hip hop bo mi tak sie podoba...
HipHop to coś wiecej niz muzyka.. jesli chodzi o nagrywanie wokalu to...

1. Program jaki polecam dla początkujących (Audiacity) dla takich co ogarniają cokolwiek tez prosty program (cool edit pro 2 [na nim sam nagrywam - dobry])
2. Mógłbym pisac rozne zdania na ten temat ale to nie potrzebne.. http://16-wersow.blogspot.com/p/mix-wokalu.html NA TEJ STRONIE JEST IDEALNIE WSZYSTKO POWIEDZIANE.. NAPRAWDE ;)

POZDROO...
 

Dawid7710

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Elo dzięki za odpowiedzi ;/

Bit jako taaki umiem zrobićale chodzi mi o melodię do niego ?
Jak zrobic ? też w FL studio ?
 

iksem

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Fajnie na początku mieć jakiekolwiek pojęcie o muzyce, czyli z czego składa się bit itd. Sampel, perkusja, bas to podstawa jak dla mnie :) Robię bity w Fruity Loopsie, Sonic Producer i czasami Reason ale raczej te dwa pierwsze Reason ma duże wymagania itd, nie mam zbyt dobrej karty dźwiękowej eh:/

Mój remix:
 
Do góry