Jak zostać szpiegiem?

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Witam, w przyszłości chciałbym zostać szpiegiem :) . Co powinienem zrobić aby w przyszłości zostać pracownikiem służb specjalnych?
Pytam serio :)
 

Spojler21

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
101
Punkty reakcji
1
To zależy co dokładnie masz na myśli.
Przede wszystkim poszukaj na oficjalnych stronach instytucji które Cię interesują informacji dla kandydatów itp.
Po drugie, szukaj stron i for internetowych specjalizujących się w tej tematyce (forumowisko to nie jest najlepsze źródło informacji).
No i biorąc pod uwagę w jakim kierunku rozwija się cywilizacja, sądzę, że już teraz musisz zdobywać wiedzę i umiejętności z dziedzin związanych z szeroko rozumianą informatyką.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Chcesz zostać szpiegiem hehe? Mam znajomego co się uważa za szpiega, bo pracuje w spy-shopie jako sprzedawca :) Zarobki ma całkiem ok, więc może spróbujesz pujść jego drogą :)
 

Maniek_ko

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
podlaskie
To nie jest takie proste i pracować jako szpieg nie może każdy. Trzeba mieć odpowiednie dojścia, albo niezwykle wyróżniać się spośród tłumu.
 
S

Spamerski

Guest
Całkiem sporo jest o tym w Internecie. Pierwszy lepszy artykuł dotyczący rekrutacji do służb specjalnych:
http://www.kariera.p...ch-specjalnych/

Służby specjalne można porównać do dobrej firmy. Zarówno do służb specjalnych, jak i dobrej firmy dostają się albo najlepsi w danym fachu, albo... z polecania kogoś, kto już tam pracuje. Nie ma co liczyć na to, że ktoś napisze Ci dokładnie co masz zrobić. Wynika to z prostej przyczyny: ktoś, kto pracuje w służbach specjalnych nie może o tym mówić.

Jak już zostało powyżej wspomniane: szukaj u źródeł, czyli oficjalne strony i oficjalne akty prawne. Na "nieoficjalne" informacje nie masz co liczyć.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Chcesz zostać szpiegiem hehe? Mam znajomego co się uważa za szpiega, bo pracuje w spy-shopie jako sprzedawca :) Zarobki ma całkiem ok, więc może spróbujesz pujść jego drogą :)

Hehe no nie całkiem o to mi chodziło ale dzięki za namiar na fajny sklepik, właśnie gadżety w tym stylu mnie jarają ale raczej śladem twojego kolegi nie pójdę.

Całkiem sporo jest o tym w Internecie. Pierwszy lepszy artykuł dotyczący rekrutacji do służb specjalnych:
http://www.kariera.p...ch-specjalnych/

Służby specjalne można porównać do dobrej firmy. Zarówno do służb specjalnych, jak i dobrej firmy dostają się albo najlepsi w danym fachu, albo... z polecania kogoś, kto już tam pracuje. Nie ma co liczyć na to, że ktoś napisze Ci dokładnie co masz zrobić. Wynika to z prostej przyczyny: ktoś, kto pracuje w służbach specjalnych nie może o tym mówić.

Jak już zostało powyżej wspomniane: szukaj u źródeł, czyli oficjalne strony i oficjalne akty prawne. Na "nieoficjalne" informacje nie masz co liczyć.

Ciekwy link, dziękuwa!
 
Do góry