jak wgrywać aplikacje przez PC do HTC one V Android 4.0

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
witam i od razu przepraszam jeśli był już taki temat mam taki problem jak w tytule, jest do tego jakiś program?
jeszcze jedno pytanko, z jakim rozszerzeniem powinienem pobierać te aplikacje by działały poprawnie na tym Androidzie?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Zakładam że chodzi Ci o aplikacje. ;) Te najlepiej ściągać bezpośrednio z Google Play. Jeśli jednak chcesz wgrać je gdzieś np. z internetu to wyszukujesz plik z rozszerzeniem .apk, następnie wchodzisz w ustawienia>>zabezpieczenia i zaznaczasz pole "nieznane źródła". Potem pobierasz z Google Play dowolny menedżer plików np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaG1zb2Z0LmZtIl0. lub https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metago.astro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tZXRhZ28uYXN0cm8iXQ.. , podłączasz telefon do komputera i w pasku powiadomień włączasz nośnik USB. Następnie w "moim komputerze" po prostu znajdujesz swój telefon i przerzucasz tam aplikacje które następnie w telefonie instalujesz za pomocą menedżera plików.

To samo tyczy się filmów i zdjęć, jednak z pominięciem grzebania w ustawieniach i ściągania menedżera plików. Zawsze możesz też ściągnąć HTC Sync, ale nie wiem czy będzie on aż tak przydatny. ;)
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
oo dzięki wielkie, właśnie zastanawiałem się gdzie tu może być jakiś menażer plików ; D to mój pierwszy smartfon heh trzeba iść z techniką do przodu ; D

a jeszcze mam takie pytanko, czy jest coś takiego jak antywirus do tego typu telefonu? ;p
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbnRpdmlydXMiXQ.. , https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sb29rb3V0Il0. , https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.mobilesecurity&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hdmFzdC5hbmRyb2lkLm1vYmlsZXNlY3VyaXR5Il0. i setki innych, wystarczy wpisać "antywirus" w Google Play. :p

Co do samej ich użyteczności - jeśli nie masz zamiaru instalować nie wiadomo jakich syfów, raczej Ci się to nie przyda. No chyba że zgubisz telefon, wtedy tak. Większość tego typu programów ma wbudowany lokalizator.
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
bardzo dziękuję :) zainstaluje nawet dla samej tej lokalizacji to może być bardzo przydatne :)

a jeszcze jedno pytanie, chodzi konkretnie o ten model, w danych technicznych telefonu jak i w jego reklamie jest mowa o 4 gb wbudowanej pamięci a mam jej dostępnej 95.2 MB.. rozumiem że system może troche zajmować i nigdy nie ma tyle pamięci o jakiej jest mowa ale to wydaje mi się już lekką przesadą.. sam system by zajmował prawie 4GB ?

//Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edytuj".
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
No niestety, Android + nakładka robią swoje. Z tego co udało mi się wyczytać w internecie, pamięć na pliki użytkownika wynosi 1,1GB. :)
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
no to nie wiem ja mam 95.2 mb i już gdzieś czytałem o podobnym problemie ale nikt tej osobie w tym nie pomógł.. zbieram jak najszybciej na kartę 32 ;p
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
na komputerze jest inaczej i menadżerze plików w telefonie też.. 0,92 mb a nie 0,92 gb

i to nie jest moje niedopatrzenie.. na początku miałem te 0,92 mb wolnego, zgrałem jakieś instalki aplikacji ważące około 30 mb i teraz pokazuje 60mb wolnej pamięci a nie 890mb.. więc coś tu jest nie tak..

//Nie pisz posta pod postem - ostrzeżenie drugie = warn.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Na 90% jestem przekonany że masz 920mb wolnego miejsca w sumie, a z tego wydzielone około 100mb na same aplikacje. Stąd te nieprawidłowości.
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
więc jak mam korzystać z reszty skoro mogę wgrywać pliki tylko na te 100mb ? tak jak wspomniałem wcześniej wchodząc we właściwości na pamięci telefonu poprzez PC widnieje jedynie 92,2 mb
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Proponuje napisać/zadzwonić do supportu HTC. Pamięć wewnętrzna powinna wynosić około 1GB. Z tego co się orientuje taki sam problem był z One X, jednak ostatnio wyszedł patch naprawiający ten problem. Może i u Ciebie jakaś łatka już jest (ustawienia->informacje o telefonie->aktualizacje systemu->sprawdź dostępność).
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
faktycznie aktualizacje były, zainstalowałem ale niestety problem pozostał
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
na komputerze jest inaczej i menadżerze plików w telefonie też.. 0,92 mb a nie 0,92 gb

i to nie jest moje niedopatrzenie.. na początku miałem te 0,92 mb wolnego, zgrałem jakieś instalki aplikacji ważące około 30 mb i teraz pokazuje 60mb wolnej pamięci a nie 890mb.. więc coś tu jest nie tak..

Odnosząc się jeszcze do tego posta - programy wgrywałeś korzystając z Google Play czy przesyłałeś kablem z komputera?
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
a różnie.. szkoda mi trochę transferu żeby tak ściągać wszystko z google play a nie mam wifi w domu
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
W takim razie myślę że wiem o co chodzi. :) Pamięć WEWNĘTRZNA to ta która ma 800MB i służy do instalowania i przechowywania danych aplikacji. Nie jest ona dostępna dla użytkownika (chyba że zrobisz roota). Natomiast pamięć TELEFONU ma 90MB, jest widoczna w komputerze i to tam właśnie zapisują się wszystkie zdjęcia filmy oraz pliki zgrane z komputera.
 

Myśliciel94

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
no to wszystko jasne "4GB" jest heh


jeszcze takie pytanko:
jak wgrywać takie lepsze gry zajmujące np 200mb, w folderze z grą znajduje się plik "apk" i do tego jeszcze jakiś folder z plikami gry, gdzie to skopiować żeby hulało?
 
Do góry