Jak u was z książkami?

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Często czytacie i czy w ogóle?
Wasz ulubiony gatunek/autor?
Ja osobiście preferuję Kim Harrison, Meg Cabot i szanowną Rowling.
Mimo, że fantastyki nie lubię, Harry do mnie przemówił. <3
Teraz czytam Hobbita - czytaliście? podobało się wam?
 

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Dla mnie książki to przeżytek. Idę za rozwojem technologicznym i książek nie czytam, staram się nie kupować - szkoda mi pieniędzy, no i przy okazji dbam o środowisko zmniejszając zużycie papieru (pomijając ilość zużytej energii przez mój laptop) :D
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Dla mnie książki to przeżytek. Idę za rozwojem technologicznym i książek nie czytam, staram się nie kupować - szkoda mi pieniędzy, no i przy okazji dbam o środowisko zmniejszając zużycie papieru (pomijając ilość zużytej energii przez mój laptop) :D

jeśli idziesz za techniką to proszę bardzo - ebooki, audobooki. szeroki zakres możliwości. :>
ewentualnie jeśli tak dbasz o środowisko to zasuwaj do biblioteki. (kasę też zaoszczędzisz)
 

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
jeśli idziesz za techniką to proszę bardzo - ebooki, audobooki. szeroki zakres możliwości. :>
ewentualnie jeśli tak dbasz o środowisko to zasuwaj do biblioteki. (kasę też zaoszczędzisz)
Oczywiście są teraz różnego rodzaju urządzenia umożliwiające czytanie książek. Jednakże prawda jest taka, że najzwyklej mi się nie chce. Niektórych nie stać, a ja mam lenia. Wolę przeczytać coś konkretnego, wprost, krótszą wypowiedź, bądź też samemu coś napisać od siebie... (jakiś artykuł, wiadomość, czy chociażby zwykłego maila) ;)
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Oczywiście są teraz różnego rodzaju urządzenia umożliwiające czytanie książek. Jednakże prawda jest taka, że najzwyklej mi się nie chce. Niektórych nie stać, a ja mam lenia. Wolę przeczytać coś konkretnego, wprost, krótszą wypowiedź, bądź też samemu coś napisać od siebie... (jakiś artykuł, wiadomość, czy chociażby zwykłego maila) ;)
ja nie wyobrażam sobie życia bez książek, no ale niektórzy mają całkiem inne zainteresowania. często ciekawsze od 300 stron cudzej wyobraźni.
moje życie jest nudne jak flaki z olejem, dlatego zachwycam się cudzym i wymyślonym. :D
 

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
ja nie wyobrażam sobie życia bez książek, no ale niektórzy mają całkiem inne zainteresowania. często ciekawsze od 300 stron cudzej wyobraźni.
moje życie jest nudne jak flaki z olejem, dlatego zachwycam się cudzym i wymyślonym. :D
Teraz rzuciłaś mi światło i odpowiedź dlaczego ludzie sięgają po książki, cudzą wyobraźnię ;) Właśnie dlatego, że mam własną wyobraźnie i własne emocje do przekazania - unikam książek. Nie wspominając oczywiście o pasji, hobby jaką jest informatyka, pisanie na tematy stricte powiązane z IT :)
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Teraz rzuciłaś mi światło i odpowiedź dlaczego ludzie sięgają po książki, cudzą wyobraźnię ;) Właśnie dlatego, że mam własną wyobraźnie i własne emocje do przekazania - unikam książek. Nie wspominając oczywiście o pasji, hobby jaką jest informatyka, pisanie na tematy stricte powiązane z IT :)
Chociaż chyba sama sobie zaprzeczam, bo przecież ja też piszę.. :eek: prowadzę bloga z opowiadaniami. :)
każdy ma inne pasje - Ty podążasz za nowością, ja jestem staroświecka. :D
 

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Chociaż chyba sama sobie zaprzeczam, bo przecież ja też piszę.. :eek: prowadzę bloga z opowiadaniami. :)
każdy ma inne pasje - Ty podążasz za nowością, ja jestem staroświecka. :D
Tutaj się absolutnie nie zgodzę. Jeżeli staroświecka to jakim cudem piszesz na tym forum i jakim cudem prowadzisz bloga? To akurat przejawy nowoczesności ;)
Nie trzeba od razu być informatykiem, żeby być nowoczesnym :p
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Tutaj się absolutnie nie zgodzę. Jeżeli staroświecka to jakim cudem piszesz na tym forum i jakim cudem prowadzisz bloga? To akurat przejawy nowoczesności ;)
Nie trzeba od razu być informatykiem, żeby być nowoczesnym :p
staroświecka, że nie przeszłam na ebooki, audiobooki itp tylko zostałam przy książkach. :>
 

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
staroświecka, że nie przeszłam na ebooki, audiobooki itp tylko zostałam przy książkach. :>
To akurat oszczędność jest - taniej wypożyczyć w bibliotece, czy kupić zwykłą książkę niż kupować tablet, czytnik, a później elektroniczne wydania... ;)
Tak w ogóle, to chyba nikt tego tematu nie widzi, albo nikt nie czyta książek :D
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
no tak, problem w tym, że ja mieszkam w mniejszej miejscowości, także za wiele zachodu z tym wszystkim. :D
tak, mugole jedne. :D
 

Kī o

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o mnie to zbytnio nie czytam książek, znaczy się pare razy zdarzyło mi się coś przeczytać, ale nie czuję aż tak dużej chęci do czytania jak inni.
Teraz właściwie miałem przeczytać książkę pt. "Smocze Kości" i od miesiąca jestem na 23 stronie, najzwyczajniej mnie nie ciągnie do niej, zawsze musi być coś co mnie rozprasza.
Moim ulubionym gatunkiem jest Fantasy, chociaż bardzo lubię książki Psychologiczne.
Hobbita nigdy nie czytałem, lecz słyszałem że książka jest ciekawa.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Jeśli dla ciebie książki(w każdej formie papierowej/cyfrowej/audio) to przeżytek to naprawdę ty nie masz wyobraźni. Po ksiązki się sięga by się rozwijać, nie da się rozwijać bez rowijania swoich horyzontów, a jeśli nie jesteś miliarderem to nie przeżyjesz interesujących sytuacji w paryżu/meksyku czy gdziekolwiek indziej.
Sam czytam dużo lub mało to zależy jak dla kogo, miesięcznie wypada mi około 5-6książek, teraz trochę mniej, ale mam nadzieje, że gdy życie się unormuje wrócę do średniej;)
 

seba1989

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja czytuję "Pieśń Lodu i Ognia" J.R.R.Martina. Czasami żuchwa mi opada ze zdziwienia a czasami z rozbawienia :)
Niedawno słuchałem też audiobooka "Hobbita" i "Władcy pierścieni"- dosyć interesujące. Fantasy to zdecydowanie mój ulubiony gatunek. Nie ma to jak dobra książka... Bardzo podoba mi się sytuacja, w której można obejrzeć ekranizację ulubionej książki. :)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Audiobooki zabijają wszystko co najlepsze w książkach. Niezależnie od rozwoju technologicznego książka jako słowo pisane nie zniknie na pewno. Nie chcę tutaj przycztaczać przykładów które mogą nie interesować ludzi którzy czytać nie lubią. Dla zainteresowanych polecam jednak ciekawy dialog Umberto Eco z Jean-Claude Carri&egrave;re'em pt. "Nie myśl że książki znikną."

Można go znaleźć w formie papierowej np TUTAJ
 

Volant

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Bukowski, Palahniuk, Irish Welsh, Joseph Heller, Tomasz Piątek, Krzysztof Varga.

Ja lubię ich, ale żaden nie odpowiada mi w 100%.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
musak
Kiedyś miałem podobny stosunek do książek ;) Ale po prostu musiałem trafić na swój gatunek i swoje książki (nie sugeruj się lekturami czasem).
W moim przypadku były to książki science fiction i z pogranicza SF i fantastyki :)
Może też na swój gatunek trafisz jeszcze i się bardzo mocno zdziwisz, jak zaczniesz z błogością zatracać się w papierowym tomiszczu :)
 

Lacrimael

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Świętokrzyskie
U mnie z książkami bardzo dobrze. Uwielbiam fantasy, przygodowe, science fiction. I inne gatunki.
Harry Potter, Eragon, Gone. Zniknęli. Zmierzch o0'
Wszystkie: www.goodreads.com/solarget
 
Do góry