Jak to jest...

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Dlaczego zawsze rodzice bardziej kochają/okazują uczucia młodsze/mu dziecko/ku?? Na czym to polega?
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
bo jest młodsze, mniej wie, mniej umie i trzeba bardziej na nie zwracać uwagę bo jest mniejsze i zeby starsze rodzeństwo nie zrobiło krzywdy mlodszemu :D
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Dlaczego zawsze rodzice bardziej kochają/okazują uczucia młodsze/mu dziecko/ku?? Na czym to polega?
Pytanie typu: Co było pierwsze jajko czy kura?
Bo widzisz ja jestem najmłodszy i zawsze mi się wydawało że rodzice więcej czasu poświęcają mojemu starszemu rodzeństwu :/
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Może dlatego, że są bardziej dojrzali niż przy pierwszym dziecku, może dlatego, że starsze już coś potrafi, coś umie, może dlatego, że to młodsze jest małe, bezbronne?

Często zadawałam sobie to pytanie jak byłam młodsza, bo jestem "niestety" tą starszą, a moja Siostra zawsze była faworyzowana. Ale to było kiedyś. Dzisiaj kocham Ją całym sercem i nie nie mam już "żalu", że zawsze miała lepiej. Siostra! Buziaki dla Ciebie! :D
 

paulina16061

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2008
Posty
107
Punkty reakcji
0
Ja jestem najstarsza :/
Chociaż u mnie nie ma faworyzacji to jesli bylaby ona to napewno bylaby spowodowana tym że poprostu od malego dziecka mniej sie wymaga niz od np.18 latka który no powinien już jakoś tam sobie radzić a ie tylko debbilizmy w glowie (patrz mój siedemnastoetni brat) ja mam 19 i inaczej patrze na swiat niż on.
Ale powiem szczerze że ja bylam bardziej pilnowana niż mój brat. Nie chodzilam na imprezy co tydzień bo poprostu mi nie pozwalano no ale to jeszcze kwestia dzewczyna - chłopak.
A co do okazywania uczuć to jakoś tak dziwnie żeby mi mama mówila że mnie kocha caly czas albo ja jej a moja siostrzyczka mowi jej to bo to jst dziecko poprostu. i to ze rodzice tego nie mówia nie znaczy że nie kochaja.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Mi się wydaje, ze to starszemu właśnie poświęcają więcej uwagi i bardziej się martwią, bo na nim "testują" na co będą mogli kiedyś pozwolić młodszemu... ^_^
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
co rodzina to inny sposób wychowywania dzieci. dla mnie pytanie troche bez sensu ot co!
 
K

kinga_sc

Guest
hmm ja zawsze tak mialam i nadal mam, ze jakos wlasnie brata bardziej kochaja, a mnie w d... maja:D
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
No cóż chciałam podejść do tego z czysto psychologicznej strony. Nie ma tu jakieś studenta psychologii, który dysponowałby jakimiś wynikami badań? ;)
Co do mojego zdania:
Jestem młodsza, ale u mnie nie ma tego faworyzowania. Myślę, iż to polega na tym, że młodsze dziecko przy starszym "wygląda lepiej". Nie popełnia takich błędów itp.
Agnienia:
Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi! :p

Ja tylko łaknę wiedzy!!! :crazy:
:D ;)
 

magicznapani

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Mam siostrę o 10 lat starszą od siebie i zawsze tak było że ona miała na mniej pozwolone niż ja. do dziś mi wypomina że ona nigdy w młodości nie mogła wychodzić na całą noc i tak dalej, i tak dalej. ale tak to już jest, drugie dziecko zawsze ma lepiej bo rodzice wiedzą już że nic złego się nie stanie jak dadzą trochę więcej swobody
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Mi się wydaje, ze to starszemu właśnie poświęcają więcej uwagi i bardziej się martwią, bo na nim "testują" na co będą mogli kiedyś pozwolić młodszemu... ^_^
Otóż to. Jestem właśnie ta najmłodsza i zawsze miałam wrażenie, że to mojemu bratu więcej czasu poświęcali. No, ale cóż, był starszy o siedem lat, faktycznie wymagał więcej uwagi, bo czasami zachowywał się jak tzw. trudne dziecko. A na mnie obierali inną strategię wychowawczą niż na moim bracie. Ale jakoś tak wyszło, że oboje jesteśmy w miarę normalnymi ludźmi i bardzo się kochamy! :D
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Na trosce?
Może uczą się na błędach,jakie popełnili w wychowaniu starszego dziecka?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Wydaje mi się że więcej się skupiają na starszym
ja jestem ta młodsza,i zawsze było mi przykro,że mama częsciej rozmawia z tą starszą,że one mają jakieś swoje tajemnice,ze wielu rzeczy mi nie mówią i traktują jakbym była jakaś głupia
 
K

kinga_sc

Guest
a ja mam wrazenie ze wlasnie mlodsze dzieci faworyzuja, ja mam 21 lat brat 12... mieszkamy troche na uboczu, do najblizszego osiedla jest 15 minut drogi, jak ja bylam w jego wieku nie moglam tam chodzic, nie moglam spotykac sie ze znajomymi na ich osiedlu

a brak moze, raz do kolegi raz do kolezanki, czasami ida do ch, u mnie to bylo nie do pomyslenia


brat zas mowi, ze ja moge wiecej, ze to mnie faworyzuja, bo mnie nie ma od rana do wieczora i dom traktuje jak hotel. Wciaz gdzies wychodze, a on tak nie moze, wciaz gdzies jezdze itd, albo ide na impreze... no tak ale tu tez sa ale, pewnie za 2-3 lata on bedzie sobie mogl wychodzic na calonocne imprezy, na ktore moi starzy nawet teraz jakos pozwalac niechca, bo cos mi ktos zrobi, tyle sie slyszy o narkotykach itd... :/.
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
A ja mam brata co ma 24 lata,a ja 18,od kąd pamiętam zawsze Ja byłam na pierwszym miejscu.
Żeby nie zepsuć sobie życia jak Kamil.
 
K

kinga_sc

Guest
hmm ja sobie zycia nie psuje w zaden sposob...:D no moze wzrok siedzac non stop przy kompie:D

wiec czemu taka olewka?
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Bo może uważają,że jesteś za duża żeby zawracać sobie głowę Tobą przez 24 h na dobe?
 
K

kinga_sc

Guest
oni powoli przestali na mnie zwracac uwage odkad urodzil sie brat, czyli od dawna...
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Nie możesz tak myśleć,że przestali tak zwracać uwagę na Ciebie.
Po prostu jestes większa,mądrzejsza.
Oni tak samo Cię kochają jak i brata.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jakoś nie wydaje mi się to prawdą. Ja jestem starszy, a zawsze byłem faworyzowany przez matkę. Raczej chodzi o płeć. Syn jest oczkiem w głowie matki, a córka - ojca.
 
Do góry