Jak to jest ? - przyjaźń

Parzyk

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Jak chyba wszyscy wiedzą naukowo dowiedziono, że prawdziwa przyjaźń pomiędzy K i M ( nie Kasią i Mariuszem ) ale Kobietą i Męszczyzną nie istnieje.

Ja się z tym nie zgadzam ale czasem przechodzi mi taka myśl, że tak właśnie może być ?

Z drugiej jednak strony gdyby nie było prawdziwej przyjaźni pomiędzy K i M to ja osobiscie musiał bym coś bardzo podobnego czuć jednocześnie w stosunku do minimum 3osób( płci przeciwnej) . Prawdziwie kochać to chyba 1 a nie 3 ?
Czy wobec tego moge powiedzieć że powstała jakaś luka emocjonalna w moim świecie ?

Pytania dla Ciebie:

Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?
Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?

Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?

Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?

Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?

Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?

Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"

Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )

Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )

CZY KTOŚ CHCE MNIE MIEĆ ZA PRZYJACIELA ?
 

fuckingprincess

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Nie wierzę w damsko-męską przyjaźń. Przyjaźnię się z moim przyjacielem od kilku lat. Byliśmy gówniarzami jak sie poznaliśmy więc, o 'miłości' mowy nie było, bo to za mocne słowa jak na 10-cio latków...Później gdy zaczeiśmy dojrzewać zbliżyliśmy się bardziej. Zaczeliśmy rozmawiać o wszystkim, od spraw na 'podwórku' po sprawy o seksie... Mogłam się go spytać o wszystko i i powiedzieć wszystko, i mogłam liczyć na szczerą odpowiedź. Czasem wyglądamy na parę, ale nią nie jesteśmy..Ostatnio na wycieczce końcowo rocznej, gdy się do mnie przytulił poczułam te' motylki w brzuchu' i serce zabiło mi mocniej...Przestałam wierzyć w przyjaźń damsko-męską, bo patrzę na niego jak na chłopaka, a nie jak na brata...tak jak kiedyś...Boję się to powiedzieć, bo przyjaźń która nas połączyła była naprawdę niezwykła...Jako chłopak napewno nie powiedziałby mi tego o czym mi mówił...Boje się to zniszczyć, ale boję się również, tego, że mogę stracić szansę na miłość...
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?
TAKA PRZYJAZN JEST MOZLIWA, ALE...
Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?
WG MNIE JEST INNA, MOZE LEPSZA? CZASAMI NA PEWNO;)

Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?
ROZNI SIE TYM, ZE POZWALA POZNAC POGLADY KOGOS, KTO NIE JEST TEJ SAMEJ PLCI, CO DAJE MOZLIWOSC UZYSKANIA INNEGO SOJRZENIA NA PEWNE SPRAWY, KTORYCH CZASEM KOBIECIE PRZYJACIOLKA NIE JEST W STANIE PRZEKAZAC. KOBIETA I MEZCZYZNA W OGOLE MAJA PEWNE CECHY, PRZYDZIELANE IM SLUSZNIE BADZ STEREOTYPOWO, NO BO DLACZEGO MOWI SIE, ZE OBOJE MIESZKAJA NA INNYCH PLANETACH? :p

Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?
BEZ ROZNICY, ZALEZY OD CZLOWIEKA, NIE OD PLCI

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?
NIE MAM KONKRETNYCH WYMAGAN, CHOC LEPSZE RELACJE MIEWAM Z MEZCZYZNAMI

Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?
NIE WIDZE POTRZEBY, CHYBA, ZE KTOS PYTA O TO KONKRETNIE

Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?
PRZYJAZN RODZI SIE CHYBA ZAZWYCZAJ W OKRESLONYCH SYTUACJACH ZYCIOWYCH, COS ZBLIZA LUDZI, CZUJA SOE W PEWIEN SPOSOB ZE SOBA ZWIAZANI, MOGA MIEC PODOBNY SPOSOB PATRZENIA NA SWIAT ALBO WRECZ PRZECIWNIE, NIE MA CHYBA JEDNEJ UNIWERSALNEJ RZECZY, KTORA DECYDUJE O NARODZINACH PRZYJAZNI

Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?
OSOBISCIE NIE, ALE ZNAM PARE OSOB, KTORYM SIE TO ZDARZYLO. ROZNICE NIE DO POGODZENIA, KTORE SPOWODOWALY OSLABIENIE WIEZI...

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?
ABSOLUTNIE NIE. WIADOMO, ZE KIEDY POJAWI SIE W ZYCIU 1 OSOBY ON/ONA = MILOSC, PEWNE SPRAWY SIE ZMIENIAJA, JAK NP. ROZKLAD CZASU MIEDZY 2 WAZNE DLA NAS OSOBY. MADRY I PRAWDZIWY PRZYJACIEL UMIE SIE CIESZYC SZCZESCIEM DRUGIEGO I POWINIEN ROZUMIEC PEWNE SPRAWY

Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"
MOJA TEORIA BRZMI, ZE PRZYJAZN, KTORA SIE SKONCZYLA, NIGDY PRZYJAZNIA NIE BYLA

Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )
MOGLABY, ALE NIE JEST, WIEC NIE WIEM, CZY JEST CZEGO ZALOWAC.

Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )
ROZUMIEM, ZE TO JUZ ODNOSI SIE DO MILOSCI? TO SIE NAZYWA PECH :p A MOZE ZNAK, BY NIE BRNAC W COS DALEJ? zreszta moze bardziej sprecyzowac to pytanie?


CZY KTOŚ CHCE MNIE MIEĆ ZA PRZYJACIELA ?
a tu mnie zaskoczyles... no na pewno chce! ale trudno o przyjazn, gdy sie kogos w ogole nie zna, tak mi sie wydaje...


a odnosnie tematu -> przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna jest mozliwa, jednakze zycie pokazuje, jak czesto sprawdza sie powiedzenie, ze zazwyczaj jedna ze stron po jakims czasie zaczyna cos czuc lub roi sobie, ze cos czuje. moj obecny chlopak, tak jak i 2 przed nim, najpierw byl moim przyjacielem, wiec... ;) z drugiej strony nie zawsze tak jest -mysle, ze wtedy, kiedy ludzi ciagnie do siebie 'cos wiecej", a od przyjazni sie zaczyna.
 

lolicia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja nie wierzę w damską męską rzyażń. Wierzę w miłość K i M. A jeśli się darzy milością daży się drógą osobą przyjaźnią i zaufaniem... Bez przyjaźni nie ma milości ale czy bez milości jest przyjaźń??
valentina_ti_amo.jpg
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
przyjaźń bez miłości? to identyczne pytanie, jak to, czy przyjaźń między K i M jest możliwa. otóż odpowiadam -> JEST!
 

fuckingprincess

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Nie jest...bo poznajesz swoją przyjaciółkę/przyjaciela coraz bardziej, odnajdujeice wspólny temat, poznajes zjego wady i zalety...Z czasem przyjaźń przeradza się w miłość...
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
już pisałam, że tak bywa - wiem z doświadczenia.
ale nie jest to regułą i tu też jestem przykładem - mam przyjaciela, który nic do mnie nie ma/nie miał nigdy, ani ja nigdy nic ponad przyjaźń bratersko - siostrzana do niego nie czułam. mój brat ma kilka przyjaciółek, z którymi nic więcej go nie łączyło. mam też znajomych, ktorzy maja tak samo...
to chyba zależy od ludzi - jak już pisałam wczesniej, sa tacy, którzy sa "stworzeni" do czegoś wiecej niz przyjazn, albo tacy, którzy myla przyjazn z miloscia... albo tacy, dla których przyjazn jest od poczatku etapem na drodze do milosci..
nie ma reguły. czasem milosc rodzi sie z przyjazni, czasem nie, czasem milosc konczy sie przyjaznia, czasem nie...
co nie zmienia faktu, ze przyjazn miedzy K i M mozliwa jest, co z pewnoscia moga potwierdzic takze inni forumowicze, prawda? ;)
 

justay

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
343
Punkty reakcji
0
Miasto
B-B
Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?
Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

Uważam, że istnieje taka przyjaźń, jest oczywiście zupełnie inna niż pomiędzy K i K lub M i M. Śmiem nawet twierdzić, że potrafi być mocniejsza.


Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?

To zależy przede wszystkim od 'stopnia' przyjaźni, jak bardzo ufasz drugiej osobie i czy potrafisz z nią rozmawiać na takie tematy. W przyjaźni tych samych płci, przyjaciel będzie w stanie zrozumieć nasze postępowanie, nie naszego 'problemu'. Kolejny plus przyjaźni K i M to fakt, że jeśli jesteś kobietą i masz problemy z mężczyzną, to przyjaciel jest w stanie pomóc, ponieważ również jest mężczyzną i może stwierdzić jak zachowałby się ten, z którym masz problem.

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?

Nie umiem udzielić odpowiedzi na to pytanie.


Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?

Nie.


Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?

Przeżycia. 'Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.'


Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?

Jeśli faktycznie tak by się stało, to świadczy to tylko o tym, że taki człowiek nie był warty naszej przyjaźni i w zasadzie nigdy przyjacielem nie był.

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?

Absolutnie nie. Trzeba umieć dzielić czas pomiędzy miłość a przyjaźń.


Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )

Taki błahy powód jak koniec szkoły, nie jest żadnym powodem do zakończenia przyjaźni. Prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać wiele. Nawet gdy przyjaciół dzieli wiele kilometrów.
 

beatrycvze

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
515
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Pytania dla Ciebie:

Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?


moim zdaniem jest i wierze w nia

Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

nie jest taka sama, bynajmniej w moim przypadku

Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?
na moje oko i z własnego dośwaidczenia trwałością zrozumieniem, a u mnie również tym że przyjaciel nie będzie startował do chłopaka który mi się podoba

Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?
dla mnie łatwiej w przyjaźni między K i M

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?
mój najbliższy przyjaciel jest płci przeciwnej
Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?
nie, skoro przyjaźnimy się i znamy wartość tej przyjaźni nie potrzebne jest jakieś się z tym obnoszenie

Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?
prawdziwych przyjaciól poznaje się w biedzie - dla mnie to jest najważniejsze kryterium

Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?
nie zmienia się stosunek jeśli przyjaźń jest prawdziwa i szczera

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?

nie powinna w moim przypaku się nie zmieniła


Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"


jeśli by sie zmieniła to nie była by prawdziwa

Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )
kiedyś z moim przyjacielem chodziłam do tej samej szkoły teraz jesteśmy w innych od dwóch lat i w innych miejscowościach, rzadziej sie spotykamy ale przyjaźń się nie zmieniła, dzwonimy, piszemy

Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )

raczej nie przyjaźnią[/size]
 

Parzyk

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Hmmm jeszcze jedno pytanko mam :)
związane z emocjami więc podepnę pod ten temat.

Co myślicie na temat czerpania radości " z otoczenia"
Tzn np gdy ktoś czuje się szczęśliwy (słuchacz) gdy ktoś mu nieznajomy wygra np w radio zet 10tyś zł :)
 

astro007

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Ja niewieże w przyjaźń między Mi K ale wiem jedno nie umiem wycyrklowa momentu gdy mam zaprosic koleżanke na randke( mialem nawet zakladac z tego powodu temat ale doszedlem do wniosku że nikt mi w tym nie pomorze) i kończy sie to tak że proponuje mi przyjaźn a dla mnie to z kobieta to koleżenstwo, miłóśc albo nic. No chyba że ktos jest gejem :p
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Pytania dla Ciebie:

Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?
Jest, chociaz czesto jedna osoba sie zakochuje
Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?
Calkiem inna

Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?
Przyjazn miedzy K i K rozni sie od przyjazni M i M, a co dopiero K i M. Nigdy nie nawiazesz takiej wiezi jak z kims tej samej plci :/
Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?
Latwiej miedzy K i M.
Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?
TAK
Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?
nie
Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?
naprawde wiele czynnosci. Po pierwsze musze jej ufac, znac troche, wiem ze moge na niej polegac i nigdy mnie ni zawiedzie
Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?
nie mialem takie przypadku, ale slyszalem ze tak jest
Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?
Nie, przyjazn jest niezmienna
Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"
zgadzam sie z tym cytatem
Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )
Nigdy nie wiesz czy osoba mogla by byc przyjacielem
Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )
nie znam :/
CZY KTOŚ CHCE MNIE MIEĆ ZA PRZYJACIELA ?
Napewno ktos chce ;P
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
przyjaźń istnieje - i owszem, ale PRAWIE zawsze przeradza się w coś więcej!!! dlatego mowimy, ze nie ma takiej przyjazni miedzy K i M ;)
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Pytania dla Ciebie:

Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?

Jest, ale muszą być spełnione pewne warunki...

Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

Na pewno nie.

Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?

Np. K i K będą częściej rozmawiać na damskie tematy, M i M na męskie. Czesto w takich przyjaźniach ludzie odcinają się od przeciwnej płci, czują jakąś solidarność ;) Poza tym zazwyczaj jest tak, że swoja płeć rozumie się lepiej... Może to śmiesznie brzmi, ale istnieje zespół cech przypisanych do płci, charakterystycznych dla niej a jednocześnie niezrozumiałych dla płci przeciwnej. ;)

Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?

Myślę, że relacje M i M cechuje zazwyczaj duża bezpośredniość. Ale stwierdzam to jedynie na podstawie obserwacji... Myślę, ze facet prędzej powie coś prosto z mostu nie będzie robił aluzji, szedł do sedna okrężną drogą... Kobiety bywają bardziej skryte z emocjami. ale to oczywiście schematy, stereotypy osobowości. Nie mogę pisac o indywidualnych przypadkach, staram się uogólniać ;)

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?

Tak się składa, że do tej pory miałam więcej przyjaciół przynależących do płci przeciwnej, może sprawia to, że rozmowy np na różne intymne/osobiste tematy łatwiej mi przychodzą, gdy mam je prowadzić z facetami, bo wydaje mi się to bardziej naturalne... Np. prędzej pogadam z moim chłopakiem, który jest jednocześnie moim przyjacielem, niż z przyjaciółką...

Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?

Nie

Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?

W pewnym momencie po prostu relacja okazuje się być bliższa niż z innymi osobami, pojawiają się jakieś głębsze rozmowy, dochodzi do ziwerzeń, zauważa się możliwośc zaufania drugiej osobie....

Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?

Nie doświadczyłam czegoś takiego (osobiście), jeszcze... Mam nadzieję, że nie doświadczę, ale przyjaźnie się i jestem z osobą, która ma diametralnie lepszy status materialny od mojego. Nie utrudnia nam to niczego... Jest normalnie, to nie gra roli...

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?

Powinna się o tyle tylko zmienić, żeby ta druga osoba wiedziała, że nie powinna być zazdrosna o "drugą połówkę" przyjaciela i zdawac sobie sprawe, że zakochani mają prawo spedzac ze soba duzo czasu.

Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"

Coż, jedyna zmiana jaka mi przychodzi do głowy, to właśnie pod wpływem zazdrości, a to uczucie nie powinno występować w przyjaźni, jako że jest z natury destrukcyjne.

Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )

Skoro mogła być a nie stała się, to widocznie tak miało być... Prawdziwej przyjaźni raczej nie kończy szkoła/studia... Po prostu rozpada się czasem bo ludzie muszą sami wychodzić z inicjatywą by się spotkać (szkola sama aranżowała spotkania), ale jesli ludzie nie odczuwają silnej potrzeby widzenia sie, to czy sa sobie potrzebni? Czy sa przyjaciolmi?

Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )

Jednostronnym zainteresowaniem? Pomyłką? Brak wspólnego języka wyklucza przyjaźń.

CZY KTOŚ CHCE MNIE MIEĆ ZA PRZYJACIELA ?

Pytanie jest osobliwe, nie wiem, chyba Ty sam najlepiej wiesz, jeśli jesteś dobrym obserwatorem :)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
1.Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?
Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

2.Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?

3.Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?

4.Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?

5.Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?

6.Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?

7.Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?

8.Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?

9.Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"

10.Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )

11.Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )

1.Uważam, że przyjaźń pomiędzy K i M , nie jest taka sama jak pomiędzy K i K , albo M i M.
Myślę, że taka przyjaźń może istnieć, ale nie zawsze, często jest tak, że K się zakochuje w M , albo odwrotnie. Albo zakochują się w sobie, wtedy z przyjaźni rodzi się miłość. :)
2. Przyjaźń pomiędzy K i M różni się tym od przyjaźni pomiędzy M i M lub K i K, że jest hm.. jakby to powiedzieć... nie umiem tego ująć :p chodzi mi oto, że często jest tak, że 2 kobiety kłócą się o faceta np. albo są wobec siebie zawistne czy fałszywe, a tylko z wierzchu takie przyjaciółki, nie mówię że tak jest zawsze, ale zdarza się. :]
3.Wg mnie między K i K, ale nie zawsze tak jest u każdego.
4. Moja przyjaciółka jest płci tej samej co ja. :D Ale mam wielu kolegów i jakoś nie czuję się w ich obecności skrępowana czy coś. :p
5.NIE.
6.To że się na nim / niej nie zawiodłam, że mi pomoże, i ja jej tez. Że dzielimy się swoimi smutkami i radościami, i tym że możemy an siebie liczyć. Prawdziwy przyjaciel to osoba, która jest w życiu bardzo ważna, która nas nie oszukuje i chce dla nas naszego dobra i szczęścia, szkoda że zdarza się tak rzadko. :]
7.nie miałam takiego przypadku, także nie wiem :]
8.Uważam, że przyjaciel to osoba, która dzieli się z nami sowim szczęściem, i jeśli ktoś ma tą druga połowę a my nie, to powinniśmy się z tego cieszyć, a nie być zazdrosnym przecież kiedyś będziemy w takiej samej sytuacji, najprawdopodobniej. Trzeba umieć rozplanować czas dla siebie i dla niej czy nich. I tyle, nie być złym, o. :D
9.patrz punkt 8. :D
10.jeszcze nie wiem, za rok kończę szkołę i idę do innej, jak na razie nie wyobrażam sobie co dalej i jak to będzie.
11.czy brak wspólnego języka , można nazwać przyjaźnią? chyba nie. :]

skończyłam. :p
 

darusia93

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja osobiście nie wierze w przyjaźń miedzy K a M. Zawsze któraś ze stron predzej czy pozniej sie zakocha..
 

evelinnne

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
200
Punkty reakcji
0
Miasto
Z krainy wiecznych deszczów
1.Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?

- Uważam, że przyjażń między K a M istnieje. Wiem coś o tym bo sama mam przyjaciela z którym czasem mozna porozmawiać lepiej niz z przyjaciołka i lepiej doradzi.


Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

- Raczej nie. Przyjacielowi można zapytać się o wiele rzeczy, o ktorych nie wie przyjaciołka K (np. co lubią chłopacy itd)


3.Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?

- Hmmm... trudno powiedzieć.To zalezy chyba od charakteru K lub M. Są tacy M z ktorymi można łatwiej porozmawiać na te tematy niz z K, ale czasem bywa odwrotnie.


4.Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?

- Mam i przyjaciólke i przyjaciela i musze powiedzieć, ze kazdy z nich ma inne podejscie do zycia inne rady itd dlatego warto mieć przyjacioł płci żenskiej jak i męskiej.

5.Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?

- Raczej nie często...chyba, ze ktoś mnie o to pyta. Wszyscy widza, z kim najczesciej przebywam itd dlatego sami wiedzą kto jest moim przyjacielem a kto nie..to od razu widać :)

6.Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?


-Przyjacioł poznaje sie w biedzie !!


10.Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )

- To niemożliwe.... Wiadomo czuje się żal, tesknote, ze juz nie bedziemy widywać sie tak czesto, ale dla mnie nie ma czegos takiego, ze taka przyjazn zostanie przerwana. Wiadomo bedziemy spotykać sie rzadziej, ale są przeciez sms-y, maile i zawsze mozna być na biezaco :)



11.Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )

- Jesli to jest przyjaciel, to raczej nie brakuuje nam tematów i zawsze znajdziemy wspolny jeżyk. :)
 

Kina14

mała maruda. ;]
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Miasto
Koszalin
Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ?

Istnieje taka przyjaźń, jak najbardziej :)

Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?

Wg mnie nie :p A raczej nie do końca :D
Eh zastanawiam się czemu... Bo dziewczyny to mają swoje "babskie" sprawy o których tylko mówią przyjaciółkom.. :p

Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ?
E tutaj mam podzielone zdania :p
M powie prosto z mostu, a K się trochę kryje.. :p

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?
Mam przyjaciela jak i przyjaciółkę ;)
Czasami wolę sie w pewnej sprawie poradzić przyjaciela niż przyjaciółki i na odwrót :D

Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest )
Rzadko ;)
Chyba, że jak ktoś zapyta to wtedy użyję takiego określenia :)

Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?
To się po prostu czuje... Czujesz takie wewnętrzne zaufanie do tego człowieka.. Wiesz, że zawsze możesz na niego liczyć.

Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?
Miałam taką sytuację...
"Przyjaciel" zmienił do mnie podejście...
Nie był już taki jak kiedyś..
Hmm może tak naprawdę nie był on moim przyjacielem... :/

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?

Nie powinna.
Wtedy to jest zazdrość która może ukazywać miłość jednej ze stron..

Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"

Jeśli się zmieniła to nie była prawdziwa przyjaźń.

Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )
Na szczęście jeszcze nie miałam takiej sytuacji, ale jak np. rozstaję się z przyjacielem na wakacje to oczywiście kontaktujemy się ze sobą (telefon, smsy, gadu gadu...)

Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )
Pomyłką? Chyba tak... To na pewno nie przyjaźń.

CZY KTOŚ CHCE MNIE MIEĆ ZA PRZYJACIELA ?
Nie wątpię :D
A nie lepiej tak poszukać w realu? ;)


btw ->
Z czasem przyjaźń przeradza się w miłość...
Nie zawsze... ;)
Mam przyjaciela, takiego nom 4ever i wiem, że nigdy to nie będzie nic więcej... :)
Ale miałam też takiego, do którego poczułam coś więcej.. :/
Czemu w tym 1 się nie zakocham, a w tym 2 się zakochałam? :niepewny:
Dobre pytanie...
 

madziamtnr

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Niebo
hm....mi sie wydaje ze przyjazn miedzy K i M jest mozliwa......aleee to juz muszą być osoby miedzy którymi naprawde nie ma zadnegoo podobani się....nie wierze np. w przyjazn miedzy KiM ktorzy z sobą byli......to jest nonsens.....aaaa i oczywiscie klasyk, dla kobiety najlepszym przyjecielem jest gej.....boo przyjaciolka czasami jest zazdrosna i specjalnie powie nam np.zee dobrze wygladamy, gdy bedziemy tak baprawde zle wygladac....
 

mala_suzi

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice
Pytania dla Ciebie:

Czy uważasz że nie ma prawdziwej przyjaźni pomiedzy K i M ? uważam, że jest
Jeśli jest to czy:
Czy przyjaźń pomiędzy K i M jest taka sama jak pomiędzy K i K lub M i M ?nie. w wielu przypadkach przyciel mężczyzna wiecej dla mnie znaczył niż przyjaciółka, lepiej potrafił zrozumieć, doradzić.

Jeśli przyjaźń pomiędzy K i M różni się od przyjaźni pomiędzy K i K lub M i M to czym dokładnie ?pisałam wyżej. sa przypadki kiedy potrzebuję znać zdanie meżczyzny na pewien temat, są przypadki w których potrzebuję bliskości własnie takiego męskiego przyjaciela.

Czy wg Was łatwiej jest poruszać tematy związane z emocjami, uczuciami w przyjaźni K i M czy w M i M lub K i K ? zależy od sytuacji :p

Czy woleli byście, żeby was/za najbliższa przyjaciółka/przyjaciel byli płci przeciwnej ?mam najbliższego przyjaciela i najbliższa przyjaciółkę. i tak mi jest dobrze :)

Czy często używacie określeń ( najlepszym przyjacielem dla mnie jest ) ?rzadko

Co decyduje o tym że daną osobę oceniacie jako "przyjaciela" ?to czy potrafimy gadać swobodnie, czy nie krępuje nas "niezręczna cisza", czy potrafimy siedziec bez słów, dostac porade od tej drugiej osoby, gadac na żarty ale także na serio, chciec spędzac ze soba czas, znac się juz bardzo długo. przytulać się, dawać buziaki bez zagrożenia że któres liczy na cos wiecej. ot co.

Przyjaźń najczęsciej zawierana jest wśród osób o podobnym statusie społecznym. Czy po zmianie statusu ulega ona zmianie ? nie jest jak dawniej ? Mieliście taki przypadek, że np znajomy "odkuł się finansowo" a jego podejscie zmieniło się ?nie

Czy przyjaźń pomiędzy 2 ludźmi powinna się zmieniać gdy w życiu jednego z nich pojawi się druga połówka (miłośc)?własnie teraz miałam taka sytuacje. on znałazł dziewczynę, ja chłopaka. pierwsze dni, byliśmy troszkę dalej od siebie, po tygodniu wszystko wróciło do normy. nasze drugie połówki akceptyja nasza przyjaźń i to ze sie czasem przytulimy :)

Jeśli nie powinna? a się zmieniła to czy to była prawdziwa przyjaźć ? w myśl ze "prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko"uważam ze wtedy nie była to prawdziwa przyjaźń

Jak to jest gdy spotykasz się ostatni raz z osobą która mogła by być Twoim przyjacielem ale nigdy się już nie spotkacie ( braklo wam czasu )? ( np koniec szkoły )tęsknie juz w dniu pożegnania, staram sie rozmawiac duzo, i zapewniem że kontakt sie nie urwie ( i sie nie urywa)

Czym jest uczucie gdy pragnie się kogoś przez cały czas a nie może się znaleźć wspólnego języka ? ( znaleźć wsólnych tematów )wtedy ubolewam nad tym, ale nie rezygnuje

CZY KTOŚ CHCE MNIE MIEĆ ZA PRZYJACIELA ?oczywiscie :>
 
Do góry