jak tłumaczycie ?

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
hej :) mam pytanie jak wy różne teksty z angielskiego tłumaczycie, bo ja właśnie tego nie potrafię ? ...


dzięks :D
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
to tak jakbym czytał polski tekst , czytam po angielsku i w tej samej sekundzie przetłumaczam to na polski
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
tajemnicza_noobs ja również z niemieckim mam problem z czytaniem, jeżeli czegoś nie rozumiem to staram się to zrozumieć dzięki kontekstowi. Jeżeli chcesz rozumieć tekst to musisz uczyć się dużo słówek, tak mi radziła moja nauczycielka z niemieckiego.
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
jeżeli nie rozumiesz tekstu, nie potrafisz przetłumaczyć zdania po zdaniu, to musisz zabrać słownik i słowo po słowie sobie przetłumaczyć.... :)
 

Punisher6186

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
A równie dobrze też możesz czytać angielskie książki, oglądać filmy itp. Dzięki temu nauczysz sie dobrze tłumaczyć z angielskiego na polski. Ja tak sie nauczyłem w sumie (pomijając że miałem dobry poziom angielskiego w szkole). Jednak musisz pamietać też że język angielski używany w filmach czy w książkach gramatyki Cie nie nauczy, bo Anglicy niekoniecznie dbają o to żeby wyrażać sie z poprawnością gramatyczną :)
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
hmmm. no nie wiem mam wielki problem z angielskim i na te wakacje planuję do Anglii pojechać na ok. 14 dni, coś się tam może nauczę choć troszku... ok. 1500 kosztuję taki obóz. ;)

PS: orientujecie się w jakim biurze jest spoko i nie tak b. drogo ? do 1600 zł ;)
 
Do góry