Jak tanio podróżować? (pomysł na transport)

milka80

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ostatnio dość często korzystam z serwisu carpooling.pl – kojarzy kierowców i pasażerów podróżujących na tej samej trasie: wszyscy uczestnicy podróży składają się na paliwo, zatem oszczędza zarówno kierowca, jak i pasażer

Przykład: niedawno za przejazd Wrocław – Monachium (ponad 270 km) zapłaciłam 15 €, czyli ok. 60 zł – to dużo mniej niż za autokar, a i szybciej, bo kierowca samochodu nie zatrzymywał się na tych wszystkich przystankach ;)

Oprócz mnie kierowcy i jego dziewczyny, jechał z nami jeszcze jeden chłopak (z Katowic) – było bardzo sympatycznie

Super sprawa – w Europie Zachodniej to bardzo popularna forma transportu - korzystają głównie studenci, dla których każdy grosz się w końcu liczy
fajnie by było, gdyby się u nas to szerzej przyjęło
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
no i zostaje jeszcze autostop.za darmo i można ciekawych ludzi poznać.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Świetnym pomysłem na transport jest rower. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą sakwę obustronną, mały zestaw kluczy do ewentualnej naprawy, kask i odblask, żeby być widocznym i można jechać. Niesamowita sprawa, niezapomniane wrażenia i wspaniałe wspomnienia. Jak byłem jeszcze w LO to wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się właśnie w taką wyprawę po województwie. Powiem szczerze, że ostatnio zatęskniłem za tymi czasami, postanowiłem znów spróbować sił w takiej wyprawie. Jestem właśnie na etapie kupna roweru, myślę, że zdecyduję się na jakiś model Gianta, bo mają dobre ramy, a to dość istotne, sam osprzęt też jest w porządku. Czy ktoś coś poleca?
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Zgadzam się rower to bardzo dobry środek lokomocji, ale dla tych którzy dużo trenują. Znam grupę osób, która właśnie na rowerze objeżdża świat i zawsze czerpią z tego ogromną przyjemność. Stop jak najbardziej jest tanim środkiem lokomocji, ale jak dla mnie tylko dla odważnych...
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Rower jest na pewno bardzo dobrym środkiem lokomocji, ale chyba tylko w niezbyt dalekie podróże. Na pewno najtańszym sposobem jest podróżowanie autostopem, ale również najbardziej niebezpiecznym. Można ewentualnie wybrać biura podróży, które nie zdzierają z ludzi nie wiadomo ile pieniędzy, dzięki czemu można tanio zwiedzić różne zakątki świata.
 

zstrucki

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Jak się dobrze poszuka (promocje, oferty, kilka osób, odpowiedni dzień wyjazdu itp.) bardzo tania może być kolej. Rower jednak nie jest ofertą dla wszystkich, nie oszukujmy się.
 
R

Redyk

Guest
Dokładnie,nie każdy marzy o tym aby spędzić wakacje na podóżowaniu rowerem. Inny cenią sobie wygodny transport,szczególnie jeżeli mają wiele bagaży. Komunikacją miejską i tak będzie dużo taniej niż samochodem:)
 

konrad202

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
49
Punkty reakcji
0
kiedyś podróżowałem stopem, bardzo często teraz głównie motocyklem ale czasem tez samochodem ;) Najtańszy sposób to oczywiście stop :)
 

duda78

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak jedziemy ze znajomymi większą ekipą, to taniej jest nam wynająć bus niż jechać w 3-4 auta. Znaleźliśmy stronę www.tankuj.pl/transport-dla-ciebie.html gdzie pytamy o wycenę i takie wyceny przychodzą na maila od różnych firm. Oszczędzamy czas, bo nie musimy sami szukać firm i dzwonić do nich z zapytaniem o wycenę. Bardzo wygodne :)
 
L

libelule

Guest
W różne rejony świata można w różny sposób tanio podróżować. A to autostop, może tanie linie, w Azji czesto środki lokalnego transportu są tanie jak barszcz. Jak sie chce to można! Ja czesto płyne promem do Skandynawii - z Unity Line wychodzi tanio, bo śpi sie na promie (a wiadomo jak zdzierają za hotele, tymbardziej w Skandynawii) a w dzien jest czas na zwiedzanie skandynawskich miast :)
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Mój mąż jak wyjedżał za granicę to wystawił ogłoszenie na clicktrans.pl, że poszukuje transportu na dany termin i w ten sposób odezwali się do niego przewoźnicy, którzy i tak jechali w tamtym kierunku, więc w sumie wyszło mu duzo taniej za transposport, niż miałby jechać jakimś innym srodkiem lokomocji.
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Rower jest okej, ale moja kondycja nie pozwoli dojechać mi za daleko ;) pieszo też nie za bardzo ;)
 
D

Dorka123

Guest
nad kondycją do lata możesz spokojnie popracować ;) A potem taka Szwecja czy Holandia stoją przed tobą otworem :)
Ile masz lat? Może załapiesz się na taką zorganizowaną wycieczkę rowerową w swoim przedziale wiekowym?
 
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
nad kondycją do lata możesz spokojnie popracować ;) A potem taka Szwecja czy Holandia stoją przed tobą otworem :)
Ile masz lat? Może załapiesz się na taką zorganizowaną wycieczkę rowerową w swoim przedziale wiekowym?

A możesz podać, gdzie można znaleźć info o talkich rowerowych wyprawach? Marzenie moje i mojego męża- mamy po 25 lat.
 

Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry pomysł na tanie podróże to coach serfing. W prawdzie za samo przemieszczenie się z miejsca na miejsce trzeba płacić, ale nie ma kosztów noclegów :)
 

Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry pomysł na tanie podróże to coach serfing. W prawdzie za samo przemieszczenie się z miejsca na miejsce trzeba płacić, ale nie ma kosztów noclegów :)
 

brytfanna

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Ostatnio potaniały bardzo linie lotnicze, więc warto zawsze jeszcze sprawdzić połączenia i ceny biletów lotniczych
np w Eurolocie ostatnio kupowałam bilety i na wszystkich trasach krajowych i bliskich zagranicznych bilety są po 99 zł :klaszcz:
to często taniej niż pociąg a znacznie szybciej
 
Do góry