Jak szukać pracy tak by znaleźć?

I

immanentne

Guest
jesli szukasz pracy dorywczej to może spróbuj popytać w restauracjach czy potrzebują kelnerów, zawsze możesz zarabiac sporo na napiwkach :)
 
K

kargin

Guest
Najpierw - kwalifikache, a później praca. Jeśli chcesz mieć etat to najpierw musisz pokazać umiejętności. Nikt ci nie da stałej pracy za darmo. Musisz po prostu zawalczyć o umiejętności, a wtedy w końcu na pewno znajdziesz zatrudnienie.
 

wrzos1976

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
12
Punkty reakcji
2
Czytając tutaj, różne wypowiedzi nt. szukania pracy, tak sobie myślę, że może warto jednak wziąć życie we własne ręce. Na PUP-y za bardzo nie ma co liczyć. Tak jak ktoś już to zauważył, jest to miejsce zatrudnienia dla tych urzędasów i ich znajomych. Licząc na ich pomoc, kochani bezrobotni, możecie szukać pracy latami. Może warto zainwestować w rozwój osobisty , podnieść własną samoocenę i nabrać większej pewności siebie a wtedy rozmowy z potencjalnymi pracodawcami będą zupełnie na innym poziomie, a być może łatwiej będzie podjąć decyzję o pójściu na "swoje".
 

sandal_wood

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
według mnie najlepiej roznosić papierowe CV po różnych firmach, dodatkowo warto też śledzić regionalne fora i portale ogłoszeniowe np. opolak.pl gdzie ogłaszają się pracodawcy z regionu, można zaglądać też na takie ogólnokrajowe, ale tam zawsze jest trudno przebić się ze swoim CV, poza tym czasami należy popytać się znajomych, bo może oni coś słyszeli o jakiejś wolnej posadzie, najbardziej denerwuje mnie w szukaniu pracy nepotyzm, w szczególności jeśli chodzi o urzędy :/
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dobre pieniądze dla zdolnych to np. przy sprzedaży kredytów i ubezpieczeń. Można wejść pod skrzydła większej firmy doradztwa finansowego i spróbować swoich sił.
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Ale to chyba trzeba mieć jakieś "plecy" żeby współpracować z większym pośrednikiem?
 

vegetta

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja szukam pracy od pół roku i jak narazie z miernym skutkiem. Powoli trace nadzieje i sie załamuje. Jak tu życ?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
przemoboss napisał:
Ale to chyba trzeba mieć jakieś "plecy" żeby współpracować z większym pośrednikiem?
Przemaboss, żadnych wielkich pleców. Po prostu kontaktujesz się z nimi. To biznes, w którym współpraca opłaca się obu stronom.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Ja zawsze znajdywałem pracę przez internet (zdalną), ofert jest cała masa, a zarobki przyzwoite. Najlepiej mają osoby znające perfekcyjnie angielski oraz graficy i webmasterzy.

Jestem również zarejestrowany w OHP, ale nie mam z tego nic tak naprawdę (choć nie zaszkodzi).
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
zamiast samemu przekopywac sie przez tony bezwartosciowych ofert, zeby w koncu znalezc jedna przyzwoita odpowiadajaca naszym kwalifikacjom mozna postawic na pomoc agencji posredniczacej. ja przez http://jobsplus.pl/szukalam kiedys pracy za granica bo akurat specjalizuja sie w belgii i grancji a ja szukalam czegos francuskojezycznego, ostatecznie pracowalam w restauracji i dobrze to wspominam:)
 
Do góry