Jak sobie radzicie finansowo na studiach?

EXPERYMENT_15000

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja sama.. mam rente po ojcu. ale i tak musialam na rok zrobic przerwe i wyjechac za granice by sobie zarobic na np. laptopa, bo nieukrywajac nie da sie przezyc studiow bez kompa. no i troche tak juz mam odlozonych pieniazkow na np.stancje. a Wy?
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Wykorzystuję moją wiedzę i umiejętności ;)
Pracuję w internecie, naprawiając strony/fora, pisząc skrypty.
Fajna praca, robię wtedy kiedy chcę i potrzebuję pieniędzy, przyjemna, twórcza.
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
ja dopiero studia zacznę
wakacje całe przepracowałam i troszkę pieniążków mam
na szczęście studia dzienne państwowe
zakwaterowania nie zmieniam
posiłki u mamy ;)
wiec raczej nie będzie wielu opłat :D
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
Ja w październiku zaczynam zaoczne studia:D Szkołę muszę sama opłacić, ale no problem bo mam robotę i z kaską nie mam problemów:p Mieszkam z rodzicami i nie mam problemów z mieszkaniem, ani utrzymaniem.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Wykorzystuję moją wiedzę i umiejętności ;)
Pracuję w internecie, naprawiając strony/fora, pisząc skrypty.
Fajna praca, robię wtedy kiedy chcę i potrzebuję pieniędzy, przyjemna, twórcza.
To ciekawe :) Studiuje informatyke, wiec moze tez moglbym cos takiego robic, musze sie zastanowic... korzystasz z jakichs ogloszen w internecie, zeby to robic? :)

No ja ciagle na garnuszku rodzicow :p Studiuje dziennie wiec wmawiam sobie ze na prace nie mam czasu :)
Ja tak samo.... :gwizda:
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Tak :)
Wystarczy poszukać, aby znaleźć wiele różnych wartościowych zleceń.
 

Marusia11

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja dopiero będę studiować, ale już teraz się zastanawiam jak sobie dorobić. wiadomo, kasa od rodziców może i wystarcza na utrzymanie, ale niekoniecznie na inne studenckie przyjemności...
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
No ja na początku byłam na utrzymaniu rodzicow, potem dorabiałam nocami na stacji benzynowej, było to bardzo męczące, często prosto z pracy na zajęcia.Teraz zarobiłam trochę przez wakacje, przeniosłam się na zaoczne i szukam dziennej pracy.
 

hippiehippie

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z daleka
Czy ktos z was orientuje się jak to jest z kredytem studenckim? Czy to naprawdę jest takie fajne i opłacalne? Bo jestem zmuszona wziąć takowy ale waham się bo przeraża mnie perspektywa rozpoczęcia życia postudenckiego z długiem w wysokości 30 tysięcy zlotych :/
 

ydobon

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Kredyt studencki będziesz spłacać dopiero 2 lata po zakończeniu studiów (czy jakoś tak) ale na pewno nie od razu, Kredytu nie dostają wszyscy, tak samo jest weryfikacja czy jesteś "wystarczająco biedna". Chyba będziesz potrzebować ..( no tego co potwierdza Twoja wiarygosność wyleciało mi to słowo :p ) Aha i jeszcze jedno nie możesz przestać być studentką bo jeśli przestaniesz to o wiele szybciej zaczniesz to spłacać.

http://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta/gr...=0/section=stud miłej lektury ;)

A co do tematu, to jestem na studiach dziennych i na utrzymaniu rodziców :p
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Cały czas na garnuszku u rodziców.
Studiuję dziennie w moim mieście, więc nie było sensu szukać jakiegoś mieszkania.
Tak więc, obiadki u mamusi i własny pokoik jest zapewniony, bez dodatkowych opłat :]
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Stypendium naukowe/socjalne, rodzina, ewentualnie praca (raczej dla studentów zaocznych).
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Pieniądze od rodziców i stypendium naukowe. Kiedyś podnajmowałam pół pokoju, od czasu do czasu sprzedam rysunek na Allegro.
Niestety/ staty studiuję na dwóch kierunkach dziennie i nie mam jak pracować "dziennie", a nie chcę oddawać swoich weekendów.
 

SmoQ

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Jarocin
Ja sam płacę za studia uczę się zaocznie a w tyg pracuję, mieszkam z rodzicami, wiec wielkich opłat też nie mam :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pracuje w gminie dokladnie w geodezji, w week dorabiam na weselach"(kelnerka) no i rodzice pomagaja jezeli zajdzie taka potrzeba chodz wole sama utrzymac sie na studiach
 

Duneczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja dopiero idę na studia, ale postaram się znaleść pracę, choć może być ciężko, bo idę na studia dzienne. :) Zobaczymy... Narazie rodzice mi wszystko opłacają.
 
Do góry