Jak skutecznie i szybko schłodzic piwo?

sunshine

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Miasto
sun
witam, napewno nieraz staneliście przed problemem, jak schłodzic piwo, jak zrobić to szybko, która metodą , by zajeło to jak najmniej czasu, podejrzewam , że czasem sprawiło wam to kłopot......oto geneza tego tematu ;) postanowiłam ułatwić wam życie i zamieszczam parę wskazówek

po pierwsze idealna temp. piwa wynosi 3,5 st.C

a oto moje cudowne sposoby:

1.gaśnica śniegowa
jest to niewatpliwie najbardziej efektowny sposob chłodzenia piwa,( bardzo ładnie wygląda biała, gęsta mgła,) ale to także nasz najskuteczniejszy i co waże najszybszy sposób, gaśnicą śniegową schłodzimy sześć piw w 3 minuty, polecam

2.woda z lodem i solą
tą wspaniałą metodą schłodzisz piwo w 5 minut, nie jest wprawdzie tak widowiskowa jak poprzednia, ale równie skuteczna

3.woda z lodem
schłodzenie 6 piw z temp. pokojowej (czyli ok.16 st.C) tą metodą zajmuje niecałe 15 minut, więc i tak całkiem nieźle, napewno zdążycie przed imprezą wszystko przygotować

4.lód
mogłoby się wydawać, żę lód schłodzi szybciej nasze piwo niż woda z lodem, jednak to nieprawda, lód robi to w czasie dwa razy dłuższym, czyli potrzebójemy aż 30 min

5.zamrażalka
jeśli nie macie nic innego, impreze musicie przełożyć do jutra, schłodzenie naszych piw w zamrażalce wynosi ponad 40 minut, tę metodę polecam wyłącznie cierpliwym

chciałabym sie jeszcze dowiedzieć jak wy schładzacie piwo i ile czasu wam to zajmuje, może znacie jakieś szybsze metody? :hyhy:
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
hehe
ja kiedys inteligentnie wrzuciłam 7 piw do zamrazarki... a że było późno w nocy to nam sie zasnęło wszystkim a następnego dnia to sie do pucia nie nadawało... lody piwowe powstały, a że w puszcze to ani wylizać ani rozbić... tragedia ;)
juz nie wkładam do zamrażarki :p
 

roses

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
hmmm, pogromcy mitów na discovery tez schladzaili ostatnio piwo ;) ale nie weim jak bo tegio odcinka akurat nie obejrzalam....tylko znajomy mowil,ze widzial
 

sunshine

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Miasto
sun
roses, bingo :D , zgadłaś, ja też widziałam ten program :hyhy: Mythbusters to jeden z moich ulubionych programów na Discovey :hyhy:

pozdrawiam cieplutko :p
 

roses

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
oni są genialni.....ogladalam odcinek,jak wpakowali 2 swinie do samochodu an 2 tygodnie bo chcieli sprawdzic,czy uda sie sprzedac samochod, w ktorym rozlozyly sie keidys zwloki :rotfl: albo jak szukali igly w stogu siana, czy sprawdzali czy zabawkowy samochodzik przescignie prawdziwy samochod :] albo gdy sprawdzali na ktora strone spadaja tosty.... posmarowana maslem, czy nie
kocham ich i nie moge oderwac oczu ;)
 

przemyslaw90k

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Rez uwielbiam Mythbusters , fajny byl odcinek jak oni sprawdzali czy moze czlowiekowi wysadzic żołądek jak sie costam wypije izje, albo jak sprawdzali od czego robia sie pożary na stacjach beznynowych (od pocierania ubranimi przy wysiadaniu i wsiadnaiu do samochodu iskry sie robia i jak do opraów beznyni benzyny to dojdzie to juz jest piekny pożar)... :p

A propo tematu... Oficjalnie nie moge pic piwa :zdegustowany: ... bo jestem niepelnoletni (w październki skoncze 15) ale kazdy lubi czasami wypic sobie browarka... byle by byl zimny... moim zdaniem najlepiej wstawic do zimnego potoku (TV rządzi)...choc sam nigdy nigdy nie spradzalem...
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
hmmm... pogromcy mitów na discovery .... uwielbiam ich...kocham wręcz...niem moge sie od nich oderwać.....a oglądaliście jak sprawdzali czy wojsko potrafi zniszczyć most maszerująć ?? albo jak sprawdzali czy da sie zabić człowieka kartą do gry (np. w pokera) albo jak sprawdzali czy kobieta w spadającej windzie mogła przeżyć albo jak sprawdzali czy załoga tych kajakowców co pływają będzie wstanie tak szybko płynąć aby narciarz wodny mógł se popływać na nartach wodnych?? dobra kończe a co do piwa to baaaardzo żadko pije i nieznam takich sposobów... ale sunshine, dzięki bede już wiedział jak schłodzić piwo
 

sunshine

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Miasto
sun
szczerze mówiąc to ja wogóle nie pije :) , ale takie rzeczy dobrze znać :hyhy: , zreszta w ten sposób można schładzać równiez inne napoje :hyhy:

pozdrawiam cieplutkoHackP,
 
Do góry