Jak ruszyć z biznesem w sieci

Agolek

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wsyzstkim zainteresowanym swoim własnym ebiznesem - warto najpierw przyjrzeć się poczynaniom bardziej doświadczonych osób. Rafał Agnieszczak wystartował właśnie z autorskim programem "Jak to się k... robi". Pierwszym zacnym gościem jest lubiany lub znienawidzony Kominek. Warto zobaczyc i dowiedziec sie na co zwrocic uwage tworzac swoj wlasny blog, w jaki sposob przygotowac sie do swojej wlasnej dzialalnosci, jakich bledow nie popelniac,a od czego najlepiej od razu zaczac dzialania.
Moim zdaniem pomysl jest spox, bo bez zbednego puszenia mozna posluchac innych, ktorym udalo sie w wirtualu zarobic troche kasy.
Polecam.
 

agnieszkago

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kominek się nieźle lansował w tym programie;) Ale w sumie powiedział troche prawdy o tym, że niestety trudno liczyć na pomoc innych i ze pisanie popularnego bloga to ciężka charówka a nie jakieś zabawa. Czekam na kolejny odcinek.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Może ktoś poda link do odcinka, w którym brał udział Kominek?
 

lady no one

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Prosze bardzo:

http://www.lookr.tv/player.php?id=1324 - część 1
http://lookr.tv/player.php?id=1325 - część 2

a czy program jest fajny? - jak zawsze internauci ocenia :)
 

szpilowska23

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Sposobów na biznes w sieci jest wiele, podstawą jest dobry pomysł.
Jeżeli oryginalnych pomysłów Ci brakuje to można zwrócić się ku bardziej szablonowym, sprawdzonym patentom ale dodać im cechę która będzie sprawiała, że Twoja strona będzie się czymś wyróżniała. Doskonałym przykładem są np. serwisy aukcyjne oraz społecznościowe - mają wiele odmian, koncentrujących się na różnych aspektach. Przykłady? Pierwsze z brzegu - Allegro.pl vs. Allegrosz.pl czy myspace.com vs. nasza-klasa.pl vs. facebook.com
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Szczerze powiedziawszy, wydaje mi się, że najlepszym sposobem na zarabianie w sieci jest otworzenie własnego sklepu internetowego. Sam pracowałem w sklepie internetowym i wiem, że to niezły sposób na całkiem pewne pieniądze. Jeśli masz dobrego brokerka kurierskiego, z konkurencyjnymi cenami (my mieliśmy AIN), to już w ogóle.
 

Agolek

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wchodzę dzisiaj na stronkę Lookru i co się okazuje? Następny odcinek dopiero w lutym - w sumie dzisiaj jest 27. wiec to nie dlugo ale mogliby Panowie trochę szybciej się uwijać, bo pierwszy odcinek mi się podobał i czekanie po 2-3 tygodnie na następny jest demotywujący :(
 

szpilowska23

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Szczerze powiedziawszy, wydaje mi się, że najlepszym sposobem na zarabianie w sieci jest otworzenie własnego sklepu internetowego. Sam pracowałem w sklepie internetowym i wiem, że to niezły sposób na całkiem pewne pieniądze. Jeśli masz dobrego brokerka kurierskiego, z konkurencyjnymi cenami (my mieliśmy AIN), to już w ogóle.

Wydaje mi się, że na rynku sklepów internetowych trudno jest się teraz przebić, zwłaszcza, że powstaje ich coraz więcej zaś wszystkie ściśle wyspecjalizowane w swojej dziedzinie. Wciąż obstaję przy pomysłach na serwisy aukcyjne.
 

lady no one

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hmmm moim typem byłyby strony i usługi, które świetnie rozwijają się za granicami. Jak to zawsze bywa, to co jest tam, u nas będzie dopiero po jakimś czasie, więc zawsze można pomysły podpatrzeć i społeczeństwo mile zaskoczyć. Wiadomo, że nie wszystko się zawsze przyjmuje, np. nasze rodzime gadu jest nieprzezwyciężone, ale np. facebook dobrze sobie radzi na ziemiach polskich.

Jeśli chodzi o program Agnieszczaka, to też czekam na kolejny odcinek, zwłaszcza że zostaną odkryte prawdy dotyczące powiązań Senko i Redtube :p
 

szpilowska23

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jakie strony i usługi masz na myśli? iStore? Myspace? Pamiętaj, że właściciele tych marek mają sposoby na pozbywanie się konkurencji. Chociaż w przypadku takich stron trudno byłoby w ogóle utrzymać się na rynku. Liczy się kreatywność i pomysł!
 
Do góry