Jak robicie notatki?

jordache

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Jaki macie sposób na przygotowywanie notatek, z których później się uczycie?
Używacie kolorów? A może rysujecie mapy myśli?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Normalnie zapisuję najważniejsze rzeczy... Czasem jest tak, że nauczyciel dyktuje do zeszytu. Na historii niestety nie mam już tak fajnie, notatki robimy całkowicie samodzielnie na lekcji i czasem coś umknie :p Najlepiej wypisywać wszystko w punktach, robiąc małe przerwy, a co ważniejsze rzeczy brać pod kolor, wtedy wygląda to czytelnie i przejrzyście.
 

Salamandra95

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
ja pisze kolorami - mam ich chyba z pięć. podkreślam, daje strzałki. jeżeli nauczyciel na tablicy coś w przjerzysty sposób napisze to kopiuje jak tylko dyktuje lub mowi to staram sie nadążać i walczyć kolorami :)
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Na ważniejszych przedmiotach wpisywałem, który dział należy przerobić i robiłem krótkie streszczenie. Na tej podstawie można było przypomnieć sobie bardziej szczegółowe informacje.
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Pokreślam/pogrubiam to co wydaje mi się najważniejsze już w trakcie notowania. Później często używam cienkopisów, gdyż łatwiej uczyć mi się wyszczególnionych kwestii. W nawiasach bądź na marginesach wpisuję czasem przykłąy podawane przez wykładowce w celu rozjaśnienia danych kwestii. Czytając różne książki zawsze streszczam je jakoś bądź robię notatki na marginesie. Póki co mój sposób uczenia mnie nie zawiódł, ale na każdego działa co innego.
 
Do góry