Jak przytyć?

mila

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
13
Punkty reakcji
0
Diety cud niestety niema nio ale z tego co sie orientuje najlepszy rezultat i nie wkraczajaca w organizm ludzki to dieta oczyszczajaca tzn wybrac sobie jeden dzien w tygodniu np.piatek i w tym dniu systematycznie czyli kazdy piatek nic niejesc tylko pic wode niegazowana napewno nic zlego sie niestanie a gwarantuje spadek wagi od 3-5 kg miesiecznie ale systematycznosc jest bardzo wazna zycze powodzenia :)
 

lupuse

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu :D
mila napisał:
Diety cud niestety niema nio ale z tego co sie orientuje najlepszy rezultat i nie wkraczajaca w organizm ludzki to dieta oczyszczajaca tzn wybrac sobie jeden dzien w tygodniu np.piatek i w tym dniu systematycznie czyli kazdy piatek nic niejesc tylko pic wode niegazowana napewno nic zlego sie niestanie a gwarantuje spadek wagi od 3-5 kg miesiecznie ale systematycznosc jest bardzo wazna zycze powodzenia Wesoly

mila, ja chcialam przytyc a nie schudnac :)

[ Dodano: 29 Czerwiec 05, 17:12 ]
lupuse, napewno ma cos ze słonka, w koncu jest taka cieplutka Hyhy
:zawstydzony: :niepewny: :zawstydzony:
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
a wszyscy tak mówią że aby przytys to trzeba jeść a wcale to nie ejst prawda ja jem duzo a w cale nie tyje...jeszce jakis miesiąc temu chciałam troche przytyć ale juz nie chce wole być chuda :rotfl:
 

sunshine

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Miasto
sun
Karolina, a wszyscy tak mówią że aby przytys to trzeba jeść a wcale to nie ejst prawda ja jem duzo a w cale nie tyje...jeszce jakis miesiąc temu chciałam troche przytyć ale juz nie chce wole być chuda Rotfl
no to ja mam tak samo;) z tym , że ja powinnam troche przytyć, :looka: bo mam dużą niedowage :zdegustowany: a nie chce znowu wylądować w szpitalu z anemią :looka:
 

sunshine

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Miasto
sun
Karolina, jak z tego samego powodu to współczuję, bo wiem przez co przeszłaś :przytul:
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ale ja na szczęście nie mam anemi :] a ile ważysz?
 

neko

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Nie napisalas ile masz lat a to jest istotne jesli chodzi o silownie.O sterydach zapomnij.Napisalas ze wszyscy w twoi domownicy sa szczupli.Hm genetyke trudno przeskoczyc ale mozna cos poprawic.Musisz jesc czesto a malo po to aby spowolnic metabolizm.Jesli masz 20 lub wiecej wiosen mozesz cwiczyc na silowni.Nogi to podstawa i jesli bedziesz je trenowac to szybko nabierzesz ciala.Powodzenia :D
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
:zdziwko: :zdziwko: woow :zdziwko:
Choć wydaje się to niemożliwe, są kobiety, które marzą o tym, aby przytyć. Wiele dałyby za to, aby ich ciało nabrało choć trochę krąglejszych kształtów.


Gdy naokoło niemal wszyscy odchudzają się na wszelkie możliwe sposoby, trudno zrozumieć, że ktoś może mieć problemy z przybraniem na wadze. Dyktatura kobiet-wieszaków nie wszystkim przewróciła jednak w głowie. Dziewczyny chcą wyglądać kobieco, mieć w odpowiednich miejscach kuszące wypukłości.

Przy gromadzeniu dodatkowych kilogramów trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. Przytycie bywa bowiem znacznie trudniejsze niż chudnięcie. Wydawałoby się, że wystarczy co dzień zjeść 500 kcal więcej ponad standardowe 2200 kcal, żeby tygodniowo utyć około pół kilograma. Tymczasem niektóre chudzielce pozwalają sobie na o wiele większą dawkę kalorii, a wskazówka wagi ani drgnie.

Niedowaga dotyka zwykle osoby z przyspieszoną przemianą materii, prowadzące bardzo aktywny tryb życia, narażone na duży stres. Zanim zaczniesz stosować dietę tucząca, skontaktuj się z lekarzem, aby wykluczyć choroby towarzyszące niedowadze.

Jak przytyć i nadal czuć się zdrowo? Stosować zalecenie przeciwne do tych podawanych przy dietach odchudzających? Nic bardziej błędnego! Objadanie się słodyczami czy tłustym mięsem prowadzi do niestrawności i nie najlepiej wpływa na wygląd cery. Przyswajanie pokarmów w nieograniczonej ilości kończy się często wzdęciami, biegunkami lub wymiotami. Dieta dla osób z niedowagą powinna łączyć produkty jednocześnie kaloryczne i zdrowe. Należy wprowadzać ją stopniowo, nie obciążając gwałtownie organizmu.

Ogólne założenia diety pozwalającej przytyć kilka kilogramów są takie same jak zasady racjonalnego żywienia:

- zjadaj dziennie 4 - 5 posiłków, regularnie co 3-4 godziny, najlepiej o tej samej porze
- aby pobudzić apetyt, przed posiłkiem wypijaj szklankę soku
- codziennie zjadaj owoce i warzywa
- unikaj fast foodów, potraw smażonych i tłustych, które są niezdrowe i długo zalegają w żołądku
- zrezygnuj z napojów gazowanych i bardzo ostrych przypraw, które podrażniają żołądek
- po obfitym posiłku pozwól sobie na półgodzinny spokojny wypoczynek (np. drzemkę).

W codziennej diecie uwzględniaj przede wszystkim węglowodany (białe pieczywo, kasze, makarony, kluski). Twój codzienny jadłospis musi zawierać około 3500 kcal, z czego połowę powinno przypadać właśnie na węglowodany. Ich nadmiar łatwo przekształca się w tkankę tłuszczową.

:] :]
 

Maja i Gucio

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
z ula z 5 pasieki :P
witam!

my rowieniz mamy ten problem, w gruncie rzeczy ta sytuacja nie jest zla, bo z biegiem czasu kazdy przybierze troche kilogramow. ( a zwlaszcza my-kobiety-niestety) :)
jesli chcesz koniecznie przytyc, to musisz spozywac od 4 do 5 bardzo kalorycznych posilkow, ale nie zapomnij tez o ruchu. Bo coz z tego,ze zgrubniesz pare kg, jak przyplataja Ci sie inne choroby, a jak wiadomo, o chorobe nie trudno. Wiem cos na ten temat, bo studiuje dietetyke.
oto moje rady:
Każdy, kto chce przybrać na wadze, w pierwszej kolejności, przez 7 dni powinien dokładnie zapisywać co i ile spożył i pił, liczyć dokładnie spożyte kalorie, pamiętając o tym, że ma to być normalny "żywieniowy" tydzień. Przez te 7 dni codziennie rano na czczo i wieczorem zapisywać wagę i odnotowywać ewentualne wahania wagi i korelację z przyjmowaną dzienną ilością kalorii. Zapisywanie ilości spożytych kalorii pozwoli oszacować, jakiej ilości kalorii będzie trzeba zapewnić, aby przybrać na wadze. Do otrzymanego dziennego średniego spożycia kalorii należy dodać około 500 kcal dziennie. Jeżeli po okresie 2 miesięcy nie nastąpiło zwiększenie wagi należy zwiększyć liczbę przyjmowanych kalorii o 250 kcal.
Aby przybrać na wadze trzeba przestrzegać stosować się do kilku ważnych zasad:

Jeść konsekwentnie, każdego dnia trzy podstawowe posiłki plus dwa lub trzy dodatkowe posiłki przekąskowe. Nie można pomijać żadnego z posiłków. Przez rozszerzenie "programu" posiłków do 5-6, nie będzie trzeba spożywać posiłków na "siłę" i dodatkowo nie będzie czuło się "napchania". Często jest tak, że przyjmuje się tylko 2-3 obfite posiłki dziennie, które tylko niepotrzebnie obciążają układ trawienny. Ostatni posiłek - przekąskę powinno przyjmować się możliwie jak najpóźniej, tak aby nie zakłócało to snu i problemów z zaśnięciem. Nie powinno robić się dłuższych przerw między posiłkami niż 4 godziny,

Zamiast wody do picia spożywać, szczególnie po wysiłku fizycznym duże ilości pokarmów płynnych - gęste soki owocowe i warzywne i napoje mleczne (najlepiej fermentowane). Soki owocowe i warzywne (0,5 szklanki przed posiłkiem pobudza apetyt). Zawarta w nich woda aktywuje mięśnie. Polecana jest też szczególnie na wieczór melisa, która uspokaja i spowalnia przemianę materii.

Wzmożyć wysiłek fizyczny, aby stymulować rozwój tkanki mięśniowej. U ludzi szczupłych z natury ćwiczenia fizyczne powodują utratę wagi, a nie przybieranie, ale pobudzają za to apetyt, przez co dodatkowo można jeszcze zwiększyć ilość spożywanych kalorii. Ćwiczenia powodują również większe pragnienie, co łatwo można wykorzystać do spożywania gęstych soków owocowych i warzywnych i napojów mlecznych,

Aby przybrać na wadze trzeba wykazać się cierpliwością, jednak im wolniej, ale systematyczniej będzie się przybierało na wadze tym bardziej prawdopodobniej nowe kilogramy będą zamieniać się na tkankę mięśniową, a nie na tłuszczową,

Spożywanie większej ilości tłuszczu generalnie wpływa na przyrost wagi, ale spożywanie dużej ilości tłuszczów pochodzenia zwierzęcego jak: masło, tłuste sery, tłusta śmietana, tłuste mięso a także fast-foody może prowadzić do zwiększenia poziomu cholesterolu, dlatego powinny być spożywane w umiarkowanych ilościach. Korzystne jest natomiast spożywanie nienasyconych tłuszczów pochodzących z oliwek, oliwy, ryb morskich, awokado, orzechów,

Słodycze, które również wpływają na przyrost wagi, powinny być zastąpione słodkościami o większej wartości odżywczej (ze względu na zawartość witamin, soli mineralnych, potrzebnych do zdrowego przybrania na wadze) tj: gęste soki owocowe i warzywne, napoje mleczne, muesli, miód, orzechy, bakalie, suszone owoce,

Unikać kofeiny i nikotyny ponieważ są one stymulatorami metabolizmu, powodując, że spala się kalorie w szybszym tempie,

Odpoczynek, relaks, ćwiczenia fizyczne są czynnikami, które pośrednio wpływają na przyrost wagi. Stres i napięcie układu nerwowego są czynnikami, których powinno się unikać.

Produkty zalecane w diecie (dodatkowe):

Makarony (gotowane na półtwardo), ryż brązowy (naturalny),

Pieczywo ciemne z pełnego przemiału, razowe, pumpernikiel,

Muesli, płatki, orzechy, rodzynki, słonecznik, pestki dyni, bakalie

Suszone owoce (morele, banany, papaja, jabłka, śliwki, figi, daktyle),

Owoce: ananas, banany, grejfruty, awokado, truskawki,

Gęste soki owocowe i warzywne, nektary,

Napoje mleczne: kefiry, jogurty, kwaśne mleko, mleko acidofilne,

Napój z melisy

Warzywa: groszek, kukurydza (unikać z puszek), ziemniaki, groch, fasola, marchew, kabaczki, oliwki, wszystkie pozostałe warzywa strączkowe,

Krakersy,

Miód,

Ryby morskie,

Oliwa z oliwek,

Drób, wołowina.

Pozdrawiam!
 

Darth_Nihilus

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
62
Punkty reakcji
0
Miasto
Alderan
Jeść mnóstwo mięcha :evil: Oraz jeść produkty spożywcze z dużą ilością tłuszczu. Np. czipsy, boczek itp.
 

predator

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wej

Witam

Myśle ze to nie jest trudne ale zarówno dla tych którzy chcą stracić nadwage jak i przytyć w doprowadzeniu do celu przeszkadza jedno! lenistwo! "jestem leniwy lae się staram" no nie?
studiuje medycyne i sam sobie opracowałem diete na przytycie:)
Wierz mi ze działa. Jaśli nie ma sie jakiejś choroby metabolicznej to nie ma bata cel jak najbardziej do osiągnięcia. Mam tak jak Ty! Jak nie jem albo jem np. 1 posiłek dziennie to mi waga nie spada jak jem 5 posiłków dziennie to i tak sie nie zmienia.
Po pierwsze......... tylko Ci sie wydaje ze jesz dużo!!!
Po drugie........ jesz dużo ale nie tego co trzeba!!!
Skoro masz taki problem z wagą to znaczy ze masz tak jak ja szybki metabolizm.
I pewnie jeszcze sporo sie ruszasz:) ja wprowadziłęm diete w zwiazku z siłownią na kórą chodze od dlugiego czasu i nie widze efektu przyrostu masy przynajmniej nie widziale:) odrazu mowie ze nie jem sterydów ani zadnych odżywek! tylko zdrowe polskie żarcie:) Niezalezy mi na tluszczu wole miesnie:)
Ruch jest wazny bo napedza metabolizm. przez to latwiej jest wykozystywana insulina która pobudza wzrost mięśni i transport bialka do owych. Ale główny myk jest w jedzeniu! Olej tłuszcz na kija ci to potrzebne! Niestaraj sie go wyeliminowac niech go bedzie tyle ile akurat w tym zarciu jest. ty skoncentruj sie na bialku, weglowodanach i ćwiczeniach jak niechcesz z siebie zrobic spaslaka:) Wszystko zalezy od twojej wktualnej wagi i wzrostu. a wlasciwie od wzrostu. W necie jest pelno przeliczników obliczajacych z wagi i wzrostu twoje zapotrzebowanie na kalorie. Ja przy wzroscie 178cm moja podstawowa przemiana materii wymaga 1500kcal. jak bym siedzial caly dzien i nic nie robil. powinienem jesc kolo 2000 kcal dziennie. a jak obliczylem ile jadlem zawsze do tej pory to wyszlo mi 1500-1700 kcal. a ze jestem aktywny fizycznie to powinienem jesc jeszcze wiecej o jakies 500kcal. Powiem krótko robisz mieszanke przynajmniej dwa razy dziennie weglowodanow i bialka i przybierasz na masie jak smok. Stary jestem w szoku jak szybko potrafia miesnie na silowni rosnac jadac na ryzu i kurczaku. Ci co jedza sterydy poprostu nie maja pojecia o diecie. ustalilem osbie ze zwieksze ilosc kalorii. i bede jadl bez wzgledu na wszystko codziennie od 2300-3000kcal. I powiem ci ze to jest :cenzura: ciezkie. na poczatku musisz jesc wiecej na sile przez jakis tydzien do dwóch bo organizm musi sie przestawic na wieksza ilosc jedzenia i załadek musi sie troche rozciagnać. I atk jak teraz nie odczuwasz glodu po zjedzeniu jednego czy dwuch posilków dziennie tak po takich dwuch tygodniach o jakich ci pisze zjesz np. obiad i po 2 godzinach bedziesz glodny, i dobrze bo o to chodzi:) Powiem ci jak ja robie. jem normalne śniadanie potem normalny obiad taki jak tam w domu zrobią;) noi kolacje. i koniecznie miedzy tymi posilkami miedzy obiadem a kolacja i sniadaniem i obiadem wrzucam kurczkaa z ryzem samzonego na oleju z oliwek. I to wystarcza!!!! Staraj sie jest miesa duzo. Dla mnie najlepszy jest filet z kurczaka nie ma tluszczu za duzo a bialka ma 25g na 100g miesa!!!! to wszystko na paczeke 100g ryzu. Zadbaj o to by w kazdym posilku byly weglowodany. Ryż albo ziemniaki albo kluski czy makaron!!!! przicz kalorie z produktow tak zeby ci wyszlo prawilowo do wzrostu! i ćwicz ćwicz ćwicz albo przynjamniej sie poruszaj troche. Ja w ten sposob tak jak od wszeczasow wachanie wagi mialem w granicach 1kg to w poltora miesiaca przytylem 5kg!!! i nadal jestem szczuply a wiekszosc idzie w miesnie. ćwicze 6 dni w tygodniu po 45 min. dziennie to naprawde nie jest dużo!!!! powodzenia
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
no właśnie niektórzy cokolwiek zjedzą i zaraz tyją (np.ja) a inni jedzą ile chcą i nic im po tym i obie grupy są nieszczęśliwe...kurcze niech się ktoś zamieni :D znam takich ludzi,którzy chcą przytyć i nie mogą... nie wiem co można poradzić może zwróć się do lekarza ?
 
Do góry