Jak pozbyć się senności w ciągu dnia ?

sirmafiozo

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Mińsk Mazowiecki
Witam ;)

Mam skończone 15 lat i cierpię na senność w ciągu dnia. Kładę się spać o 22:00 wstaję o 7:00 do szkoły i jak przychodzę to muszę się przespać bo nie daję już rady. Może to problem dorastania ? Proszę o pomoc ponieważ kończę 3 gimnazjum i idę do technikum więc będzie sporo nauki i potrzebny będzie czas i siła do uczenia się.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Dojrzewający chłopcy tak maja, drzemka w ciągu dnia to nic złego, chyba będziesz musiał sie przyzwyczaić, jedz zdrowe posiłki, witaminy tez nie zaszkodzą...
 

sirmafiozo

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Mińsk Mazowiecki
No tak tylko to już się denerwujące robi od 2 lat i jak sobie nie wypiję kawy rano to cały dzień w szkole jestem padnięty ;/
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
No cóż życie, zdarza się, nic chyba na to nie poradzisz, taki urok. Mój kolega ma 18 lat i tez się z tym nadal męczy, ale to mija z czasem
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
ja mam trzy dychy i nie mineło
 
A

Anitkaa

Guest
A ja chodzę 22-23 i wstaję 6-7 i nie chce mi się spać.
To chyba zależy od organizmu.
 

MarekMarek00

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Pozwolicie że się wtrącę takie objawy senności mogą mieć rózne przyczyny.
Np spada poziom cukru lub macie kłopoty ze spaniem np chrapanie które może doprawadzać do niedotlenienia organizmu.
Proszę się przebadać to nie jest nic wstydliwego dużo ludzi ma z tym problemy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Pozwolicie że się wtrącę takie objawy senności mogą mieć rózne przyczyny.
Np spada poziom cukru lub macie kłopoty ze spaniem np chrapanie które może doprawadzać do niedotlenienia organizmu.
Proszę się przebadać to nie jest nic wstydliwego dużo ludzi ma z tym problemy.
U siebie nie rozpoznałem przyczyny. Czasami spada mi cukier, ale to nie to. Po prostu coś nie tak musi być ze snem w ciągu nocy. Sen w ciągu dnia naprawdę mnie regeneruje, za to rano wstaje zawsze śpiący. Najgorsze, że czas na popołudniową drzemkę to dla mnie luksus. Sam chętnie rozgryzłbym o co chodzi. Kojarzy mi się to z jakąś łagodną odmiana narkolepsji. Podobnie jak w narkolepsji mogę zasnąć na minutę i już mi się coś śni. Czyli zanim ma szansę pojawić się normalna faza REM. Choć nie jestem pewny czy to nie zwykłe hipnogogie. Kurcze nawet teraz jestem śpiący, jak i byłem śpiący kiedy pisałem poprzedni post w tym temacie. Wieczorem zaś zawsze mam problem z zaśnięciem.
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
31
Miasto
No one knows :)
CYTAT(Anitkaa @ 21.05.2009, 20:45) *
A ja chodzę 22-23 i wstaję 6-7 i nie chce mi się spać.
To chyba zależy od organizmu.


Ale Ty dziewczyną jesteś... Nas to nie dotyczy biggrin.gif

Dlaczego dziewczyn to nie dotyczy?? tez tak kiedyś miałam przez ok. miesiąc ale mi przeszło. teraz chodzę spać ok.22 budzę sie 6:30 i nie chce mi sie spać... Ale skoro jesteś taki zmęczony to może walnij sobie kawkę z rana i pomoże ;)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Ja muszę spać przy otwartym oknie... dla mnie najgorsze jest to że chce mi się spać w dzień a mimo wszystko nie mogę w dzień spać jakoś i zauważyłam u sobie coś takiego że im dłużej śpię tym bardziej śpiąca jestem czy to normalne? :p
np. w sobotę jestem wykończona, bo sobie o 10 wstaje, a w pozostałe dni o 6 kładąc się czasem spać o 1,2 ale bardziej o 12. no wiesz to chyba zależy od organizmu trybu życia uprawianie sportów itp.
 

EMOcjonalna o.O

`chicken, chicken !.
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
895
Punkty reakcji
4
Miasto
tam, gdzie reggae gra ;x
Szinajs7 - też tak mam ;)
ogólnie też cierpię na bezsenność, tylko u mnie to jest dziwne :D
im dłużej śpię, tym bardziej jestem śpiąca xD.
ale mimo tego, że chce mi się spać, to nie mogę zasnąć ...
wieczorami conajmniej godzinę przewracam się w łóżku i usiłuję usnąć... :bag:
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Ja tez tak miałam i mama mi robiła badanie na cukrzyce.. jestem w grupie ryzyka.
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź
Kup sobie Magnesol.

Twoja senność zapewne spowodowana jest niskim poziomem magnezu w organiźmie. Pijasz często Colę, Kawę, napoje energetyzujące? Ogólnie kofeina wypłukuje magnez z organizmu ;))
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Ja też tam mam,że bez drzemki ciężko mi badzo.A śpię zazwczaj od 24-8.Ale takie 1,5-2 godz w ciągu dnia naprawdę mi duzo dają.
 

moniqe333

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja czasem ide o po pólnocy wstaje 5.30 łapie takie fazy ze albo mi się nie chce spać albo padam na twarz
ale za to strasznym mewteopatą jestem ;(

kawa nawet z 10 łyżeczek na dzień i zy6je się dalej
pamiętaj żeby drzemka nie trwała dłużej niż 45 min potem wchodzisz w fazę snu głębokiego i po obudzeniu się bedziesz jeszcze bardziej senny
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
A może wina trybu życia? Brak ruchu (sport tylko na kompie-fifa), nieodpowiednia dieta (brak warzyw, witamin). Tez tak mam czasem, ale to zależy od dnia ;)
 

Mariposa.

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Andaluzja... ;)
Mam ten sam problem. Ciągle chce mi się spać, ratuję się przeważnie kawą, aczkolwiek nie polecam, uzależnia.
Może po jakieś witaminki do apteki skocz? Magnez?
 
Do góry