Jak podzielić łącze internetowe?

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Ten problem nęka mnie od dłuższego czasu. W domu posiadam 5 komputerów - każdy ma swój. I gdy np. mój brat pobiera pliki z internetu z dużą prędkością mi strony się otwierać nie chcą. Mam neostradę 1024, Livebox'a oraz zwykłego nieprogramowanego switcha.
Chciałbym rozdzielić to łącze (nie szczególnie sprawiedliwie) tak aby np. mój brat dostał 200kb/s i nie ściągał całą szerokością pasma tylko dostępną dla niego prędkością.
 

Misieeek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2007
Posty
468
Punkty reakcji
0
Miasto
z Nienadzka
Kup router, będziesz go mógł odpowiednio skonfigurować... bo na switch-u nie da się tego zrobić ponieważ przydziela wszystko automatycznie...
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Narzędzie kontrolujące i monitorujące ruch internetowy na Twoim komputerze. Dzięki niemu można ustawić dla każdej aplikacji osobno limit prędkości wysyłania i odbierania pakietów z Internetu, a następnie monitorować ruch jaki ona generuje.

Największą zaletą programu jest możliwość oglądania szczegółowych statystyk łącza internetowego. Ta opcja zainteresuje na pewno wszystkich posiadaczy Internetu z miesięcznym limitem danych. Można przeprowadzić małe śledztwo, które wskaże jaka aplikacja odbiera najwięcej danych. NetLimiter oferuje ponadto proste narzędzia monitorujące sieć lokalną.
Po przeczytaniu opisu tego programu, mogę stwierdzić, że nie o to chodziło. Tam mogę edytować prędkość ściągania i wysyłania danych tylko na moim komputerze lub monitorować sieć lokalną, a ja chcę po ograniczać innym komputerom w sieci prędkości.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Ah przepraszam, źle Ciebie zrozumiałem. Choć z tego co pamiętam też miał taką funkcję. Poszukaj routera z funkcja dzielenia łącza ("Quality of Service") lub programowo WinRoute Lite,
WinGate.
 
Do góry