Jak naprawić Polskę?

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Jakby na to nie patrzeć, to mniej czy więcej rząd jest odbiciem społeczeństwa. Dopóki samo społeczeństwo się nie zmieni, to nie ma o czym gadać.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To prawda, ale to troszkę działa też w dwie strony.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
oto co dotarło do mnie od "szarego" Polaka : "NO WIDZISZ NAWET PAN NIES...MOWI W TELEWIZJI U CIEBIE W NECIE ZA CO PŁACIMY ABONAMENTY , ŻE OBRAZ NAJWIĘKSZYCH KANALI CZYLI POSŁÓW I SENATORÓW JAK LUDZIE UWAŻAJĄ JEST ZUPEŁNIE NIEPRAWDZIWY , NO I :cenzura: ON TO MÓWI LUDZIĄ CO TAK NA NIEGO MÓWIĄ I O NIM TAK MYŚLĄ , A ON MÓWI ŻE TO NIEPRAWDA !! WYPALIĆ GORĄCYM ŻELAZEM ch*ja NA CZOLE ,I KWASEM RYJ OBLAĆ !!! ŻEBY ŻLE WYGLĄDAŁ A KAŻDY ŻEBY WIEDZIAŁ ŻE TO POSEŁ !!
tu raczej nic GRZESIEK nie pomoże !!! już przerabialiśmy , nie napadną nas Ruscy , Niemcy ani nikt .
tu poprostu kiedyś się krew poleje żeby się :cenzura: miłości do bliżnich nauczyli ,szcunku dla drugiego , jak przyjdzie mu dzielić się kawałkiem chleba np. SMUTNE , STRASZNE , ALE CHYBA PRAWDZIWE i dużo prawdopodobne ,
niech coś robią !!!! o.k
ja poprostu straciłem WIARĘ i NADZIEJĘ
wieżę w to co mam jak ci mówiłem ,
i w żeczy namacalne !!!
JAK :cenzura:IESZ MASZ !! PRACĄ TROCHĘ WSPOMOŻESZ I MOŻE BYĆ , DAJE SIĘ RADĘ , I W TO WIERZĘ , A NIE W POLITYKÓW ,
KRAJ O.K HISTORIA CIĘŻKA I TRUDNA WSZYSTKO FAJNIE , ALE DLA BOGATYCH ,DLA LUDZI MAJĄCYCH WŁADZĘ I MOŻLIWOŚCI mówiłem ci co po mojemu mam na myśli , A ZWYKLI LUDZIE MOGĄ SIĘ ZADOWOLIĆ NP. TAKIM POSRANYM STARYM GOLFEM JAK MÓJ .KTÓRY PRAWDĘ MÓWIĄC SPRAWIA MI RADOŚĆ :cenzura:ISTĄ , STWORZYĆ mieszkanie , i w d*pie MIEĆ GRYZĄCE SIĘ PSY U WŁADZY !!MI TO NIC naprawdę nic nieda , szkoda mi czasu na politykę i pierdoły ,tu trzeba pomalutku się wysypiać do pracy , pomału budować dom swój czyli robić remont , i układać po malutku jakiś PLAN następny żeby było za co !!! NIE CHCE JUŻ NAWET IM WIEŻYĆ !BO MNIE TO PRZERASTA ,JAK MYŚLĘ W PRZÓD !!! " a to wszystko po obejrzeniu : http://www.dailymotion.com/video/xtejss_niesioyowski-i-wipler-o-jow-ach-i-debacie-ekonomistow_news?start=16
 

Arianv5

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
To nie polskę trzeba naprawić tylko nasz rząd.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Pozamykać złodzieji z górnych półek.
Tylko jak to zrobić?
Przecież nikt sam nie będzie podcinał gałęzi, na której siedzi.;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
alanie przecież wiesz że jak pozamykasz złodziei z górnej półki to za chwilę pojawią się nowi. To jest tak jak z plewieniem ogrodu. Jak nie zlikwidujesz sprzyjających okoliczności dla chwastów to zawsze wyrosną
 
S

serwor

Guest
alanie przecież wiesz że jak pozamykasz złodziei z górnej półki to za chwilę pojawią się nowi. To jest tak jak z plewieniem ogrodu. Jak nie zlikwidujesz sprzyjających okoliczności dla chwastów to zawsze wyrosną

A wiec trzeba zamknac wiezienia, zlikwidowac policje bo przeciez zbrodniarze beda zawsze, zlodzieje tez, szkoda wiec pieniedzy na walke z wiatrakami.
Proponuje wydac kazdemu kalasznikowe i bedziemy sami sobie wymierzac sprawiedliwosc,poprosze o duuuzo amunicji.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To tak brzmi, Serwor, jakbyś chciał "wyeliminować" najliczniejszą partię.... Bo przecież masz jakichś swoich przedstawicieli w parlamencie?...
Ile można wynająć embrayerów? Lepsze od kałaszy, bo tylko piloci odpowiadają, a im już nikt nic nie zrobi oprócz sekcji zwłok.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zachowujecie się jak dzieci. Chodzi o pożywkę dla wszelkiej maści polityków, działaczy tj. państwowe pieniądze. Zmniejszcie ilość redystrybucji a zmniejszycie ilość korupcji
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
alanie przecież wiesz że jak pozamykasz złodziei z górnej półki to za chwilę pojawią się nowi. To jest tak jak z plewieniem ogrodu. Jak nie zlikwidujesz sprzyjających okoliczności dla chwastów to zawsze wyrosną

A nie widziales Herbatniczek zadbanych ogrodow bez jednego chwasta?

pozdrawiam,
 

Hasesis

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
1
Ciosy nas nie ominą i będzie ich coraz więcej. Zarówno Niemcy jak i pozostałe kraje w których gospodarki jeszcze jako tako funkcjonują odczują te ciosy najbardziej, ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że egoistyczne podejście do wspólnoty nijak nie dotyka przyczyny a raczej omija ją z daleka a mianowicie nikt nawet nie próbuje zmienić intencji. Nie da się naprawić skutków egoizmu egoistycznymi działaniami. Rozdawanie pieniędzy tym którzy je roztrwonili jest absurdem a wiara w deklaracje naprawy systemów poprzez wdrażanie reform to obłuda i iluzja. Nikt nie powinien brać poważnie tych działań, bez zmiany intencji z "brać na brać aby dać", ponieważ będzie to jak podlanie benzyną dogasającego ogniska, będzie wielki ogień który dopali resztę drewna i tak jak gwałtownie wystrzelił w górę tak szybko zgaśnie. Czym jest brać aby dać? Brać aby dać to zmiana myślenia w każdym człowieku wewnątrz, we własnej świadomości, biorę tyle ile potrzebuję a reszta niech zostanie dla innych. Oczywiście nie ma na chwilę obecną możliwości na taką zmianę, ponieważ rozwój egoizmu i wciąż rosnących pragnień, które wypełniają roszczeniami każdego człowieka musi osiągnąć stan krytyczny po którym przyjdzie chaos i dopiero wtedy narodzi się świadomość i chęć naprawy. Zatem wzmacniajmy się i naprawiajmy każdy na miarę swoich możliwości bo nadchodzi czas obłędu, a po nim....
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Ciosy nas nie ominą i będzie ich coraz więcej. Zarówno Niemcy jak i pozostałe kraje w których gospodarki jeszcze jako tako funkcjonują odczują te ciosy najbardziej, ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że egoistyczne podejście do wspólnoty nijak nie dotyka przyczyny a raczej omija ją z daleka a mianowicie nikt nawet nie próbuje zmienić intencji. Nie da się naprawić skutków egoizmu egoistycznymi działaniami. Rozdawanie pieniędzy tym którzy je roztrwonili jest absurdem a wiara w deklaracje naprawy systemów poprzez wdrażanie reform to obłuda i iluzja. Nikt nie powinien brać poważnie tych działań, bez zmiany intencji z "brać na brać aby dać", ponieważ będzie to jak podlanie benzyną dogasającego ogniska, będzie wielki ogień który dopali resztę drewna i tak jak gwałtownie wystrzelił w górę tak szybko zgaśnie. Czym jest brać aby dać? Brać aby dać to zmiana myślenia w każdym człowieku wewnątrz, we własnej świadomości, biorę tyle ile potrzebuję a reszta niech zostanie dla innych. Oczywiście nie ma na chwilę obecną możliwości na taką zmianę, ponieważ rozwój egoizmu i wciąż rosnących pragnień, które wypełniają roszczeniami każdego człowieka musi osiągnąć stan krytyczny po którym przyjdzie chaos i dopiero wtedy narodzi się świadomość i chęć naprawy. Zatem wzmacniajmy się i naprawiajmy każdy na miarę swoich możliwości bo nadchodzi czas obłędu, a po nim....

Obawiam sie, ze nie rozumiesz istoty wladzy i interesow ludzi u wladzy w UE. W praktyce jest: daje aby wziac albo po prostu biore.Chyba podswiadomie (albo swiadomie) lubisz Marxa. On tez wierzyl, ze kiedys ludzie dorosna do brania wedle potrzeb i dawania wedle mozliwosci i nazwal to komunizmem ale zanim ten komunizm nastanie miala byc wielka rzez, moze nawet niejedna. No coz, rzez to jedno z podstawowych praw natury w drodze do postepu.

pozdrawiam,
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Działa w dwie strony, ale to rząd wywodzi się ze społeczeństwa, a nie na odwrót, więc tak czy siak trzeba zacząć od społeczeństwa.
Społeczeństwo istnieje w warunkach, na ktore wpływają politycy, raczej to oddziaływanie na polityków jest iluzoryczne. Należy działać równocześnie, oczywiście politycy powiedzą Ci co innego.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
zachowujecie się jak dzieci. Chodzi o pożywkę dla wszelkiej maści polityków, działaczy tj. państwowe pieniądze. Zmniejszcie ilość redystrybucji a zmniejszycie ilość korupcji

Hmm Polska ma o wiele mniejszy stopień redystrybucji niż np Szwecja a większą korupcje. Przepraszam ale gdzie ty tu widzisz jakikolwiek związek przyczynowo-skutkowy ?
Chyba ze chodzi ci o redystrybucje od biednych do bogatych.

W społeczeństwie gdzie wszystko zależy od przewagi nad innymi ( w polskiej mentalności jest to wyjątkowo uwidocznione ) korupcji się nie pozbędziesz bo korupcja to nie jest jakiś błąd w systemie tylko normalne działania jednostek co się przystosowują do środowiska i nie ma to nic wspólnego z redystrybucja od bogatych do biednych tylko z redystrybucja od biednych do bogatych ( np wykupywanie banków )

Państwa zawsze będą działały bo są one narzędziem do utrzymania uprzywilejowanej kasty ludzi co posiadają środki produkcji i kapitał. Jeśli chcesz żeby państwa przestały się wtrącać musiał byś usunąć kapitalizm i rozwalić strukturę klasowa wśród ludzi.

Struktura klasowa zawsze idzie w parze z panstem które utrzymuje uprzywilejowana pozycja elitarnej grupy.
Wiec nie miej nadziei ze kiedykolwiek państwo kapitalistyczne będzie w najlepszym przypadku bezstronne.

Jedynym wyjątkiem jakim widzę to Islandia żeby banków nie wykupować ale tam był zryw demokratyczny ( czyli w większości ludzi pracujących, z niższego szczebla społecznego ).
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
No i Islandia ma tak malo ludzi i tak malenka gospodarke, ze nawet gdyby sie wszyscy na czesci zamienne sprzedali albo w niewole to nigdy by nie splacili w zadnym pokololeniu. To tak gwoli uzupelnienia.

Korupcja w krajach rozwinietych jest bardzo duza tylko ma tam zupelnie inne formy i na ogol nazywa sie BUSINESS. W Polsce jest taka prostacka wiec na tle ogolnej biedy bardzo widoczna.

pozdrawiam,
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Hasesis, podoba mi się Twój post, zahaczajacy o filozofię. Do niego mogłabyś dodać jakiś pomysł praktyczniejszy niż tylko ideę poprawienia ludzi.
Kto ma tych ludzi poprawiać? Inni ludzie? Jacy, nasi - zepsuci?

Kształcili i poprawiali towarzysze. Pogłębili zepsucie uczciwości, poprawili przekonanie, że sprawiedliwa jest zapłata według wkładu pracy.
W wyniku powstało przekonanie, że prostak może być dostojnikiem i nawet powinien, boć tyrał jako robol - zepsuła się hierarchia, przestano szanować wiedzę

MAMY ludzi. Pozostaje przekonać szeregowy ogół. że trzeba im umożliwić rządzenie. Na przykład w ten sposób, że wyszuka się grupę dobrych, a potem spośród nich wylosuje na cztery lata kogoś na stanowisko dostojnika.

Albo zmusi się młodych, aby sobie, na SWOJE konto w banku emerytalnym odkładali na własną emeryturę, a ich składki zabezpieczał wylosowany dostojnik, odpowiadający baaardzo za brak przekrętów i głupie decyzje giełdowe (to jest tylko gra i nie wolno grać cudzymi pieniędzmi).

To są tylko przykłady, a nie absolutnie słuszne pomysły. Chodzi o to, abyś Ty( i inni) też wymyślała konkretne sposoby
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko ten czy dołączymy jeszcze jakieś inne, poprzednie ?
 
Do góry