Jak działa komputer bez antywirusa ?

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
faktem jest że każdy wirus na miarę swoich czasów jest, wtedy inaczej się z nimi walczyło niż teraz więc teraz muszą być bardziej niewidoczne i utajone a robić 5 razy więcej szkody
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
brokk - wirusy teraz robione są na oldschoolowe:) i ciężko walczyć z niektórymi:)
 

chester0512

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
211
Punkty reakcji
0
Hmm uzywam juz komputer 4 lata i z 2x mialem moze antyvirusa próbnego na 30 dni. i jak widac dalej siedze na tym komputerze i nic mu raczej nie jest gram gry przez internet i nie hackuja mi kont korzystam z mozilli sicagam duzo filmow i innych rzeczy i nie mialem jeszcze zadnego wiekszego trojana jak widac moze dzialac komputer bez antyvirusa
 
V

VenomX

Guest
Hmm uzywam juz komputer 4 lata i z 2x mialem moze antyvirusa próbnego na 30 dni. i jak widac dalej siedze na tym komputerze i nic mu raczej nie jest gram gry przez internet i nie hackuja mi kont korzystam z mozilli sicagam duzo filmow i innych rzeczy i nie mialem jeszcze zadnego wiekszego trojana jak widac moze dzialac komputer bez antyvirusa
Napisz jeszcze , że nie masz firewalla...Jeśli nie posiadasz na twardym dysku cennych dokumentów, plików jak i nie logujesz się na konto bankowe to rzeczywiście - nie straszne ci są wirusy, jednak wiedź , że na twoim komputerze jest ich pełno, wystarczy , ze przeskanujesz sobie system jakiś dobrym antywirusem jak i antyspywerem. Wirusy w tych czasach działają inaczej są ciche i ukryte, użytkownik nie wie , że coś ma .
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
są jeszcze odważni na tym świecie tylko czy to na pewno odwaga czy już raczej bezmyślność poparta przypadkowym fartem? to że nic się nie stało jeszcze to szczęście i kwestia czasu...
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Okej, można żyć ze śmieciami na kompie. Ja kilka lat temu po skanie miałem ponad 10 tyś zarażonych plików. Coś mi się bardzo szybko rozpanoszyło :p. Sęk w tym, że nie dość, że można stracić dane, to jednak wydajność kompa spada. Wystarczy zrobić powiedzmy format i jest kolosalna różnica. Część to sprawa systemu, który sam z czasem się zapycha, ale część to właśnie wirusy
 

LiderKomp

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
antywiruski ;] to raj dla hakera pseudo hakera .. udzie nie majacy o tym zadnej wiedzy instaluja darmowe oprogramowania take jak avast itp ... jednak w kazdym takim darmowym oprogramowanu jest haczyk .. natomiast baza danych wirusow .. zastanawialiscie sie gdzie ine sa przechowywane i jake wspolczynniki maja na to wplyw ? myslicie ze z rara nie wyplynie zaden robak ktory potencjalny wlamywacz nie wykorzysta ? ... pytanie miec antywirusa czy go po prostu nie miec ! lepiej miec ale dobrze go zabezpieczyc .. kazdy program jaki instalujece na komputerze do kompresji plikow ma znaczenie na przechowywanie baz danych o wirusach ten co mal szczesce ok moze mu chodzic komputer dozywotnio .. ale jeden Miss klck ;] i leci wszystko wtedy mamy problem o dajmy na to przyklad ruznica jak wam chodzi komputer swiezo sformatowany bez antywrusa a jak z ?... zdaza sie tak ze nstalujemy go na samym poczatku a to blad !! ftedy mamy kompresje systemawa bez zabezpieczen :) ... ahh juz niechce mi sie pisac ;] ale to dosc skomplikowane i jesli chcecie zeby naprawde komputer byl bezpeczty polecam Ms dosa poszukanie dzur zaklejenie ich dllkami jakmisc przekomplikowanymi w c++ heja ;] ale kto by sie w to bawil :D ..

pozdrawiam
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Nad zabezpieczaniem komputera można spędzić dużo czasu. Ale jednak nie można przesadzać z tym :p Komputer nie służy do tego, żeby go zabezpieczać, ale z niego korzystać:p dlatego wolę proste i sprawdzone sposoby :p
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
zainstaluj sobie dobry pakiet antywirusowy z firewallem, filtrem antyspamowym i innymi dodatkami i masz spokój. ja właśnie zaczynam testować G Data internet security, który dostałem w promocji. można dostać za darmo przy rejestracji dwóch domen internetowych: http://2be.pl/aktualne_promocje.html
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
ja narazie korzystam z z Pandy GP 2009 ale zaraz kończy mi się licencja i trzeba będzie coś nowego poszukać. G daty nie chce ( nie mam aż tak dobrego komputera żeby ten program normalnie działał)
 

edek80

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
chyba nie ma takiej osoby która by korzystała z komputera przez 2 tygodnie i nic nie złapała w sieci. teraz jest to już nie możliwe :(

zastanawia mnie taka rzecz: skoro mój AV (F-Secure IS 2010) praktycznie nigdy nie alarmuje mnie o jakiś wirusach czy próbach ataku to znaczy że jest kiepski czy że korzystam z takich stron, na których nie ma wirusów?wiem że podobnie nie reagował nod32. wydaje mi się, to jednak mój rozsądek ;p
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
w taki razie brawo dla Ciebie, ale to że wchodzisz na strony które Tobie wydaja się bezpieczne to jeszcze nie wszystko. Strony np ministerstw powinny być bezpieczne...w zasadzie ;)
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
o co chodzi z tym F-Secure 2010 - gdzie się nie rozejrzę to o nim mowa.. billboardy, fora, banery itp... jeśli to jest ten sam shit co dają z aster to podziękuję... wciskają na siłę i tak przepuszcza wszystko co się da....
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
uuuuu ostro ;)
ale popatrz jak ci z g daty szaleją, swego czasu atakowali fora i teraz znowu jakaś masówka. żeby tak chociaż to było cos obiektywnego. moja panda jest szybka i lekka, bardzo skuteczna, g data zaś jest odrobinkę skuteczniejsza ale mozolna i upierdliwa z komunikatami. f secure tutaj nie wiem, ciągle tylko czytam coś na zasadzie: nie wiem o co chodzi ale u mnie działa wyśmienicie, rewelacja, cuda wianki itp
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
jeszcze niedługo okaże się, że ma wodo tryski i inne nieznane nikomu patenty...
 
Do góry