Jak długo trzeba nosić gips?

gadolin

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie! Mam takie pytanie statystyczne - jakie są okresy najkrótszego i najdłuższego noszenia gipsu w przypadku dowolnego złamania ręki? Tzn. chodzi mi czy jest jakieś złamanie przy którym gips nosi się tylko przez tydzień lub dwa oraz takie przy którym nosi się gips dajmy na to pół roku? Jeśli tak to jakie to złamania? I jeszcze jedno pytanko - czy gips można w późniejszej fazie zastąpić np. opaską, bandażem lub czymś w tym stylu czego noszenie nie jest tak uciążliwe jak gips.
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Witam serdecznie! Mam takie pytanie statystyczne - jakie są okresy najkrótszego i najdłuższego noszenia gipsu w przypadku dowolnego złamania ręki? Tzn. chodzi mi czy jest jakieś złamanie przy którym gips nosi się tylko przez tydzień lub dwa oraz takie przy którym nosi się gips dajmy na to pół roku? Jeśli tak to jakie to złamania? I jeszcze jedno pytanko - czy gips można w późniejszej fazie zastąpić np. opaską, bandażem lub czymś w tym stylu czego noszenie nie jest tak uciążliwe jak gips.

Unieruchomienie stosuje się nei tylko przy złamaniach. Szynę gipsową stosuje się np. w niektórych chorobach stawów, wtedy unieruchomienie nie jest długie. Przy złamaniu unieruchomienie (nie w szynie gipsowej, tylko w pełnym "gipsie") stosuje się przez dłuższy czas (zależy od złamania, sposobu zespolenia, od tego jak się kość zrasta).
Poczytaj o "lekkich gipsach".
 

formula01

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Mój brat w wieku 10 lat ''złamał'' rękę, i nosił gips 2-3 tygodnie. Tak naprawdę to nie było konkretne złamanie, tylko odprysk kawałka kości. Przy złamaniach, czy pęknięciach pewnie zaczyna się od miesiąca. Ja, gdy złamałem nogę przez 4 miesiące miałem założone szyny, a później przez drugie 4 miesiące nosiłem gips, więc to zależy od złamania, ale oczywiście czas jego noszenia jest bardzo zróżnicowany.
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Moja koleżanka miała wypadek samochodowy i poważnie chyba złamała rękę bo dość ze miała włożony w nią drut to jeszcze chyba z 5 mies.chodziła w gipsie a później w opasce.Nie wiem dokładnie co to było za złamanie,ale po tak długim czasie unieruchomienia ręki musiała później jeździć na rehabilitacje ponieważ ręka nie była do końca sprawna :(
 
Do góry