Jak długo można mieć trądzi?

LQ2009

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
****
Może troche nietypowy jest ten temat,ale takie pytanie nasunęło mi się dzisiaj rano jak patrzyłem w lustro.. Otóż męcze się z tym czyms już od ponad 8 lat. Raz jest lepiej,raz jest gorzej,ale on praktycznie nie odpuszcza. W związku z tym mam pytanie. Czy trądzik można mieć całe życie czy też po jakimś czasie znika? Czy też jest to po prostu zależne od osoby i od jej przemiany materii?
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Mam 24 lata, od kiedy miałem 15 lat trądzik nie opuszczał mnie ani na chwilę, żadne preparaty itp nie pomagały. jakiś rok temu zmieniłem... dietę, i jest DUŻO lepiej, sporadycznie coś wyskoczy, ale w niczym to juz nie przeszkadza. Jednak jak czasem sobie pofolguję z jedzeniem (tłuste / kaloryczne), to nastepnego dnia mam powrót do czasów licealnych, także po prostu trzymam dietę i jest ok.

Trądzik możesz mieć nawet w wieku 30 lat, kwestia indywidualna.
 

LQ2009

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
****
Czyli dieta to podstawa? Musze przyznać,że u siebie coś takiego też zauważyłem. W dodatku po ostatnich upałach trądzik również się wzmógł.. Ja już tak nie moge... To wkurza niesamowicie..
 

urtop

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
3
ja mam akurat 14 lat ;PP i tez mi cos tam wyskakuje tylko teraz na twarzy mniej alee na plecach (barki) masakra .. ;//
 

korpiczekcr2

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
trułem sie z trądzikiem prawie półtora roku i by było tak nadal gdybym nie znalazł na to sposobu na pocczatku były dorogi e preparatu od 100-500 zl ale nic to nie dawalo al e jak dawal to na tydzien moze max 2 i zpowrotem az nagle przecyztalem na jakims forum ze to moze byc od zlego odzywiania wie zaczolem pic tylko wode zadnej herbaty kawy napojow tylko wode mineralna ni e jadlem zadnych slodyczy nic co jest ostre mocno przyprawione co prawda zchudlem 2 kg ale mam skure idealna jak niemowlak do tego ok 20 razy przemywania twarzy woda czasami wydaje sie jakby skura sieluszczyla bo tak jest ale 2 dni i juz ne bedzie tego widac naprawde pomaga !!!! od 1,5 roku nie widzialem na swojej twarzy ani jednej chrostki a mialem ich pelno tylko z rozwaga z tym jedzeniemm nie powiedzialem zby niczego niejesc !!
 

Ruget

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Trudno powiedzieć ile będzie miał trądzik. To wszystko zależy od twojej cery.
 

MagicTown

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Każdy ma swój sposób na ten trądzik, a tak naprawdę nie zwalczy się go do końca. Trzeba go po prostu przeczekać. Można używać maści, kremów, brać antybiotyki, chodzić do dermatologa, ale tak naprawdę albo wyniszczycie sobie organizm antybiotykami albo tylko załagodzicie objawy trądziku.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Zmiana diety to podstawa. Jeśli tak długo się już z tym męczysz, to raczej problem nagle nie ustanie, ale cera powinna się poprawić. Więcej warzyw i zdrowego jedzenia ogólnie. Mniej słodyczy i pikantnych potraw. Powinno pomóc w jakimś stopniu.
 
Do góry