Istotne zmiany po yasmin

yasminka23

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
To jest oczywiste, że po tabletkach antykoncepcyjnych zawierających pewną dawkę hormonów następuje pewna nieunikniona zmiana w kobiecym organiźmie - większa lub mniejsza.

Yasmin jest podobno uważana za najlepszą tabletke na rynku.

Mój problem tkwi w tym, że dzisiaj wzięłam 14 tabletke z 1 opakowania. Yasmin to mój początek z antykoncepcją.

Na początku były dotkliwe bóle brzucha, brak chęci na spotkania ze znajomymi, spacery,rozrywke, a nawet codzienne czynności.

Później czułam się jakbym byla w ciąży ( oczywiśćie nie jestem, ale podam przykład że przy braniu pigułek przeciw grypie pierwsze dwa dni są istną grypą, potem dopiero grypa znika ) - znużenie, ochota na wymioty ( na szczęście się nie zdarzyły ) , różne zachcianki kulinarne itd.

Teraz mam koszmarne wahania nastrojów, codziennie płacze z byle powodu, drobiazg doprowadza mnie do furii, nadal brak chęci na cokolwiek nawet na pieszczoty z ukochanym. Jeżeli już się pieścimy, to wcale nie mam na to tak wielkiej ochoty jak przed braniem tabletek ( wtedy to nie jeden boski kochanek pozazdrościł by ' takiej dziewczyny ' mojemu chłopakowi pod wzgledem napalenia )

Niebawem pójde do mojego ginekologa i poprosze o zmiane tabletek.
A do Was drogie " YASMIN'ki " pytanie : czy macie podobne odczucia? jeżeli tak to czy zmienialyscie tabletki? co o tym myślicie? chciałabym poznać Wasze refleksje
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ja biore yasmin od 3 lat...zmiany sa na poczatku plamienia,opuchniete nogi,zmiana nastrojow,bol piersi nie dziwilam sie poniewaz moj organizm tak reagował na wieksza dawke hormonow po 3 mies skutkow ubocznych nie mialam do niedawna poniewaz nie mam ochoty na seks jak kiedys,ale z tym da sie wytrzymac poniewaz nie jest tak strasznie...nie dziw sie poniewaz yasmin ma duza dawke hormonow moze zmiana tabletek na mniejsza bedzie skuteczniejsza.ja teraz za chiny nie zmieniłabym yasminu poniewaz uwazam ze sa dla mnie
 

onusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
744
Punkty reakcji
0
Miasto
*** Tam gdzie biją serca ***
a dziewczyny jeżeli zauważyłyście jakies skutki uboczne to od razu zmieniałyście tabletki albo najpierw np wzięłyście kilka opakowac i jezeli były zmieny nadal to wtedy ?
 

yasminka23

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Założyłam tego posta, bo własnie wciąż się zastanawiam czy zmienić te tabletki czy tez nie..


czekam na dalsze odpowiedzi ;)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
napisałam wyzej ze do 3 miesiecy maial mnostwo skutkow ubocznych a to dlatego ze dawka hormonow sie zwiekszyła i organizm tak reagował...nie zmienilam tabletek po 3 mies do dzisiaj nie mam skutkow ubocznych
 

ma_lunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kołobrzeg
Brałam je prawie trzy lata. Przez pierwsze trzy miesiace mialam to samo. Wulkan seksu we mnie wygasl. Nic mi sie nie chcialo. Seks byl dla mnie koszmarem, zero podniecenia. A do tego uciazliwa biegunka. Pozniej wszystko zniknelo. Oczywiscie ochoty na seks nie mialam takiej jak kiedys, ale to czesty objaw brania tabletek antykoncepcyjnych. Po trzech latach okazalo sie,ze mam torbiele w piersiach i zespol policystycznych jajnikow - jedni mowia, ze to przez tabletki, inni lekarze, ze nie mialy na to wplywu, ale ja wiem swoje...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ma_lunia choroby te da sie wyleczyc,bardzo prawdopodobne jest ze to przez hormony ale jaki lekarz Ci teraz powie przez co masz torbiele w piersiach i zespol policystycznych jajnikow...wiec tylko 1 wniosek kazdy organizm reaguje innaczej na yasmin
 

yasminka23

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Kurcze nie straszcie mnie dziewczyny, dzisiaj byłam u mojej lekarki i pytała mnie czy zaszły w moim organiźmie zmiany, lekarka powiedziała, że zmiany prawdopodobnie nie miną..... jestem szczerze mówiąc niezadowolona, ale czas pokaże. Najważniejsze dla mnie jest libido, chciałabym je odzyskac,takie jak mialam wcześniej :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ale libido jak bierzesz hormony nie jest takie same...wiec nie wiem czy cos ci to da
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
aby dobrze byly dobrane tabletki tzreba miec robione badanie na poziom hormonow w organizmie
 

garnier

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Nie chce zakladac nowego tematu bo ja tez mam pytanie dot. Yasminelle no i mam problem. Ostatnio wyjezdzalam dlatego wzielam jedno opakowanie po drugim (nie zrobilam przerwy na plamienie) teraz koncze opakowanie to drugie i problem w tym ze wyjezdzam i to w cieple kraje dlatego nie moge miec okresu:( mozna wziac 3 opakowanie pod rzad? czy to niebezpieczne? A co do tych tabletek to tez nie mam w ogole ochoty na seks i przez to coraz czesciej dochodzi do spiec z chlopakiem:(
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mozesz wziac 3 opakowanie bez 7dniowej przerwy tylko juz 4 nie biez bez przerwy..udanego wyjazdu
 
Do góry