IRLANDIA

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
Witam

od poltorej roku mieszkam i pracuje w Irlandii. wyjechalam co prawda niby jak wszyscy tylko na wakacje i juz tu zostalam:) mnie osobiscie podoba sie bardzo- ludzie sa mili, zarabia sie dobrze, po polsku tez zawsze jest z kim porozmawiac:) zastanawiam sie czy ktos z Was tez przebywa lub przebywal w Irlandii i jak Wam sie tu podoba lub podobalo:)pozdrawiam
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
moja najlepsza psiapsióla pracuje w Irlandii w GE Money Banku w Shannon, ale o ludziach (Irlandczykach) raczej nie ma dobrego zdania, przynajmniej o facetach; ceny wynajmu podobno dużo jak i koszt życia - wiec moze sa nie tylko plusy?
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
coz w Irlandii jest troszke inne podejscie do zycia i Irlandczycy tez bywaja dziwni ale to mily narod:) a co do cen wynajmu to wydaje mi sie ze jest proporcjonalny do zarobkow:) a Ty sie nie wybierasz na wyspe?:)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
jestem chorą patriotką tacy nie wyjeżdzaja z kraju :)
zreszta ja pracuje w tym samym banku tylko ze w Polsce :) nie wyobrazam sobie zycia za granica - zreszta ona pojechala tam by uzbierac na mieszkanko - ja mieszkanko kupuje na kredyt :)

a moze to ona malo zarabia skoro uwaza koszty najmu za wysokie?
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
,,Kocham Cie jak Irlandię... ,,


A ja chciałabym wyjechac do IrLandi..chociaz jeszcze nigdy tam nie byŁam... :)
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
wiesz Carmen z pewnoscia jesli przyjechalo sie zeby zaoszczedzic jak najwiecej i jak najwiecej zwiesc do Polski to i koszty utrzymania sie wydaja sie duze. ja zarabiam 2000 euro miesiecznie a za mieszkanie place 200 wiec uwazam ze nie jest zle zwlaszcza ze domek mam full wypas bo mozna wynjac troche gorsze ale za 100-150 euro miesiecznie. moi znajomi w 3 miesiace potrafili zaoszczedzic 13 000 zl wiec chyba nie najgorzejTanczaca w ciemnosciach Irlandia przyjmie Cie z otwartymi ramionami:)
 

Lena_Russian_Girl

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Norge ;)
moja przyjaciolka mieszka w Irlandii i ja tez juz sama bylam ta u niej pare razy i wrazenia mam bardzo dobre :)
ladny kraj, fajni ludzie i ogolnie jest spoko ;)
ja sama mieszkam w Norwegii i tez nie narzekan ;)
 

PI_PI_L

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
No ja wlasnie wrocilam z wyspy, prace mialam bardzo dobra i mieszkanie moim zdanie jest bardzo tanie a o kosztach spozywki nie mowie bo kosztuje grosze, moze jezeli ktos przelicza na PLN-y to jest sporo ale dajcie spokoj tam masz w kieszeni zarobek godzinny ( 10 euro) i idziesz do sklepu i jka sie postarasz masz żarcia a żarcia, no a tak wzcie na przyklad sobie srednie zarobki godzinne w Polszy czyli 5- 8 PLN-a i kupcie cos do jedzenia, no wybaczcie ale nie wiem czy na chleb z maslem wystarczy !!!!!!!!! wiec proporcjonalnie do ichszejszych zarobkow ikosztow jest tam za:cenzura:i_scie tanio !!!!!!


A tak wogole w jakim miesie siedzisz KRESKA ???????jaka masz prace jesli mozna spytac??
 

Ernest1315

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
109
Punkty reakcji
0
Miasto
Siedlce
Ja 2 tyg. czas spędziłem w miejscowości wakacje minione w Wexford i okolichach, Dablin widziałem wyłącznie w czasie oczekiwania na autobusy. Tylko mnie jedno "śmieszyło": Idę o sporo starsza Polką, koleżanką mojej siotry, a irlandzczycy tak się na nas lampili :laska: :sexy:
W tym, że ona wygląda sexownie i bardzo zgrabnie, a irlandkii ogólnie są grube, pulpety. Byłem na bazarze w okolicy Wexford taki badziew sprzedawali, że aż na wymioty brało, u nas by taiego czegoś nie wyłożyli, nawet na warszawskim stadionie!
Niemniej byłem zauroczony krajobrazem i ludźmi (tylko, że tam jest pełno polaków, z reszą jak w całym kraju).
Wiem, że oni mają różne od naszych upodobania kulinarne, ale chipsy z octem mnie powaliły po prosty, ochydstwo, a oni to "żrą" do wszystkiego.
Zarobki są tam bardzo dobre i stać na normalne życie mieszkańców.
Jw. napisane: Zarobki godzinne mogą zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na jedzenie!
U nas...(komentarz zbędny)
Byłem tylko jeden raz, ale jak najszybciej chcę tam powrócić!
Tylko ich te szkoły to paranoja, niczego nie uczą zegzaminy co rok, nauka bezstresowa, żeby polka po zawodówce więcej umiała niż po ich szkole wyższej :lol2:
Prosta recepta: Polskie szkoły (oczywiście po reformach) ich zarobki :eek:k:
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
nigdy nie byłam, ale wiem, że jak bym wyjechała, to szybko bym wróciła. za dużo mnie tu trzyma. ale na wakacje, obejrzeć popatrzeć chciałabym.

a jak oceniasz swój standard życia w Irlandii?
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
ERNEST akt rytki z octem i mnie wydaja sie podejrzane:) ale ludzie sa cudowni:)

Goszka wiesz u mnie to wyglada tak ze w Polsce nie zylo mi sie zle i nigdy nie narzekalam na to ze na cos nie mam czegos nie moge sobie kupic i takie tam ale teraz gdy pracuje i mieszkam w Irlandii musze powiedziec szczerze zyje sie jeszcze lepiej:) pytasz o standart? kupuje co chce i jeszcze mi zostaje i spokojnie sobie oszczedzam bez zadnych wyrzeczen. To Fajna sprawa moc wyjsc ze znajomymi do baruczy restauracji i nie martwic sie tym ile wziasc ze soba kasy zeby Ci wystarczylo do konca tygodnia. Mieszkania nie sa drogie a w wiekszosci ladne i zadbane, z jedzeniem tak jak ktos napisal wyzej naprawde mozna sobie poradzic bez wielkiego wydatku zwlaszcza jesli ktos potrai sam sobie ugotowac a cala reszta kasy to zakupy zabawa i oszczednosci ktore wynikaja glownie z tego ze nie mam w zwyczaju wydawania kasy tylko dlatego ze ja mam:) Porownujac sytuacje z Polski ujme to tak- moj kolega, maniak gier komputerowych po kilku tygodniach pracy ,bodajze 5, kupil sobie 32" telewizor i xboxa 360 czyli wydatek rzedu 1300 euro i teraz tak sie zastanawiam kto w Polsce przy zarobkach sredniej krajowej( bo my zarabiamy srednia krajowa irlandzka) odwazylby sie na taki zakup? to pokazuje na ile bezpiecznie i stabilnie inansowo mozna sie poczuc w kraju ktory pieknie sie rozwija. Podsumowujac jestem bardzo zadowolona:) i polecam... i zapraszam...:0
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
ja w styczniu emigruje do nastepnej obok irlandii polskiej kolonii czyli do Londynu :p
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Witam,
planuje wyjechać do Irlandii w kwietniu i mam parę pytań do tych co tam siedzą i wiedzą co i jak :)
Otóż gdzie najlepiej na początek sie ulokować, chodzi mi o jakiś hotel/hostel/pokój gościnny itp. coś taniego i niewielkiego dla 2 osób. I czy trudno znaleźć prace będąc na miejscu? czy lepiej załatwić wszystko przed ? oraz jakie miasto wybrać najlepiej, słyszałem że w Cork jest ok :) ?

Proszę o odpowiedzi :)
Pozdrawiam
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
za to ja będe inna i podkreśle ,że NIE JESTEM PATRIOTKĄ i szczerze mam dość tego chaosu...
Widze,że za ten domek dużo nie bulisz. Podoba mi sie pomysł wyemigrowania. Jednak myślałam o Norwegii. Moja sąsiadka i kumpela ;) przebywała tam i chwaliła sobie. Jej córeczka chodzi tam do przedszkola i wiem,że też sie doucza polskiego.
Ach i chciałam jeszcze o coś spytać.
Jak jest ze znalezieniem pracy? czy trzeba długo i ciężko szukać ,żeby znaleźć?
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
forever88 jesli chodzi o noclegi masz do wyboru hostele, B&B no i zawsze mozesz wynajac pokoj, ja powiem ci tak w hostelu jest najtaniej ale tez ciezko jest liczyc na jakakolwiek prywatnosc, pokoje sa zazwyczaj kilkuosobowe a za dwoosbowy mozesz zaplacic calkiem sporo, wiec chyba B&B ich jest pelno w kazdym miescie:) jesli chodzi o znalezienie pracy to z cala pewnoscia prace znalezc mozesz wszedzie, uwierz mi w najwiekszych dziurach i tak spotykalam Polakow, to za barem to na stacji benzynowej:) ale fakt ze lepiej jest wybrac wieksze miasta... ja polecam Cork, Galway no i oczywiscie moje Kilkenny:) duzo pracy jest w Dublinie oczywiscie ale tam jest tez najdrozej. wybrales sobie dobry miesiac na przyjazd bo wtedy nie zjezdzaja jeszcze wakacyjnie pracownicy:) podaje Ci tez adres stronki gdzie mozesz szukac pracy juz z Polski www.fas.ie pamietaj zeby wziasc ze soba dwa dowody tozsamosci:) powodzenia jesli masz wiecej pytan pisz na gg bo na forum jak widac czasem zapominam zagladac:) 2170563:)MALA*CZARNA wiesz z praca to jest tak ze jesli sie szuka to znajdzoie sie szybko:) znam ludzi ktorzy przyjazdzali przez dwa miesiace siedzieli i worcili do polski bo nie znalezli pracy no ale sposob w jaki tez pracy szukali byl porazajacy:) 5 cv zaniesionych w 40 000 miescie:) szkoda slow:) znam tez ludzi ktorzy po dwoch dniach ruszali do pracy... wszystko zalezy od tego jak bardzo sie starasz zeby ja znalezc:)
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
KRESK_A dziękuje za odpowiedź :) zaraz przejże stronę którą podałaś, jak co to sie jeszcze odezwę :)

Pozdrawiam
 

maniek070

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
232
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
południowo-wchodnia polska
No irlandia ciekawa moj brat tam jest, no ale co powiecie na islandię? tam to podobno jest pracy full i zarobki tez dobre i i tamtejszy prezydent zaprasza polakow...!!
 

Visby

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Górny Śląsk
Tak, na Islandii jest dużo roboty, ale wielu Polakom nie odpowiada to, że tam dzień trwa tylko kilka godzin ;)

Co do Irlandii - ciężko tam dostać pracę w swoim zawodzie po ukończeniu studiów w Polsce?
 
Do góry