Inwestor

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Chciałbym prosić o rady kogoś kto przy zakładaniu swojej firmy korzystał z pomocy inwestora. Chodzi mi głównie o to, czy poszukując go korzystaliście z pomocy znajomych czy może z ofert i platform w Internecie?
 

tradergirl

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Chciałbym prosić o rady kogoś kto przy zakładaniu swojej firmy korzystał z pomocy inwestora. Chodzi mi głównie o to, czy poszukując go korzystaliście z pomocy znajomych czy może z ofert i platform w Internecie?
może warto zainteresować się tematem : aniołowie biznesu albo inkubatory przedsiębiorczości , pozostają jeszcze fundusze pożyczkowe
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia wiem, że niełatwo jest znaleźć inwestora, który byłby gotów zainwestować w nasz biznes, ale na pewno warto próbować, a nuż Tobie się uda. Odnośnie wyżej wspomnianego tematu aniołów biznesu, to jakiś czas temu na mambiznes.pl natknąłem się na artykuł dotyczący organizowanych przez symultana.org bezpłatnych spotkań z inwestorami, jedno ma być na początku grudnia, więc może w Twoim przypadku takie spotkanie byłoby choć trochę pomocne.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Ok dzięki, znalazłem informacje na temat tego spotkania, faktycznie ma być 5 grudnia w Warszawie i zapisałem się - zobaczymy, może coś z tego wyjdzie.
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Szkoda, że tak późno dowiedziałam się o tych spotkaniach, bo przeczytałam, że zgłoszenia na spotkanie w grudniu były do 26 listopada. Napisałam rano maila z zapytaniem czy będą organizowane następne tego typu spotkania, więc dam znać jak dostanę odpowiedź.
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to dostałam informacje, że jedno z kolejnych spotkań ma się odbyć w I kwartale 2013 roku.
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
a orientuje się ktoś może czy w innych miastach też są organizowane takie spotkania?
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
wchodź na stronę co i raz, tam napewno będziesz miał info jeśli coś będą organizowali w innym mieście
 

kittka

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zastanawia mnie jedno, czy taka współpraca nie jest przypadkiem ryzykowna?
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Zastanawia mnie jedno, czy taka współpraca nie jest przypadkiem ryzykowna?

wszystko zależy od tego przez co rozumiesz ryzyko. Jedni uważają za ogromne ryzyko otwarcie własnego biznesu a inny nie. Myślę, że i inwestor i przedsiębiorca ryzykują w mniej więcej równym stopniu. A ryzyko jest jak wszędzie w tych czasach.
 

marika657

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zastanawia mnie jedno, czy taka współpraca nie jest przypadkiem ryzykowna?

Chyba nie bardziej niż inne formy dofinansowania, tym bardziej jeśli w przypadku inwestora otrzymujesz też jego pomoc, a jak weźmiesz kredyt czy skorzystasz z dotacji, to wszystkie decyzje podejmujesz sama i nikt Ci nie doradzi czy robisz dobrze
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Jeśli ktoś się obawia, że inwestor może podkraść pomysł przedsiębiorcy, to zawsze może poprosić o podpisanie umowy z klauzulą o zachowaniu poufności. Zauważcie, że inwestorzy często wchodzą we współpracę z osobami mającymi pomysł, a niekoniecznie otwierają sami nową firmę.
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Gorszą stroną może być brak porozumienia z inwestorem w niektórych sprawach czy odmienne zdanie na jakiś temat, ale biorąc pod uwagę wkład jaki wnosi inwestor, nie powinno to zniechęcać do skorzystania z jego pomocy.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Tą mniej przyjemną stroną współpracy z inwestorem to prócz tego co powiedziała osoba wyżej, jest też to, że trzeba się dzielić udziałami. Ale z 2 strony gdyby nie on to, pomysłodawca mógłby w ogóle nie wystartować z pomysłem.
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
W zasadzie podział zysku jest w tym przypadku oczywisty, konflikty zdarzają się wszędzie, więc z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że mimo wszystko warto zainteresować się współpracą z inwestorem
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Uważam jednak, że plusy przeważają nad minusami. Lepiej podzielić się zyskiem i mieć satysfakcję, że projekt ruszyła niż włożyć go do szuflady a później żałować, że nie weszło sie w taką współpracę
 
Do góry