Internauta, czyli złodziej?

Status
Zamknięty.

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Owszem, to co robią koncerny woła o pomstę o nieba. Dobrze przedstawił to Kaagular-nie potrafią połączyć pewnych elementarnych zasad biznesu. Kradzież nadal jednak pozostanie kradzieżą. To owoc czyjejś pracy, łatwa dostępność do niego za darmo nas nie usprawiedliwi. W samej Polsce straty spowodowane piractwem przelicza się na ok. 80 mln zł. Dla mnie pirackie oprogramowanie to nie pierwszyzna, nie będę ściemniać, że jestem święty. Głównie interesuje mnie muzyka-nie stać by mnie było na kupowanie nawet co miesiąc jednej, legalnej płyty. Jeśli jakiegoś arytstę naprawdę cenię robię wyjątek-ze względu na szacunek. Tu właśnie leży pies pogrzebany-narzeka się na piractwo, a jego tak duży wpływ na rynek nie wynika tylko z krnąbrności odbiorców. W niektórych krajach dba się np. o odpowiednie dostosowanie zależności pomiędzy zarobkami a ceną i formą produktu. Wiem, że to nie takie łatwe jak brzmi, ale nie trzeba być znawcą ekonomi, żeby zobaczyć jak to choćby u nas kuleje. Wolny rynek-owszem. Ale nie średniowieczny. Piractwo za daleko brnie, aby można było ten proceder powstrzymać. Równie dobrze można nakłaniać niedzielnych kierowców, żeby nie przejżdzali na czerwonym świetle.
 

Parzyk

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrów Wielkopolski
ps. Windows Vista w znacznej części powstał na bazie linuxa.

Dlaczego ludzie którzy pisali tegoż linuxa mieli by płacić za windows Vista ?

Napiszemy ci 70% systemu i jeszcze od Ciebie kupimy i Ci zapłacimy...

ot to... tak to walsnie mowa o naszym gigancie który tak troszczy sie o piratow...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Visty jeszcze nie miałem przyjemności/nieprzyjemności* użytkować. Niewiele, mogę tutaj o systemie powiedzieć. Skąd wiesz, że jest na kodzie Linuxa? To jakaś potwierdzona informacja?

* Niepotrzebne skreślić
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
ps. Windows Vista w znacznej części powstał na bazie linuxa.
Nie chciałbym przeorientowywać tematu, ale z tego co ja się orientuję, to Apple się z Microsoftem procesuje. A ze swojego doświadczenia(7 miechów z Vistą) powiem, że Vista jest w znacznej części zbudowana na XP :p I z całym szacunkiem, ale jak mój brat(linuxowiec oszołom) przeczytał Twoją wypowiedź, to się uśmiał po pachy(dla niego taki tekst to taka lekka obraza ;q).
Ale to nie jest istotne. Fakt jest taki, że Apple(?) uznało, że Microsoft złamał prawo i się PROCESUJĄ. Święte prawo Apple'a. Drugi fakt jest taki, że Microsoft broni się przed piratami. Święte prawo Microsoftu. "Linux"(w cudzysłowie, bo nie wiem kto ma prawa autorskie do niego) czuję, że został skopiowany? Święte prawo "Linuxa", do obrony w sądzie.
Kto jest tym "złym" niech rozstrzygną sądy. My mamy za małą wiedzę. No i jeszcze dodam, że w Polsce jest legalne posiadanie nielegalnych plików(nie jest sie złodziejem). Nielegalne jest ich udostępnianie(w Szwecji jest odwrotnie). Ale z drugiej strony prawo się jeszcze nie dostosowało do aktualnej rzeczywistości i w sądzie nigdy nic nie wiadomo... ;q
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Swego czasu sporo ściągałem, szczególnie muzyki. W gruncie rzeczy wiedziałem że to jednak złodziejstwo. Ale z drugiej strony okradał mnie koncern fonograficzny żądając za krążek niebotycznych sum, z którego rekompensował sobie straty z piractwa. Takie błędne koło, ale właśnie z winy koncernów. Jak pisali niektórzy wyżej, strach i nieumiejętność przystosowania się do nowoczesnych technologii powoduje zjawisko piractwa.
 

Red Flower

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Białystok
:) Internauta nie musi być złodziejem. Znam strony z darmowymi, legalnymi utworami: Jamendo, WP ... Tam też można znależć coś ciekawego dla siebie...
 

Ostry92

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2007
Posty
287
Punkty reakcji
1
no bo jak by zablokowali te wszystkie zrudła ściongania nielegalnych żeczy to by internet stał sie miej popularny <_<
 
Status
Zamknięty.
Do góry