Informatyk-samouk

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
nigdy nie interesowala mnie budowa ani zasady dzialania komputerow,jednak teraz odkad kupilam wlasny chcialabym jak najwiecej sie o nim nauczyc...a wiem ze jest tego sporo...nie mam dostepu do szkol itp.,dlatego chcialabym sama zaczac sie doszkalac. czy to mozliwe?i gdzie moge znalezc potrzebne informacje chcac uczyc sie korzystajac wlasnie z kompa? dzieki za odpowiedz...a no i od czego zaczac...a moze jest jakis chetny nauczyciel do prowadzenia lekcji on-line??? :)
 

Jarek

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z San Andreas
lady napisał:
nigdy nie interesowala mnie budowa ani zasady dzialania komputerow,jednak teraz odkad kupilam wlasny chcialabym jak najwiecej sie o nim nauczyc...a wiem ze jest tego sporo...nie mam dostepu do szkol itp.,dlatego chcialabym sama zaczac sie doszkalac. czy to mozliwe?i gdzie moge znalezc potrzebne informacje chcac uczyc sie korzystajac wlasnie z kompa? dzieki za odpowiedz...a no i od czego zaczac...a moze jest jakis chetny nauczyciel do prowadzenia lekcji on-line??? :)
[snapback]73932[/snapback]​

czesc znam sie troche na kompach wiec mógłbym cie nauczyc czegos.jezeli chcesz to pisz na gg lub w tym temacie.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
ja też się znam na kompach i to wcale nie takie trochę w razie problemów ( albo po prostu jeśli chcesz się troche podszkolić ) pisz do mnie na priva albo na gg :)
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Jarek napisał:
czesc znam sie troche na kompach wiec mógłbym cie nauczyc czegos.jezeli chcesz to pisz na gg lub w tym temacie.
[snapback]73933[/snapback]​
czesc.dzieki za odpowiedz...chcialabym sie dowiedziec od czego mam zaczac nauke bo szczerze ci powiem ze opanowane to mam gadu gadu i troche internet, a mysle ze moze kiedys bede potrzebowac wiedzy komputerowej<np. w pracy>. powiedz od czego zaczac.dzieki
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
vito corleone napisał:
ja też się znam na kompach i to wcale nie takie trochę w razie problemów ( albo po prostu jeśli chcesz się troche podszkolić ) pisz do mnie na priva albo na gg :)
[snapback]73936[/snapback]​
czesc.dzieki za odpowiedz.prosze podaj mi od czego zaczac nauke, bo chcialabym znac sie na kompach choc w stopniu lekko zaawansowanym...dzieki.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
od czego zaczac nauke
od początku :p
najlepiej najpierw nauczyć sie podstawowych rzeczy takich jak:
formatowanie dysku, instalacja windowsa, obsługa windowsa, budowa komputera(do czego słuza poszczególne części), obsługa różnych programów, samodzielna naprawa windowsa (gdy coś nie działa) pisanie stron internetowych w html, no i w końcu programowanie w c++, javie, pascalu itp.
pisanie stron i programowanie lepiej zostawic na później :D
 

Jarek

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z San Andreas
Ja najpierw bym ci polecał stronkę o kompach http://komputery.wp.pl przeczytaj sobie będzie ci potrzebne gdybyś chciała cos podłączyć a zreszta zobaczysz a potem jak sie instaluje windowsa miedzy innymi jak formatuje sie dysk.Następnie do czego służa poszczególne opcje w systemie a potem html,xhtml,php,java.
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
vito corleone napisał:
od początku :p
najlepiej najpierw nauczyć sie podstawowych rzeczy takich jak:
formatowanie dysku, instalacja windowsa, obsługa windowsa, budowa komputera(do czego słuza poszczególne części), obsługa różnych programów, samodzielna naprawa windowsa (gdy coś nie działa) pisanie stron internetowych w html, no i w końcu programowanie w c++, javie, pascalu itp.
pisanie stron i programowanie lepiej zostawic na później :D

wiem, że jest tego bardzo dużo i wiec w razie problemów zapraszam na gg :)
[snapback]75002[/snapback]​
Matko - KOSMOS -czarna magia. zaczynam watpic w to czy podolam choc jeszcze nie zaczelam :przestraszony: a powiedz mi skad mam czerpac info, ktore mam sobie wbic do lba? :)
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Skąd czerpać info? Kilku już proponowało ebooki czy kursy internetowe ale jest to moim zdaniem strata czasu. Dla mnie dobrym i skutecznym źródłem informacji były tradycyjne książki, a przynajmniej jeżeli chodzi o programowanie, co prawda wydałem na nie dużo kasy, ale odrobina silnej woli trochę ćwiczeń + wiedza z książek i gwarantuje że dobrze swój komputer będziesz potrafiła wykorzystać. Mi wiedza z internetu stanowiła jedynie dopełnienie tego co znalazłem w zwykłych książkach. Jak poważne programowanie to polecam zaczynać albo od Pascala albo od czystego C. Na pewno nie wartozaczynaćod PHP który jest w moim odczuciu ohydny. Delphi czy C++ Buildera, czy Jave na później bo od razu wchodzi programowanie obiektowo orientowane. Chyba że zaczniesz od "Symfoni C++" Jerzego Grębosza - tej książki nie da się nie zrozumieć. Jeżeli nie chodzi Ci o programowanie, lecz o podstawy obsułgi czy radzenie sobie z kapryśnym Windowsem to też jakaś podstawowa książka, niestety nie jestem w stanie polecić bo na początku przez kilka lat dużo się nauczyłem metodą prób i błędów, a później już tylko praktyka. Pierwsza lepsza księgarnia na pewno znajdziesz tam masę interesujących pozycji.
Pozdrawiam
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Hmm, a moze warto zaproponowac cos inego niz malomiekki ;>
Jesli czlowiek nauczy sie od poczatku obslugi M$ to pozniejsze przejscie na inny system moze byc trudne ze wzgledu na przyzwyczajenie ze tam wsyztko bylo takie proste, latwe, itp...
Sa w miare proste i latwe w instalacji madriwy, auroxy...itp systemy z rodziny linuksa.
Ale i przy tym nie obeszlo by sie bez odpowiedniej lektury, przynajmniej gazety z systemem i opisem co i jak zrobic podczas instalacji, konfiguracji...

Moze to bedzie brutalna prawda, ale jednak najlepiej uczyc sie chyba na wlasnych bledach :)
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Myślę że Linux na początek to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli jesteś początkująca to z pewnością Windows będzie lepszym pomysłem. Jeśli chcesz poznać budowe komputera to polecam "Anatomię PC" - bardzo dobra książka z Helionu - moim zdaniem dobrze napisana :) Jeśli chodzi o programowanie to polecam od razu uczyć się języka C, lub C++. Do nauki języka C++ polecam "Symfonię C++" Grębosza, bo jest napisana prostym językiem i fajnie się ją czyta.

Jak by coś to można do mnie pisać na maila lub na PW - postaram się odpowiedzieć.
 
Do góry