Imiona do bierzmowania.

Status
Zamknięty.

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Moje pytanie brzmi:a po za tym do czego jest potrzebne bierzmowanie? Co ona Ci da? Bliżej Boga jesteś? Lepszy? Zmienia człowieka bierzmowanie?
jakt to co? że będziemy mieli synka Demona:)
Ty znów, o tym synku..
to po co ci bierzmowanie?
Ja się puki co niewybieram do bierzmowania
Pytam się osoby stające bardzo za katolicyzmem? Co daje Wam te bierzmowanie? stajecie się jakoś pobożniejsi? Lepsi?
 

erpat

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
62
Punkty reakcji
0
Miasto
żebym to ja wiedziała...
Jasne, że można
jestem wierząca, nie zbytnio praktykująca katolicyzm,
ale co to ma do rzeczy w odpowiedzi na moje pytanie?
Znaczące.
Jeśli nie jesteś wierząca to nie byłoby sensu tłumaczyć tego.
Mam wrażenie,że osoby niewierzące oprócz tego,że nie wierzą są też wrogo nastawione do wiary.
Niczym nie można ich przekonać-co więcej-wiele takich osób szydzi,wyśmiewa lub obraża osoby wierzące.
Czasami spotykam się z tym również tu na forum.
Więc wolałam zapytać,bo chciałam uniknąć czegoś podobnego.
Bez obrazy dla Ciebie oczywiście,nie zakładam z góry,że Ty taka jesteś,ale jestem po prostu pod tym względem przeczulona :)




Moje pytanie brzmi:a po za tym do czego jest potrzebne bierzmowanie? Co ona Ci da? Bliżej Boga jesteś? Lepszy? Zmienia człowieka bierzmowanie?

Ja się puki co niewybieram do bierzmowania
Pytam się osoby stające bardzo za katolicyzmem? Co daje Wam te bierzmowanie? stajecie się jakoś pobożniejsi? Lepsi?

Podczas mszy,na której udzielany jest sakrament bierzmowania młodzi mówią "Pragniemy,aby duch Święty,którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad".
Sens masz zawarty w tym zdaniu.
Podczas bierzmowania (o czym pewnie uczą przed bierzmowaniem) otrzymujesz 7 Darów Ducha Świętego.Są to :

Dar mądrości
Dar rozumu
Dar umiejętności
Dar rady
Dar męstwa
Dar pobożności
Dar bojaźni Bożej.

Poza tym słowo bierzmowanie powstało,czy pochodzi od słowa "bierzmo",czym kiedyś nazywano belkę podtrzymującą strop,dach.
Tak więc ten sakrament umacnia Twoją wiarę,podtrzymuje ją.
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury

Podczas bierzmowania (o czym pewnie uczą przed bierzmowaniem) otrzymujesz 7 Darów Ducha Świętego.Są to :

Dar mądrości
Dar rozumu
Dar umiejętności
Dar rady
Dar męstwa
Dar pobożności
Dar bojaźni Bożej.


A co z tymi którzy są innego wyznania, nie otrzymają darów Ducha Św?
 

erpat

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
62
Punkty reakcji
0
Miasto
żebym to ja wiedziała...
No to jest oczywiste że jeśli jestem np: protestantką, to nie pójdę do kościoła po bierzmowanie
Hmm..chodziło mi o to,że jeśli ktoś nie jest wyznania katolickiego to po co ma iść do bierzmowania w kościele katolickim.
W innych wyznaniach też jest ten sakrament,tylko w nieco innej formie.

Ale te dary ducha są wzięte Bibli, czy z czego?
Biblijne podstawy sakramentu bierzmowania:
Dz 8,17 – Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

Dz 9,17 – Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: «Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym».

Dz 19,6 – A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.

www.wikipedia.org
Myślę,że wszystko co jest związane z naszą wiarą na początki w Piśmie Świętym.
Pozdrawiam :)
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Biblijne podstawy sakramentu bierzmowania:
Dz 8,17 – Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

Dz 9,17 – Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: «Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym».

Dz 19,6 – A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.

www.wikipedia.org
Te pytanie było raczej retoryczne, ale skoro odpowiedziałaś to ok

A mogła byś mi napisać w jakich innych formach, w innych religiach odbywa się bierzmowanie?(to już nie retoryczne pytanie)
 

erpat

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
62
Punkty reakcji
0
Miasto
żebym to ja wiedziała...
A mogła byś mi napisać w jakich innych formach, w innych religiach odbywa się bierzmowanie?(to już nie retoryczne pytanie)
wiesz,znawcą innych religii to ja nie jestem,ale skopiuję co znalazłam.

Praktyka prawosławna:
Wierni prawosławni otrzymują bierzmowanie wraz z chrztem i pierwszą Komunią już jako małe dzieci. Sakrament stosuje się też jako formę przyjęcia neofitów zmieniających wyznanie z katolicyzmu w niektórych wspólnotach (np. greckiej, w cerkwiach słowiańskich dokonuje się to przez spowiedź, wyznanie wiary i Eucharystię). Sakramentu dokonuje kapłan, ale krzyżmo użyte musi być poświęcone przez biskupa. Kapłan namaszcza czoło, dłonie, pierś, stopy bierzmowanego wymawiając formułę "pieczęć daru Ducha Świętego".

Bierzmowanie – jeden z siedmiu sakramentów w Kościołach katolickich, starokatolickich, prawosławnych oraz Kościele Anglikańskim.
wikipedia ;)

pozdrawiam ;)
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
A mogła byś mi napisać w jakich innych formach, w innych religiach odbywa się bierzmowanie?(to już nie retoryczne pytanie)

W żadnej innej religii, prócz w/w nie spotkasz się z tym sakramentem. Ja - mimo antykatolickich poglądów - na bierzmowaniu się stawiłem. Pomyślałem, że może zdarzyć się tak, iż wybranka mego serca będzie katoliczką i kiedyś przyjdzie jej do głowy brać ślub w katolickim kościele właśnie, dlatego wolałem zdobyć niezbędny papierek. Całą tę ok. dwu godzinną ceremonię przesiedziałem w ławce. Nikt mnie niczym nie namaszczał, po ''ofiarę'' tyłka nie ruszyłem. Zabrałem tylko co moje i wróciłem do domu.
 

Raszew

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jeśli będę bierzmowany::
Ognista Kula.


Raszew
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
W żadnej innej religii, prócz w/w nie spotkasz się z tym sakramentem. Ja - mimo antykatolickich poglądów - na bierzmowaniu się stawiłem. Pomyślałem, że może zdarzyć się tak, iż wybranka mego serca będzie katoliczką i kiedyś przyjdzie jej do głowy brać ślub w katolickim kościele właśnie, dlatego wolałem zdobyć niezbędny papierek.

Pył jeśli bierzmowanie potrzebne Ci do tego, to wytłumaczenie nawet dobre
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Ja mam Robert. A to z powodu tego że w czasie bierzmowania miałem hopla na punkcie Led Zeppelin :]
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
Na forum wejśc się potrafi - to na GOOGLE też. Żywoty świętych pewnie są...
Mnie ksiądz nie pozwolił się nazwać Aldobrandeską :/ ponoć "biskup mógłby sie obrazić" ... ta, a świstak siedzi, bo sreberka były kradzione
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Na forum wejśc się potrafi - to na GOOGLE też. Żywoty świętych pewnie są...
Mnie ksiądz nie pozwolił się nazwać Aldobrandeską :/ ponoć "biskup mógłby sie obrazić" ... ta, a świstak siedzi, bo sreberka były kradzione

To może powinni dać kartkę z imonami św. których mozna spobie wybrać
a Ci swięci co byli "szatanami" to dlaczego zostali swiętymi?
 

nieznajoma444

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ja mam Amelia i nawet nie było większego kłopotu z proboszczem poza miną zdziwienia ;PP
 
Status
Zamknięty.
Do góry