Homoseksualizm i związane z nim kontrowersje

Związki homoseksualne i adopcja dzieci

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
wiekszej bzdury nie czytalam, orientacja jest wyborem? hmmm ciekawe, czyli my sami siebie na taki ostarcyzm spoleczny skazujemy? przemysle te moja orientacje chyba.

O ile sie nie myle dopiero w XXwieku homoseksualizm tlumaczony byl w sposob - bo taki juz jestem.
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
czy juz wiesz jakie prawa daje ci zwiazek malzenski?
Jestem jeszcze w wieku gdzie taka wiedza nie jest mi potrzebna, dlatego zajrzałem do Wikipedii. Z tego co tam przeczytałem, to związek małżeński nie daje praw, lecz nakłada obowiązki, które można wykonywać nawet bez zawarcia małżeństwa.

Z tego artykułu czerpałem moje wiadomości: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_%28prawo%29
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Jestem jeszcze w wieku gdzie taka wiedza nie jest mi potrzebna, dlatego zajrzałem do Wikipedii. Z tego co tam przeczytałem, to związek małżeński nie daje praw, lecz nakłada obowiązki, które można wykonywać nawet bez zawarcia małżeństwa.

Z tego artykułu czerpałem moje wiadomości: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_%28prawo%29
proponuje poglebic wiedze, naklada obowiazki ale dostajesz rowniez okreslone prawa, dla niektorych osob tutaj zwane inaczej-przywilejami :)
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Szukałem - nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za oświecenie. Poza tym jakby nie patrzeć w dyskusji: moja opinia przeciwko twoja opinia, to nie ja powinienem szukać argumentów, które popierałaby twoją. Skoro twierdzisz, że powinno się zalegalizować małżeństwa homoseksualne, aby mogły uzyskać pewne prawa/przywileje, to uzasadnij swoją wypowiedź.
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
Nawet nie będę udawał, że przeczytałem cały zapis dyskusji. :D Bardzo obszerny temat, widać że kwestia homoseksualizmu budzi wiele kontrowersji. Sam gejów akceptuję, pewno mam trochę uprzedzeń, zwłaszcza że prawie się z nimi nie stykałem, ale staram się być tolerancyjny. Uważam, że to normalni ludzie o innych upodobaniach. Trochę mnie śmieszą teksty wielu "normalnych", którzy jak twierdzą nie epatują swoją seksualnością i tego samego oczekują od homoseksualistów. Po czym okazuje się, że sami chętnie chodzą z dziewczyną pod rękę, całują się na ławce, a już na pewno chcą się pochwalić swoją drugą połową. Kiedy jednak widzą dwóch facetów przytulonych w kinie, to wtedy fe, ohyda itd. Jak dla mnie to po prostu hipokryzja.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Szukałem - nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za oświecenie. Poza tym jakby nie patrzeć w dyskusji: moja opinia przeciwko twoja opinia, to nie ja powinienem szukać argumentów, które popierałaby twoją. Skoro twierdzisz, że powinno się zalegalizować małżeństwa homoseksualne, aby mogły uzyskać pewne prawa/przywileje, to uzasadnij swoją wypowiedź.
wspolne rozliczanie, emerytura, dziedziczenie plus mnostwo innych bardziej blachych spraw na ktore potrzeba upowaznienia notarialnego. czy to prawa czy przywileje nie mi decydowac.
 

oskarek4444333

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Homoseksualizm to wymysł czasu, ewolucji i jakiegos gigantycznego błędu.. Czy w czasach starożytnych ludność miała w głowie homoseksualizm? NIE!
Poprostu teraz jest ludziom za dobrze i maja takie a nie inne pomysły. Czy powinno się to leczyć? Nie wiem, ale nie powinno sie tego akceptować a tym bardziej legalizować i pozwalać wychowywać potomstwo. Kontynując moją wypowiedź dodam że występują takie zachowania u zwierząt np: małp lecz wynita to w znakomitej większości z faktu że płci przeciwnej jest znacznie mniej w otoczeniu niź jest potrzeba. :)
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU

W starożytnej Grecji homo rżnęli się, aż wióry leciały. Tylko robili to dla "przyjemności", a nie z przekonania i głębszych odczuć.

Co do tematu to nie widzę jakiegokolwiek sensu jego egzystencji. Oczywistym jest to, że osoby ze skrzywieniem umysłowym przez swój kaprys lub wybór nie dostąpią możliwości zawierania legalnych związków, a TYM BARDZIEJ WYCHOWYWANIA DZIECI. To się k*rwa w głowie nie mieści, to jest jawne łamanie fundamentalnych praw natury. Tolerancją wobec homoseksualizmu pozwalamy i doprowadzimy do tego, że w przyszłości dzieci będą mieć dwóch tatusiów lub dwie mamusie. I wtedy pojawi się problem z orientacją, kiedy nie będzie możliwy pełny rozwój emocjonalny dziecka. Chcecie tego, aby nastolatki z rozczarowaniem mówiły do rodziców: "Tato i tato, jestem hetero."
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
wspolne rozliczanie, emerytura, dziedziczenie plus mnostwo innych bardziej blachych spraw na ktore potrzeba upowaznienia notarialnego
Nie jestem biegły w prawie, ale z twojej wypowiedzi wnioskuję, że można to załatwić za pomocą upoważnienia notarialnego, bez zawierania małżeństwa. Wynika z tego jasno, że przyzwolenie na małżeństwa homoseksualne nie jest potrzebne.

Poza tym, lepiej nie umożliwiać homoseksualistom zawierania małżeństw, ponieważ charakter człowieka jest taki, że zawsze mu mało - jeżeli zezwolimy na małżeństwa homoseksualne, to z czasem będą się domagać pozostałych praw, takich jak opieka nad dziećmi, a na te prawa przystać nie można.



Trochę mnie śmieszą teksty wielu "normalnych", którzy jak twierdzą nie epatują swoją seksualnością i tego samego oczekują od homoseksualistów. Po czym okazuje się, że sami chętnie chodzą z dziewczyną pod rękę, całują się na ławce, a już na pewno chcą się pochwalić swoją drugą połową. Kiedy jednak widzą dwóch facetów przytulonych w kinie, to wtedy fe, ohyda itd. Jak dla mnie to po prostu hipokryzja.
To nie jest hipokryzja. Heteroseksualizm jest rzeczą naturalną i prawidłową dla gatunku ludzkiego, więc lekkie, publiczne okazywanie uczuć (oczywiście bez przesady - uprawianiu seksu na ulicy to już przegięcie) jest dopuszczalne. Homoseksualizm nie jest rzeczą prawidłową dla gatunku ludzkiego, więc heteroseksualiści mają prawo odczuwać na takie widoki obrzydzenie.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
że przyzwolenie na małżeństwa homoseksualne nie jest potrzebne.

fakt... Mozna spisac spadek :O. A co do emerytur to glownie przechodzi z MEZA na zone nie pracujaca wychowujaca dzieci. Istnieja malzenstwa no kids double income ale to malzenstwa wedlug mnie fikcyne.

wczesniej raczej nie tlumaczono homoseksualizmu-wiezienie lub smierc
no ale ile mozna trwac w sredniowieczu

Zupelna nieznajomosc tematu wyziera z Ciebie. Mowiono o praktykach homoseksualnych, a nie ze ta osoba co uprawia praktyki homoseksualne jest homoseksualista. Dlaczego bo to bez sensu mowic o homoseksualizmie wynikalo by z tego ze homoseksualista to praktykant homoseksualizmu. Dopiero w XXwieku ludzie zaczeli klasyfikowac innych na podstawie tego co robia. np. Gracz w bierki, amator truskawek, Zbieracz grzybow... No chyba ze homoseksualisci sa stale do siebie przyczepieni to "uprawiaja milosc" a nie sa miloscia. Twierdzenie inaczej jest debilizmem. Tak samo hetero nie jest hetero a osoba ktora "uprawia milosc".

Kultura masowa tak bardzo chce kontrolowac ludzi ze jedno zachowanie definiuje go w oczach spolecznosci. Czlowiek staje sie cienki niczym siki weza. Ograniczony i bezwolny!

W starożytnej Grecji homo rżnęli się, aż wióry leciały. Tylko robili to dla "przyjemności", a nie z przekonania i głębszych odczuć

Ci "homo" mieli zony... Poprostu nie widzieli w praktykach raz chlopiec raz dziewczynka nic zdroznego. Nie mowili ale te kobiety sa fuuuujjjj nigdy jej nietkne. Fakt byl szowinizm ale to tylko udowadnia ze Ci "homo" byli biseksualistami - jak 50% populacji.

Pytanie - PO CO zamykac sie w kloszu. Nie ma tak naprawde prawdziwego homoseksualizmu wiekszosc ludzi jest procentowo biseksualistami. Jak sama wiesz bylas z chlopakiem jakbys byla w pelni homo nie wytrzymalabys 6 lat. Poprostu masz sklonnosc do praktyk homoseksualnych.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Kiedy jednak widzą dwóch facetów przytulonych w kinie, to wtedy fe, ohyda itd. Jak dla mnie to po prostu hipokryzja.
Ekstra jak cię taki widok nie obrzydza to znak ze i z toba coś jest nie tak. Normalny człowiek na takie widoki reaguje torsjami.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
ok abstrahujac od wszystkiego, normalny nienormalny, chcesz zbawic homikow? czemu im tego zabraniac? nawet jesli to nieracjonalne i autodestrukcyjne, to ich zycie, jakby co to oni beda sie smazyc w ogniu piekelnym.
Nikogo nie chcę zbawiać, tylko chronić społeczeństwo. "Wolnoć Tomku w swoim domku", a na ulicy ta wolność ma już pewne granice i to nie jest już tylko "ich życie".

Wlasnie, Qon ? Jakies poczucie misji ?
Dlaczego zaraz misja, to zwyczajnie poglądy. Jedyne co robię to wypowiadam się na forum, tak jak w wielu innych kwestiach. Równie dobrze mogę Ciebie spytać o to samo.
 

damianek19

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
472
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
LEGNICA, dolny śląsk, PL
A w przypadku homosiowej wizji świata ratunku dla ludzkosci NIE MA.

Powiedz to organizatorom homo parad, zresztą oni wypełzają już na światło dzienne i mam niemiłe doświadczenia w oglądaniu ich w barze o czym już tu kiedyś pisałem.

Wizja świata przyjaznego dla homoseksualistów nie wyklucza istnienia heteroseksualistów.
Zagłada odwołana

Homoparady są jak karnawał w Rio. A opowiedz jeszcze raz o tym barze :)
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Homoseksualiści dalej nie mogą znieść tego że nie są zdrowi i większość społeczeństwa uważa ich za dewiantów.
Skończcie z zaklinaniem rzeczywistości.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Denerwuje mnie podejście Kościoła do sprawy homoseksualistów. Ich przykazania mówią by szanować drugiego człowieka, a gdzie tu szacunek gdy rzuca się wiele obelg w stronę homoseksualistów ? Jak rozumieć przykazanie mówiące o szacunku do bliźniego, skoro twierdzą, że homoseksualizm to choroba, którą należy zwalczać. Nie rozumiem ... szanować bliźniego czyli szanować kogoś kto jest taki sam, a innych odrzucić ? No chwila. Homoseksualiści to przede wszystkim ludzie - dokładnie tak jak my. Zasługują na szacunek, co oni komu złego robią ? Chcą mieć tylko prawo do normalnego życia.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Homoseksualizm to choroba, chorobę należy zwalczać tak jak inne przypadłości gdzie tu brak szacunku?
 
Do góry