Historia !

jamkuba

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zafascynowany jestem historią światka przestępczego w Stanach Zjednoczonych, Renesansem i wspaniałym Leonardo da Vinci, a także historią kina.
 

Misholec

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
Bardzo zróżnicowanie. Właściwie każdy okres mnie interesuje, a ciekawie opowiedziany może zafascynować. Mimo wszystko moja wiedza jest najskromniejsza z prehistorii, doby rozbicia dzielnicowego i PRL. Reszta jest czystą przyjemnością :p

Najbardziej czasy nowożytne XVII-XVIII wiek, wieńcząca je epoka napoleońska i IIWŚ. Szczególny nacisk na rządy Wazów w Polsce :eek:k:

Pozdrawiam.
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Wlasnie czytam ksiazke- literature faktu- o Eddiem Chapmanie. "AgentZigzazg" Bena Macintyre wciagnela mnie do tego stopnia, ze nie moge uwierzyc. Ta ksiazka ukazuje inna wojne- wojne slynnego podwojnego agenta. Wojne o przetrwanie.
 

eRPe

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
47
Punkty reakcji
0
Starożytność, zwłaszcza pierwsze cywilizacje, początki religii, oraz II wojna światowa
 

oskarek4444333

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Rozwój muzyki polskiej w okresie od lat 70? 80? do dzisiejszego kiczu choć mamy wyjątki.. Może dość apstrakcyje ale ciekawe są utwory, zespoly i ich historie które powstawały w tamtym wieku ;]
Być może ktoś powie że to nie jest "historia"? Nie wiem, nie znam się.
 

Endriu.

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
108
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kluczbork
Czasy konkwistadorów w Ameryce Południowej. I historią Polski w XV-XVII wieku
 

Asmardires

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
77
Punkty reakcji
3
Pierwsza wojna światowa, okres międzywojenny, druga wojna światowa i dzieje powojenne do 1989 roku.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Od pewnego czasu zafascynowałem się wydarzeniami związanymi z okresem tuż po objęciu władzy w Niemczech przez Adolfa Hitlera, wszelkich działań militarnych przeprowadzonych za czasów II WŚ aż do momentu upadku Związku Radzieckiego.
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
Zdecydowanie czasem Wojen Napoleońskich , ale interesuję sie także Średniowieczem oraz Rzeczpospolita Obojga Narodów i czasami rozbiorów.
 

rozpylacz715

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Cała historia jest interesująca, ale własnego kraju w pierwszej kolejności.
 
Do góry