Hemoroidy

Czesław Król

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam ten problem od jakiegoś już czasu.Kiedyś można było kupić maść RECTOSEC która mi pomagała.Teraz nie można jej dostać.Zamiast tego kupiłem POSTERISAN i powiem szczerze maść faktycznie jest do d...,w znaczeniu że nie pomaga.Może znacie lepsze metody na tą dolegliwość.Dzięki.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Ten problem ma niestety wiekszosc osob,prawie wiekszosc.Leczenie roznymi sposobami,ale ja wyczytalam w jakims czasopismie takie ogloszenie ;aby pozbyc sie hemoroidow,nalezy przede wszystkim zlikwidowac ich przyczyne,czyli niedroznosc zyl w rejonie odbytu.Tabletki PROCTO-HEMOLAN CONTROL wzmacniaja zyly i usprawniaja krazenie,co likwiduje dolegliwosci i zabezpiecza przed nawrotem hemoroidow.Lek ten,podobno jest jedynym,ktory zawiera najwieksza dostepna dawke diosminy,bo az 1000 mg.Rzekomo,te tabletki spowoduja,ze pozbedziesz sie hemoroidow na dobre,juz w 7 dni.A ile w tym prawdy,niestety nie jestem w stanie powiedziec,ale skoro tak pisza,to moze to jest prawda???Zycze Ci szybkiego wyzdrowienia,bo wiem,ze to jest bardzo uciazliwa choroba i niestety niezbyt przyjemna.Powodzenia.
 

karo123

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej Neros, ja bym radziła Ci odwiedzić lekarza, który przepisałby Ci najodpowiedniejszy farmaceutyk. Poza lekami, możesz także spróbować alternatywnych sposobów radzenia sobie z hemoroidami, tj. spożywanie naparów z takich ziół jak oczar wirginijski, orzech karski czy kończyna grecka. Możesz też zażywać ziołowych kąpieli, które powinny złagodzić objawy. Poza tym, spróbuj może dużo spacerować, pić wodę mineralną i stosować dietę bogatą w błonnik. Powinno złagodzić objawy. :)
 

MarekMarek00

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jeżeli dobrze tolerujesz czopki to polecam HEMOROL pozytyw to że są ziołowe i mogą pomóc a na pewno nie zaszkodzą.
Ja używam już od dłuzszego czasu i mi pomagają. Nie są również drogie ja te reklamowane specyfiki.
 

Marceliusz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
co mysłicie o laserowym wypalaniu hemoroidów widziałem ofertę firmy www.euro-klinika.pl i mocno zastanawiam się nad takim rozwiązaneim, maści i inne środki średnio mi pomagają a o tej klinice słyszałem kilka dobrych opinii.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Choroba jak każda inna, nie ma się co wstydzić. Odbyt jest bardzo silnie ukrwiony, duże naczynia pod wpływem tarcia, rozszerzają się i kurczą. Krążenie w miednicy jest czasami słabsze, dochodzi do degeneracji naczyń, tworzenia się guzków krwawniczych. Łatwo sobie z tym radzić. Jeżeli jednak ból jest silny, pulsujący, wydalamy czarny stolec, odkryjemy świeżą krew, warto udać się do proktologa.
- kąpiel w ciepłej wodzie pobudza krążenie, działa odprężająco i przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk żył.
- należy się podmywać po każdym wypróżnieniu, tylko czystą wodą bez użycia żadnych mydeł (stymulują stan zapalny i drażnią),
- do nasiadówek; sól gorzka (epsomit), oczar wirginijski, kora dębu, kwiat kasztanowca, szałwii, tymianku, kwiat krwawnika, kwiat nagietka,, rumianku,
- można po umyciu przykładać torebki z czarną herbatą,
- na silny ból torebka z lodem na 20 minut,
- smarujemy cieniutko wazeliną witaminą E w płynie, olejek z kiełków pszenicy, balsam z żywokostu lekarskiego, nagietka lekarskiego, surowe tarte ziemniaki,
- wypoczynek z nogami uniesionym w górę, celem zmniejszenia ciśnienia w miednicy,
- okłady z gotowanej cebuli,
Bardzo ważna jest dieta przeciwdziałająca zaparciom, bogata w błonnik, owoce, warzywa, płatki owsiane, grube kasze, ciemne pieczywo.
- siemię lniane w każdej postaci, ColonC z babką płesznik,
- generalnie odrzucamy; sól, kawę, mocną herbatę, alkohol, ostre pikantne potrawy, cocacolę, czekoladę i kakao,
- pijemy bardzo dużo płynów, w ten sposób obniżamy ciśnienie i oczyszczamy organizm,
- można wspomóc wątrobę; raphacholin, cynarex, sylimarol,
- można zastosować kapsułki troxerutin, diosminę, venescin, witaminę C z rutyną, rutinoscorbin, scorbolamid,
- dużo ruchu, spacery, lekkie sporty,
- nie wolno absolutnie niczego dźwigać.

Pozdrawiam
 
Do góry