Hedonizm

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Naruszajac przy tym ich wolność?

Mam klamac, nie wiem nawet po co. Bywa ze daze do szczescia nie zwarzajac na to, ze moge przy tym zranic innych. Myslac tylko o sobie. Czysty egoizm.
Ale czesto mi sie to zdarza, probowalam sie ostatnio pochamowac, przez chwilowe kaprysy stracilam najwazniejsza osobe.
Ale te lekcje dobrze mi robia...Powoli wyczuwam gdzie jest granica.
Jestem jeszcze cholernie mloda, cholernie... Ucze sie na bledach.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie czysty egoizm, acz głupi egoizm.

Do wykorzystywania ludzi w celu uzyskania: przyjemności (hedonizm),szczęścia (hedonizm),korzyści (coś jakoby utylitaryzm zmieszany wszakże z hedonizmem ^^) i innych - wymagana jest nielada inteligencja, jakby nie patrzeć, trzeba opanować sztukę: perswazji,manipulacji ale i być doskonałym aktorem. I nie trudno tutaj przekroczyć granicy, pomiędzy hedonizmem, a Satanizmem.

Co do drugiej części - uczenie się na własnych (najlepiej bolesnych) błędach jest według mnie, najskuteczniejszą formą (zarazem empiryczną) zdobywania doświadczeń (chyba najtrafniejszym określeniem było by dodanie - życiowych).
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Do wykorzystywania ludzi w celu uzyskania: przyjemności (hedonizm),szczęścia (hedonizm),korzyści (coś jakoby utylitaryzm zmieszany wszakże z hedonizmem ^^) i innych - wymagana jest nielada inteligencja, jakby nie patrzeć, trzeba opanować sztukę: perswazji,manipulacji ale i być doskonałym aktorem. I nie trudno tutaj przekroczyć granicy, pomiędzy hedonizmem, a Satanizmem.

Przesadzasz, w dzisiejszych czasach wieksza czesc spoleczenstwa dziala na prostych i niezmieniajacych sie schematach.Prawda jest taka ze mamy przewage dresow, sweet panienek, skate'ow ( nie twierdze ze wszyscy ale wiekszosc) ktorych poziom inteligencji jest znikomy...Ludzie sa prosci.Przynajmniej wiekszosc.
Przyznam ze mialam do czynienia "blizej" ( i doslownie i nie ) z niemal kazda z "kultur" bo wychodze z zalozenia ze wsyztskiego w zyciu trzeba sprobowac,poszukac otoczenia w ktorym naparwde najlepiej sie czujemy, ogolnie kombinatorka ze mnie.
Mam w kazdej z tych "kultur" kogos znajomego, mozna powiedziec przyjaciol, ale tak samo mam tez pelno wrogow.
Nie wiem czemu ale mam z tego cholerna satysfakcje XD.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wiele jest dróg do osiągnięcia celu, mniej wyrafinowane (siłowe) i dostojniejsze (umysłowe), czyż najwięksi dowódcy,dyktatorzy itp. nie byli zarazem ludźmi o wielkiej charyźmie i inteligencji? Stąd też nie przesadzam, bo manipulując, dostosowując rzeczywistość do własnych potrzeb itp - osiągniemy więcej (i na dłuższą metę) niż bijąc czy zastraszając.

A że większa część społeczeństwa(...) - owszem, ale nie bądźmy konformistami.

A Twoi przyjaciele i wrogowie, w sumie mnie nie interesują.
 

black.doll

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
Umiarkowanym? Tj selekcja przyjemności? Na jakich podstawach?
aaa selekcja...:D
jeśli moje przyjemności nie kolidują z uznaniami innych...no to spoko
jeśli to co robie sprawia mi przyjemność a innych krzywdzi no to wg mnie nie jest w porządku
nie lubie sprawiać ludziom przykrości <_<

Mam klamac, nie wiem nawet po co. Bywa ze daze do szczescia nie zwarzajac na to, ze moge przy tym zranic innych. Myslac tylko o sobie. Czysty egoizm.
no tak troche dziwne...nie sądziłam że są takie osoby które są czystymi egoistami(dla mnie to troche niemożliwe)nie obchodzą cie inni..nie masz żadnych bliskich? :mruga:
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
no tak troche dziwne...nie sądziłam że są takie osoby które są czystymi egoistami(dla mnie to troche niemożliwe)nie obchodzą cie inni..nie masz żadnych bliskich? :mruga:
Dla mnie tez kiedys nie bylo, powiedzmy ze ja tego.. no nie chce.. Ale wiem ze tak bedzie.
W moim zyciu sa tak naprawde tylko 4 osoby z poza rodzny ktore sie tak naprawde licza, ktore w pewien sposob kocham.
Moje przyjaciolki jedna ktora zawsze sluzy mi rada, jedna ktora zawsze niezaleznie dokad pojde mi towarzyszy i jedna ktora kocham..za to ze jest, za te wszystkie lzy ktore wylala gdy ja cierpialam, to byla pierwsza osoba ktora dzielila ze mna emocje. I jednen czlowiek,ktory jako jedyny na calym tym cholernym swiecie potrafil mi przemowic do rozsadku, zranic mnie.Reszta ludzi to zazwyczaj ulotne znajomosci, chwilowe milostki charakteruyzujace moj wiek.
Ale wiem ze gdyby zaszla koniecznosc ich zranienia w imie wlasnego szczescia prawdopodobnie bym to zrobila, zycie mnie za bardzo rozpiescilo, zawsze daze do tego czego akurat chce. Mam taki charakter.Wmowilam sobie kiedys ze nie ma rzeczy niemozliwych i jesli sie do czegos cholernie uparcie i begranicznie dazy to zdobycie tego zaczyna byc mozliwe.

Moze z tego wyrosne, jestem jeszcze mloda.
 

black.doll

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
dązenie do szczęścia...spoko ale dlaczego kosztem innych..
nigdy nie zdarzyło ci się tak że ktoś budował swoje szczęście na twoim nieszczęściu?
mnie osobiście nikt tak nie zrobił ale wiem że wcale nie byłoby mi miło...dlatego nie popieram czegoś takiego.przecież można wybrać inną drogę nie zawsze tą która może zranic..
pozdro.. :]
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Ja hedonizm postrzegam jak tę złą ideę życia.
Jak na moje to hedonizm jest tak czy siak skrajnością.
A skrajnośc nie może być umiarkowana.

Dążenie do szczęścia- owszem, nik tego nie borni, każdy ma pomysł na zycie, chcesz być Księdzem, Strażakiem, mieć rodzinę, Dzieci, Dom i ogródek. Chcesz szcześcia, ale nie uciekasz od zierpienia od smutku, od płaczu- to naturalne, ludzkie odruchy i nie można tego zostawiać. Bo hedonizm w takiej skrajnej formie, innej nie znam- jest egocentryczny.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Mogłabym powiedzieć o sobie że jestem hedonistką.Ale cieppienie innych ludzi bardzo mnie interesuje.Nie jestem obojętna.
 
Do góry