Hare Krishna

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Witam , wszystkich :) Ciekawe ciekawe... Mam na mysli rzeczy pisane pod tym postem:) Sam jestem Krishnoita (Prosze ludzie nie krishnowcem :p ) od 3 lat , jest to religia w ktorej sie odnalazlem . Moge spokojnie powiedziec ze kocham krishne , staram sie zyc zgofnie z zasadami zawartymi w wedach , Bhagavad-Gitcie (ktos pytal o czym jest tak ksiazka , to slowa kroshny ktore mowil do Arjuny (nie wiem czy wiecie ale krishna byl woznica arjuny :p ale to juz inna story:) ) na polu bitwy) oraz prabhupady . Dla mnie jest to religia , dla innych sekta , ale wszystkoi i tak sprowadza sie do jednego boga nie wazne jak sie go nazywa. :) Jezeli chcieli bysicie porozmawiac na ten temat to zapraszam do siebie na gg . 5352188 Haribol!!


no tak ale wy macie wiele bóstw nie jednego Boga :)
 

Jędrzej

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
no tak ale wy macie wiele bóstw nie jednego Boga :)
Tak zgadza sie , wiele inkarnacji krishny , ale nie tylko rowniez polbogow takich jak choc by shivaya :) Powiem wam ze bardzo sie z tym mieszalem na poczatku i nie moglem zrozumiec jak jedna istota moze byc i funkcjonowac jako ktos inny :) ALe wszystko mozna zrozumiec , wystarczy czytac , pytac i dociekac :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tak zgadza sie , wiele inkarnacji krishny , ale nie tylko rowniez polbogow takich jak choc by shivaya :) Powiem wam ze bardzo sie z tym mieszalem na poczatku i nie moglem zrozumiec jak jedna istota moze byc i funkcjonowac jako ktos inny :) ALe wszystko mozna zrozumiec , wystarczy czytac , pytac i dociekac :)

WSZYTKO? :) WSZYTKO TO MOŻNA NA SIŁĘ WYTŁUMACZYĆ
 

Jędrzej

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Drogi Jędrzej'u
Powiedz, czy próbowałeś odlaneść się naukach Biblii zanim przystąpiłeś do Hare-Krishna?

Powiem ci , ze pochodze z bardzo religijnej rodziny . Bylem wychowywany w bliskim kontakcie z bogiem , nie neguje wiary chrzescijanskiej , ale dopiero krishnoityzm pozwolil mi odnalezc duchowa droge (jak to ladnie brzmi :) )
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Powiem ci , ze pochodze z bardzo religijnej rodziny . Bylem wychowywany w bliskim kontakcie z bogiem , nie neguje wiary chrzescijanskiej , ale dopiero krishnoityzm pozwolil mi odnalezc duchowa droge (jak to ladnie brzmi :) )

Samo sformułowanie "pochodzenia" z rodziny religijnej nie nasówa mi totalnie żadnej głębi zrozumienia, poznania ani wiary. Sory za szczerość.
 

iguaanaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2006
Posty
376
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
bezdomna !
widziałam i troche posłuchałam o hare kriszna na woodstocku (jedzenie naprawde mają tam dobre;d) podobno stronią od alkoholu(w kostrzynie zwracali uwage jak ktoś do ich wioski wszedł z %) i nadmiernego sexu;p podobno to odłam hinduizmy ale moim zdaniem to sekta ale bardzo mi sie podoba ta ich piosekna hare kriszna hare rama
 

Werenall

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Opole
Ja tam żadnego wyznawcy Krishny nie znam ale słyszałem taką jedną techniawe :p
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
znałam byłego krisznowca. Zle sie wypowiadał o tej sekcie

Widziałam ich hmmm nie wiem jak to określic manifestacje procesje kilkuosobową w Pradze no i to "Hary Hary Hary...".
Ciekawi ale to nei dla mnie.
 

sykolina

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Hare Kryszna to dla mnie WIELKA zagadka... Ostatnio trchę zainteresowała mnie ta religia (lub jak inni mówią sekta)... Co do piosenki to jest świetna, często jej słucham, co doprowadza moich rodziców do szału, ale również do zmartwienia... Pytają co ma znaczyć to, że ciągle słucham i śpiewam tę piosenkę... Ja im mówię, że mi się tylko podoba - to wszystko. Ale jak jest naprawdę to sama nie wiem... Za mało jeszcze wiem o tej religii... Nie to, że chcę od razu być jak HK, ale moje zainteresowania są wszechstronne... :)
 

astro007

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Tak kolo mnie byl ogromny dom wynajmowany przez ta sekte i wiem mniej wiecej na czym polega ta organizacja , jedna rzecz mnie zdziwła tam bylo tyle rzeczy slużących do produkcji narkotyków niewiem czemu tego nie wzieli ale po to wszystko przyjechal policja wezwana przez włąscicelkę. ogólnie bardzo krytycznie wszyscy odnosili się do tej selty .
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Czy Europejczyk może być krisznowcem? Dla mnie to trochę dziwne że osoba wychowana w danej kulturze próbuje się zmienić o 180 stopni. Choćby chciał starych nawyków się nie zmieni.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tak to już jest że Polakom podobają się ciemne Włoszki a Włochom nasze blondynki :) Dodatkowo noże chęć zmiany i jakaś orientalna tajemniczość wschodu wielu pociąga.
 

Aktyde

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
180
Punkty reakcji
0
Miasto
@
Czy Europejczyk może być krisznowcem? Dla mnie to trochę dziwne że osoba wychowana w danej kulturze próbuje się zmienić o 180 stopni. Choćby chciał starych nawyków się nie zmieni.


ty najlepiej to ujmujesz!
nie jestem przeciw tej Religii
trzeba szanować i tolerować inne kuyltury i poglądy
Jednak w krajach o korzeniach chrześcijańskich jest mocno
utrwalona inna mentalność i wprowadzanie tu tych praktyk
to WYRYWANIE ICH Z KONTEKSTU KULTUROWEGO
w tym sensie są sektą
 

antywiruska

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Jaworzno
ty najlepiej to ujmujesz!
nie jestem przeciw tej Religii
trzeba szanować i tolerować inne kuyltury i poglądy
Jednak w krajach o korzeniach chrześcijańskich jest mocno
utrwalona inna mentalność i wprowadzanie tu tych praktyk
to WYRYWANIE ICH Z KONTEKSTU KULTUROWEGO
w tym sensie są sektą

A ja dopowiem, gdy uczyłam się o reformacjach religijnych w Polsce i nie mogłam uwierzyć jaka tam jest tolerancja to od momentu tej lekcji jestem bardziej tolerancyjna. Zdziwiłam się że kalwinizm koło anglikanizmu "żyli" pomimo to cieszę się że nasi pra przodkowie mieli więcej oleju w głowie i byli tolerancyjnymi ludźmi. Ja teraz walczę o tolerancję. Dlatego jesli ktoś należy do innej religi to dobrze...wg mnie lepiej inna religia niz żadna [przepraszam jeśli obraziłam ateistów] BB)

P.S A ta Kryszna i jej kultura itp. może być ciekawa :D
 

Gopal

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
No właśnie czy ktoś z Was jest może wyznawcą Hare Krishny??
a może mieliście okazje bliżej poznać ich kulture, tradycje, religie itp??
Ja osobiście troszkę poznałam takich ludzi, zresztą dużo o tym czytałam...uważam, że to jest sekta ( zresztą chyba tak jak większość)... :niepewny:
Niemniej jednak ludzie wydają się być bardzo sympatyczni....

Ciekawa jestem waszych opinii na ten temat...


ja jestem, jak to się potocznie mówi, " z Hare Kryszna "... zanim powiesz, że to sekta, zdefiniuj to słowo... jak masz jakieś konkretne pytania to napisz do mnie
bluegopal1@gmail.com

Gopal

Czy Europejczyk może być krisznowcem? Dla mnie to trochę dziwne że osoba wychowana w danej kulturze próbuje się zmienić o 180 stopni. Choćby chciał starych nawyków się nie zmieni.

Bycie Krysznowcem nie jest kwestia europejskości czy indyjskości, świadomość Kryszny oznacza poznanie siebie i swojego związku z Bogiem... Bóg jest jeden ale ma wiele imion. Nasza prawdziwa natura jest okryta przez coś co nazywamy iluzją, któa jest tymczasową zasłoną prawdziwego "ja". To tak jak drzewo okryte sniegiem, z czasem śnieg znika i ukazuje sie nam prawdziwe drzewo, podobnie, jesteśmy duszami, ale okrytymi przez materialne ciała, które są tymczasowe, nasza obecna śwaidomość też jest czyms tymczasowym, kiedy oczyścimy swą świadomość i zgłębimy nature naszego bytu, dojdziemy do tego, że jesteśmy sługami Boga. Ruch świadomości Kryszny nie poleca wyrywania się z kulturowego kontekstu, jeśli czujesz się bliższa Bogu Izraela (to też spoza Europy) , to rozwijaj z Nim swą relację, ale postaraj się poznać naturę związku duszy z Bogiem. Dla mnie, jaklo wielbiciela Kryszny, kontekst kulturowy ma duże znaczenie, osobiści bardzo mocno podkreślam swą przynależność do Kryszny poprzez różne aspekty kulturowe takie jak strój itp. ponieważ pomaga mi to, ale nie jest to samo w sobie czyms ostatecznym. Kiedys nasz mistrz duchowy został zapytany o to, która religia jest najlepsza, w odpoweidzi powiedział, że ta, która pozwoli Ci rozwinąć miłość do Boga...

hare kryszna i pozdrawiam
 
Do góry