Handlarze narkotyków i sutenerzy - dobrzy czy źli

A

Anarchokapitalista

Guest
Ja uważam ich za dobrych ludzi, chcą przecież tylko zarobić, i nie krzywdzą przy tym nikogo, to państwo ich nazywa "złymi" bo są konkurencją dla państwa które tak zakazuje bez podstawnie, a ci ludzie jedynie mają nosa do przedsiębiorczości i biznesu a to nie zbrodnia przecież
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Anarchokapitalista napisał:
Ktoś kazał nieletnim brać ? to jest ich decyzje nikogo innego
Jeśli wierzysz w pełną odpowiedzialność za swoje czyny powiedzmy dzieci na etapie szkoły podstawowej no to tylko pogratulować optymizmu.

Z resztą inteligentny diler zrobi coś więcej niż tylko będzie robił z "sklepik z używkami". Przede wszystkim będzie starał się wytworzyć jak największy popyt, co akurat po przełamaniu pewnej bariery z narkotykami nie jest trudne.

To trochę tak jak by mieć do czynienienia z osobą namawiającą do samobójstw, a gdy się już ktoś powiesi stwierdzić że to przecież nie jej wina.
 
A

Anarchokapitalista

Guest
Dork napisał:
Ktoś kazał nieletnim brać ? to jest ich decyzje nikogo innego
Jeśli wierzysz w pełną odpowiedzialność za swoje czyny powiedzmy dzieci na etapie szkoły podstawowej no to tylko pogratulować optymizmu.

Z resztą inteligentny diler zrobi coś więcej niż tylko będzie robił z "sklepik z używkami". Przede wszystkim będzie starał się wytworzyć jak największy popyt, co akurat po przełamaniu pewnej bariery z narkotykami nie jest trudne.

To trochę tak jak by mieć do czynienienia z osobą namawiającą do samobójstw, a gdy się już ktoś powiesi stwierdzić że to przecież nie jej wina.
Jestem optymistą, i nie biore odpowiedzialności za głupote innych, nawet ja ktoś przedawkuje bo po pierwsze nie handluje tylko dałem taki przykład a po drugie diler nie jest winny głupocie ludzkiej
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Logika z rodzaju, po co zamykać oszusta, niech odpowiedzialność ponoszą oszukani.

Prawdę mówiąc, gdyby przykładowo jakiś diler próbował z przeproszeniem rozećpać moje dzieci, to nie gratulował bym mu świetnego pomysłu na biznes, tylko domagałbym się by bydlaka zamknąć. No ale zawsze można woleć życie w społeczeństwie które promuje cwaniactwo i szwindel czy tym podobne metody dorabiania się czyimś kosztem.
 
A

Anarchokapitalista

Guest
Dork napisał:
Logika z rodzaju, po co zamykać oszusta, niech odpowiedzialność ponoszą oszukani.

Prawdę mówiąc, gdyby przykładowo jakiś diler próbował z przeproszeniem rozećpać moje dzieci, to nie gratulował bym mu świetnego pomysłu na biznes, tylko domagałbym się by bydlaka zamknąć. No ale zawsze można woleć życie w społeczeństwie które promuje cwaniactwo i szwindel czy tym podobne metody dorabiania się czyimś kosztem.
w takim państwie gdzie kradną nas za pomocą podatków, durnych przepisów nie warto być uczciwym, lepiej być cwaniakiem i dorabiać tak by państwu dokopać
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Anarchokapitalista napisał:
w takim państwie gdzie kradną nas za pomocą podatków, durnych przepisów nie warto być uczciwym, lepiej być cwaniakiem i dorabiać tak by państwu dokopać
Dorabianie się poprzez handel narkotykami szybciej dokopie innym ludziom którzy są również "ofiarami" tego państwa, niż samemu państwu.
 
A

Anarchokapitalista

Guest
Dork napisał:
w takim państwie gdzie kradną nas za pomocą podatków, durnych przepisów nie warto być uczciwym, lepiej być cwaniakiem i dorabiać tak by państwu dokopać
Dorabianie się poprzez handel narkotykami szybciej dokopie innym ludziom którzy są również "ofiarami" tego państwa, niż samemu państwu.
ciekawe w jaki sposób....
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Hmmm... Obiektywnie nie do przyjęcia, czyli coś złego. Subiektywnie i tu mam na myśli autora tematu, może ów postawa być czymś słusznym, dobrym i godnym naśladowania. Jednak krowa pozostanie krową, obojętnie czy przyprawimy jej dziób i skrzydła, to ptakiem nie będzie. Podobnie jest z błędną ideologią, która jest uznawana za słuszną tylko w pewnym gronie, lecz na zewnątrz, czyli dla ogółu jest absurdalna.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Anarchokapitalista napisał:
ciekawe w jaki sposób....
W ten sam sposób w jaki szkodzi rozpowszechnianie alkoholu czy papierosów, szczególnie wśród nieletnich.
Z tą niewielką różnicą, że niektóre narkotyki uzależniają momentalnie.

O tym w jakie bagno można przez to wpaść nie trzeba chyba tłumaczyć.

Poza tym takie myślenie jedynie w kategorii prywaty i własnego zysku nawet kosztem innych jest totalnie niszczące dla społeczeństwa. Wolę nie myśleć jak wyglądała by otaczająca nas rzeczywistość gdyby wszyscy na serio wzięli taki punkt widzenia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
cóż, jak naszemu autorowi córeczka szukając kasy na nowego ipoda będzie sprzedawać swoje ciało pod czujnym okiem koordynatora-sutenera to szybko zmieni zdanie i przestanie teoretyzować
 

kamiliusz

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
42
Punkty reakcji
1
Bo ćpac to trzeba umiec ;P Gdyby wszysko było legalne to i Państwo by zarobiło na podatkach i akcyzach i była by swojego rodzaju selekcja naturalna, głupi i podatni na takie rzeczy sami by siebie wykończyli ...
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Dork napisał:
O tym w jakie bagno można przez to wpaść nie trzeba chyba tłumaczyć.

Poza tym takie myślenie jedynie w kategorii prywaty i własnego zysku nawet kosztem innych jest totalnie niszczące dla społeczeństwa. Wolę nie myśleć jak wyglądała by otaczająca nas rzeczywistość gdyby wszyscy na serio wzięli taki punkt widzenia.
Herbatniczek napisał:
cóż, jak naszemu autorowi córeczka szukając kasy na nowego ipoda będzie sprzedawać swoje ciało pod czujnym okiem koordynatora-sutenera to szybko zmieni zdanie i przestanie teoretyzować
Całą prawda w kilku słowach.
Jeśli temat ma za zadanie prowokować, to w 100% efekt został osiągnięty. Jeżeli autorowi zależy na naszych opiniach i porównaniu ich ze swoim światopoglądem, to chyba zauważył, jak bardzo się różnimy.

Handlarze i sutenerzy to dla mnie osoby nieodpowiedzialne, pozbawione wszelkich skrupułów i łamiące jakiekolwiek zasady. Nie wyobrażam sobie żyć w dosycie, a czasami nawet w przesycie kosztem zdrowia, utraty godności, a nawet życia drugiego człowieka. Jest to dla mnie totalnie niedopuszczalne.
Szacunek dla ludzi, którzy niosą pomoc innym w tym zakresie na mniejszą i większą skalę. Począwszy od nas samych.


To chyba tyle ode mnie w tym temacie.
 

boniek123

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Diler to diler usprawiedliwianie go tutaj że chce tylko zarobić nie ma najmniejszego sensu.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Anarchokapitalista napisał:
diler nie jest winny głupocie ludzkiej
Ale żerowanie na głupocie ludzkiej to jest zachowanie anty-spoleczne. Kto by chcial mieć do czynienia z taka osobą ?

I co ty naprawdę myślisz ze promując takie wartości w twoim "anarcho-kapitalizmie" cokolwiek będzie sie działo w sposób uczciwy ( dla ciebie znaczy rynkowy ?? )

Ty swoimi fantazjami bijesz nawet takich użytkowników na głowę jak Brave. On przy tobie to jest prawdziwy intelektualista.
 
Do góry