Gry Planszowe [Tworzenie]

Erdill

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rzeszów
Moją pasją jest... tworzenie* gier planszowych!. Uwielbiam siedzieć przed pustą (na początku :p) kartką i wymyślać-zapisywać nowe mechaniki, a po ich wymyśleniu brać tekturkę/pionki/czyste karty, na których wprowadzam w życie moje pomysły.

*Granie oczywiście też.

Z tego powodu chciałbym zrobić krótką ankietę dzięki, której do wiem się jakie gry (plansz.) trafiają Wam najbardziej do gustu. W "[nawiasach]" będę podawał przykłady, kursywą zaznaczał wyjaśnienia.

1. Jaki styl gry preferujesz? Szybka rozgrywka czy długie "rozmyślanie" strategii? [Przykładem tego drugiego będą choćby popularne szachy :)]
2. Denerwuje Cię długie czekanie na swoją turę ?
3. Wolisz gry:

*typowo planszowe, w których poruszasz się pionkiem/ami po planszy lub "coś" ustawiasz np. tekturki
Ten typ gier można podzielić na jeszcze mniejsze:
-z elementem losowości - wynik gry decyduje o szczęściu - dobrym rzucie kostką
-strategiczne/ekonomiczne - [takie jak szachy czy wyśmienita Neuroshima Hex]
-logiczne

*karciane - gry bez planszy lub planszą jako elementem trzecim. Gra się oczywiście za pomocą kart [Wiochmen Rejser, Zombiaki ] Te można podzielić na:
- kolekcjonerskie [Magic the Gathering]
- niekolekcjonerskie

*Wszystkie wydziwianki typu Jenga :D
?
4. Grasz z rodziną czy kolegami/przyjaciółmi?
5. Poważna gra czy dobra zabawa ?
6. Jakie klimaty lubisz najbardziej ? [np. fantasy]
7. Proste zasady czy skomplikowana mechanika ?
8. Jaki czas gry preferujesz 15 minut, 30 minut, 1 godzina, 2-3 godzin, więcej ?
Koniec

W tym temacie możecie gadać na temat gier plansz., zadawać pytania, jak i podawać własne pomysły na grę.
P.S Tak w ogóle to witam :)
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
1. Z wymyślaniem strategii
2. Tak ^^
3.RPG + gra planszowa ( takie było shadows ower teh Camelot) , wydziwianki też lubię i Wiochmena, ale tylko dlatego że jest z jajem.
4.Z kolegami
5.Dobra zabawa
6.Fantasy ^^
7.Proste xD
8.A różnie xD

W ogóle to zależy jaki mam humor xP
Tak przy okazji.. Wiochmena albo Hex’a mało kto będzie znał.. Rzuć coś co wszyscy znają.
I nie dam Ci żadnego mojego pomysłu bo jesteś podejrzanie za bardzo obcykany xP
 

Erdill

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rzeszów
Tak przy okazji.. Wiochmena albo Hex’a mało kto będzie znał.. Rzuć coś co wszyscy znają.
Jeśli ktoś rozwiązuje tę ankietę to znaczy, że "coś" wie. A jeśli wie to i powinien znać tak popularne gry BB)
I nie dam Ci żadnego mojego pomysłu bo jesteś podejrzanie za bardzo obcykany xP
Czy ja wiem? :p Nie myśl sobie, że ja bym te pomysły wykorzystał bez pytania :).

Shadows ower teh Camelot to ta gra, w której gra się przeciwko grze jako rycerze okrągłego stołu, wykonuje się questy i jest jeden zdrajca ? Tak? Mi się ta gra za bardzo nie spodobała [grałem na konwencie]. Może to przez to, że tak długo czekałem na swoją kolejkę, a gdy miałem swój ruch to wykonywałem go w kilkanaście sekund [ciągnięcie "czarnej" karty zła, zagrywanie/przechodzenie na questa...]
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś rozwiązuje tę ankietę to znaczy, że "coś" wie. A jeśli wie to i powinien znać tak popularne gry BB)


Popularna gra to jest np Chińczyk xD

Czy ja wiem? :p Nie myśl sobie, że ja bym te pomysły wykorzystał bez pytania :).

Figa!

Shadows ower teh Camelot to ta gra, w której gra się przeciwko grze jako rycerze okrągłego stołu, wykonuje się questy i jest jeden zdrajca ? Tak? Mi się ta gra za bardzo nie spodobała [grałem na konwencie]. Może to przez to, że tak długo czekałem na swoją kolejkę, a gdy miałem swój ruch to wykonywałem go w kilkanaście sekund [ciągnięcie "czarnej" karty zła, zagrywanie/przechodzenie na questa...]

Tak to ta gra. :p Bo pewnie się nie wczuliście xP Gra się naprawdę fajnie jak się zbierze fajna grupa osób.

O na konwencie! A nie mówiłam że za bardzo obcykany jesteś! Tyś jest człek z fandomu. Wiedziałam! :D
 

Erdill

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rzeszów
O na konwencie! A nie mówiłam że za bardzo obcykany jesteś! Tyś jest człek z fandomu. Wiedziałam! :D

W moim mieście [Rzeszów] konwenty są raz/dwa razy w roku. A za województwo nie wyjeżdżam. A nawet jeśli byłbym z fandomu to co*? :p

*co nie znaczy, że jestem ani nie zaprzeczam :p
 
Do góry