gry edukacyjne dla przedszkolaka

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
hej,
Niedługo mojego kuzyka syn ma urodziny.
Jako dobra ciocia chcę mu kupić jakaś grę edukacyjną. całymi dniami siedzi przed tymi strzelaninami a mi sie serce wykreca, że tak czas marnotrawi, więc wymysliłam... 'mapeciątka'.
Sądzicie, że taka gra będzie dobra dla przedszkolaka?
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Gra może być bardzo fajna, jednak widzę jeden problem. Jeśli maluch już zna i gra głównie w strzelanki przeznaczone dla starszych, wątpię żeby miał ochotę zagrać w grę typową dla dzieci. No chyba, że jest wielkim fanem mapetów i zagra w grę tylko po to aby pobawić się ze swoimi ulubieńcami. Jednak troszkę wątpię w to, ponieważ już nawet niedawno popularne pokemony są zbyt przestarzałe dla przedszkolaków. Obecnie na topie są jakieś paskudne gormity (czy jak to się zwie...). Ja rozważałbym albo wybranie normalnej gry ale pozbawionej przemocy jako takiej, być może jakieś gry strategiczne? Może dobry RPG? Niby w grach RPG również postać ma na celu pokonywanie przeciwników, ale jest to o wiele bardziej rozwijające i pobudzające wyobraźnię niż strzelanki. Druga opcja to próba wyciągnięcia informacji jakie postaci są obecnie ulubieńcami dziecka i poszukanie gry właśnie z tymi bohaterami. No i jeszcze ewentualność gry rozrywkowo-edukacyjnej ale pozbawionej nastawienia tylko dla przedszkolaków. Obawiałbym się, że dzieciak od razu pozbędzie się gry, żeby nie narobić sobie wstydu przed kolegami....
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ech, no tak, nie wzięłam pod uwagę opcji 'wstyd przed kolegami', a w takim wieku to przecież piekielnie istotne.
W takim razie jestem w kropce, bo nie wiem, w którą stronę uderzyć. RPG wydają mi się być zbyt powazne i dorosłe, chociaż... może lepiej, żeby dziecko zaczęło się szybciej rozwijać?

Na RPG się zupełnie nie znam. Możesz mi coś konkretnego doradzić? Np z tych tytułów tutaj?
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Z powyższych tytułów ciężko będzie cokolwiek wyłuskać. Tytuły typy Planescape: Torment (gra dla wyjadaczy gatunku, więcej dialogów i fabuły niż walk, nie do przejścia dla przedszkolaka moim zdaniem), Neverwinter Nights 2 (gra oparta na silniku rpg fabularnego dungeons&dragons, jakakolwiek znajomość zasad i mechaniki świata jak najbardziej wskazana, też raczej odpada).

Poleciłbym ci inne tytuły. Fable: Zapomniane opowieści. Miła dla oka grafika, niezbyt ciężka linia fabularna, przejrzysty interface. Link do Fable

Ewentualnie możesz zawsze kupić grę która wbrew mojej logice, w moim wieku pochłonęła mnie bez reszty: Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Połączenie gry logicznej z elementami rpg. Wspomaga logiczne myślenie, posiada ładną, bajkową grafikę i uczy kombinować. Link do Puzzle Quest
 
B

benjamima

Guest
Potwierdzam zdanie Karh - Fable jest świetne. Z niecierpliwością czekam na kolejną część, a w poprzednie grałem na prawdę oczarowany. Jeśli to do końca Ci nie odpowiada, lub może być zbyt skomplikowane dla owego dzieciaczka, to możesz "w ciemno" wybrać coś z tej kategorii dla dzieci na światekgier.pl - patrzyłem tam, i wszystkie gry są OK dla dzieci w wieku przedszkolnym. Faktycznie oprócz rozrywki mogą co nieco nauczyć ;)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Fable, oł jeeaaa, moja gra ulubiona :p Ponad 13 razy przeszedłem ^^

Możesz takiemu kupić grę pt. "Spore". Tworzy się tam własnego stworka, ewouluje się nim, staje się większy, w końcu posiada rozum, zakłada miasto razem z innymi ze swojego gatunku, podbija świat i wyrusza na podbój kosmosu ^^ Super gra, łatwo się nie znudzi.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Łatwo się nie nudzi ale też do najprostszych nie należy. Nie wiem czy przedszkolak się w tym wszystkim połapie? Moim zdaniem Puzzle Quest byłby optymalny.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Tak btw to przedszkolak grający w FPS'y?.
Kobieto porozmawiaj z jego matką! To jest chore... Dziecko w wieku przedszkolnym nie rozumie jeszcze śmierci.
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Chłopak ma jeszcze starszego brata, który mu tłumaczy różne rzeczy. I w dzisiejszych czasach neistety dzieci wiedzą o takich sprawach szybciej niż nam się wydaje.
Zaawansowanej gry RPG nie wybiorę, a jeśli tak, to będzie musiała trochę przeleżakować na półce zanim mały zacznie w nią grać :)
Dzięki za podpowiedzi :)

A co powiecie o takim batmanie? http://www.swiatekgier.pl/lego-batman-the-videogame-pc-p-5.html
Nie zabije mnie smiechem? :D
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Tego nie wiem. Zawsze można spróbować. Ciężko teraz wybrać jakąkolwiek grę dla dziecka. Szczególnie dla chłopca. U dziewczyn nie ma z tym problemu. Kupi się jakiś simsopodobny tasiemiec i po problemie.

Ja jednak obstawiałbym nadal Puzzle Questa. Powinno mu się spodobać.
 
Do góry