Grecja - kto był ostatnio?

B

bborowka

Guest
Ostatnio bardzo dużo mówi się o kryzysie w Grecji i o tym że kilkadziesią tysięcy ludzi odwołało już rezerwację. Ja się wybieram do Grecji (na Santorini) pod koniec lipca. Z tego co się zdążyłam zorientować, ceny wyjazdów są w tym roku o kilkaset złotych niższe niż w zeszłym sezonie. Zależy mi też jednak na bezpieczeństwie... Czy ktoś już był w tym roku? Jakie podejście do turystów mają tubylcy? Jak wyglądają ceny w porównaniu z zeszłym sezonem?

Ciekawe jest też podejście do tego tematu biur podróży... To z którym ja jadę zapewnia mnie o pełnym bezpieczeństwie....
 

hankaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ostatnio bardzo dużo mówi się o kryzysie w Grecji i o tym że kilkadziesią tysięcy ludzi odwołało już rezerwację. Ja się wybieram do Grecji (na Santorini) pod koniec lipca. Z tego co się zdążyłam zorientować, ceny wyjazdów są w tym roku o kilkaset złotych niższe niż w zeszłym sezonie. Zależy mi też jednak na bezpieczeństwie... Czy ktoś już był w tym roku? Jakie podejście do turystów mają tubylcy? Jak wyglądają ceny w porównaniu z zeszłym sezonem?

Ciekawe jest też podejście do tego tematu biur podróży... To z którym ja jadę zapewnia mnie o pełnym bezpieczeństwie....

Hej,
Wiedzę, że nie tylko ja zastanawiałam się nad bezpieczeństwem w Grecji. Ja byłam pod koniec maja na Chalkidiki na wczasach. Powiem Ci, że dawno tak nie odpoczęłam w ciszy i spokoju. Co do tubylców to moim zdaniem nic się nie zmieniło, a nawet odniosłam wrażenie, że są milsi i widać, że im zależy na kliencie ;)
Jeżeli chodzi o ceny to ja nie zauważyłam znacznych podwyżek. Co prawda miałam wyżywienie wykupione, ale przecież będąc w Grecji nie można odpuścić zjedzenia czegoś pysznego w typowo greckiej knajpce ^_^
Moim zdanie śmiało możesz jechać na wakacje do Grecji :)
Pozdrawiam
 
B

bborowka

Guest
Hej,
Wiedzę, że nie tylko ja zastanawiałam się nad bezpieczeństwem w Grecji. Ja byłam pod koniec maja na Chalkidiki na wczasach. Powiem Ci, że dawno tak nie odpoczęłam w ciszy i spokoju. Co do tubylców to moim zdaniem nic się nie zmieniło, a nawet odniosłam wrażenie, że są milsi i widać, że im zależy na kliencie ;)
Jeżeli chodzi o ceny to ja nie zauważyłam znacznych podwyżek. Co prawda miałam wyżywienie wykupione, ale przecież będąc w Grecji nie można odpuścić zjedzenia czegoś pysznego w typowo greckiej knajpce ^_^
Moim zdanie śmiało możesz jechać na wakacje do Grecji :)
Pozdrawiam

Cieszę się że tak mówisz :) Podobno w Grecji mocno podrożało tylko paliwo, ale to akurat nie ma dla mnie większego znaczenia... W mediach tyle się słyszy że ludzie rezygnują z wczasów w Grecji a ja nie chcę tego robić bo upatrzyłam sobie Santorini jeszcze w zeszłym sezonie :D
 

hankaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cieszę się że tak mówisz :) Podobno w Grecji mocno podrożało tylko , ale to akurat nie ma dla mnie większego znaczenia... W mediach tyle się słyszy że ludzie rezygnują z w Grecji a ja nie chcę tego robić bo upatrzyłam sobie Santorini jeszcze w zeszłym sezonie :D

Wiesz co, no trochę podrożało..ale u nas też drożeje paliwo:) wynajęłam na 1 dzień autko ale jakoś nie zbankrutowałam na benzynie:)Także jeżeli, ktoś nie jedzie własnym autkiem, a np. leci z jakimś biurem, to moim zdaniem nie odczuje tego!
Santorini też mi się marzy :przewraca: ale to już chyba w przyszłym roku:)
 

iwona j

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiesz co, no trochę podrożało..ale u nas też drożeje :) wynajęłam na 1 dzień autko ale jakoś nie zbankrutowałam na benzynie:)Także jeżeli, ktoś nie jedzie własnym autkiem, a np. leci z jakimś biurem, to moim zdaniem nie odczuje tego!
Santorini też mi się marzy :przewraca: ale to już chyba w przyszłym roku:)
s
Prawda jest taka że rok temu paliwo było po prostu wyjatkowo tanie więc trudno porównywać ceny z ubiegłorocznymi...

A co do samego greckiego kryzysu to moim zdaniem on jest ale tylko w dużych miastach - tam gdzie sa urzędy i jest przeciwko komu protestować :) Bo na takiej Santorini to nie bardzo to jakoś widze... Poza tym na większość wysp greckich lata się bezpośrednio czyli bez przesiadek w Atenach. Szansa żeby się natknąć na jakichś strajkujących oszołomów jest więc malutka. Ja w tym roku lecę na Kos z Ecco Holiday. I bardziej martwię się o pogodę niż o kryzys ;-)
 

hulkakulka

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Hymmm ostatnio ucichły informacje na temat zamieszek, ale ja i tak gdybym miała jechać to wybrałabym jakąś wyspę. Na Kretę w tym roku są super wyjazdy na przyszły tydzień za ok 1300zł. O na przykład takie
http://www.orbistravel.pl/wczasy,GR-HER,ID-GRHPHAEDRA
http://www.orbistravel.pl/wczasy,GR-HER,ID-GRHGORTY
 

Monika.niska

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
To ja last minute na Kretę widziałam znacznie taniej. W Itace ceny zaczynają się od 749 złotych, więc wychodzi na to że mają dużo lepsze promocje niż w orbis travel.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Jeśli jest kryzys to chyba o turystów dba się lepiej niż zwykle :) W końcu Grecja to kraj typowo turystyczny i sporo dochodów mają właśnie z tego sektora. Myślę, że tak naprawdę to ludzie pracujący w branżach hotelowych itp. nie specjalnie zajmują się teraz polityką, bo muszą walczyć o klientów. Co prawda się tam nie wybieram na wakacje, ale chyba nie masz się czego obawiać :)
 
Do góry