Gothci

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ostatnio zauwazylem, ze gothci sa dardzo zamknieta gr. osob, ktore ciezko zawiazuja z innymi kontakt. Sa tak dziwni, ze ma sie wrazenie, ze uwazaja sie za wyjatkowych ludzi, a pozostali to tylko zwykla szara masa. Bynajmniej tak jest w Bydgoszczy co bawi i powoli juz irytuje pozostalych ludzi. Hmm... bedzie sie dzialo, jak irytacja osiagnie szczyt!!! :D
 

xdramatique

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
@Vardamir,
każdy musiał napisać tę pracę i możesz sobie odpuścić te złośliwości w moją stronę.
bless.


ale wszyscy przesadzacie.
przepraszam, ale zachowujecie się jakbyście byli cholernie zamknięci.

i takie pytanie, zna ktoś z Was osobiście jakiegoś gotha lub gothkę? ale tak bliżej.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
@Vardamir,
każdy musiał napisać tę pracę i możesz sobie odpuścić te złośliwości w moją stronę.
bless.


ale wszyscy przesadzacie.
przepraszam, ale zachowujecie się jakbyście byli cholernie zamknięci.

i takie pytanie, zna ktoś z Was osobiście jakiegoś gotha lub gothkę? ale tak bliżej.
całe szczęście że nie, bo po chwili jej obecności szlag mnie trafiał, mhroczna jak dupa szatana, ale póki się nie odezwała, bo jak się odezwała, to jak jakaś zwykła barbi, tylko że inny wygląd. poza tym kto normalny chciał by poznać zbliska ciotowatych zboczeńców.
 

marhwa

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
bb
Prośbę mam do Was :) polećcie mi jakieś mroczne zespoły, tylko tak, żeby się nie darli jak w metalu... pozdrawiam ;)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Mroczny?! Zależy co przez to rozumiesz.
W metalu się nie drą tylko śpiewają ewentualnie growlują (jeśli masz na myśli metalcore to zwracam honor).


http://pl.youtube.com/watch?v=GOnO3doe44s
http://pl.youtube.com/watch?v=Nz04FHL6U_I
http://pl.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
http://pl.youtube.com/watch?v=CQjseqqUPCw

Czy któryś z tych linków to darcie modry?! Chyba nie! A przecież to metal.


Mroczny?! Zależy co przez to rozumiesz.
W metalu się nie drą tylko śpiewają ewentualnie growlują (jeśli masz na myśli metalcore to zwracam honor).


http://pl.youtube.com/watch?v=GOnO3doe44s
http://pl.youtube.com/watch?v=Nz04FHL6U_I
http://pl.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
http://pl.youtube.com/watch?v=CQjseqqUPCw

Czy któryś z tych linków to darcie modry?! Chyba nie! A przecież to metal.
 

xdramatique

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
całe szczęście że nie, bo po chwili jej obecności szlag mnie trafiał, mhroczna jak dupa szatana, ale póki się nie odezwała, bo jak się odezwała, to jak jakaś zwykła barbi, tylko że inny wygląd. poza tym kto normalny chciał by poznać zbliska ciotowatych zboczeńców.

zaskoczę Cię. :p tak przykładowo ja.
poznałam, nie żałuję, sama słucham tej samej muzyki co oni.
znowu Cię zaskoczę, postanowiłam nawet jechać na Gothomanię do Wa-wy, aby poznać tych ludzi bliżej no i posłuchać dobrej muzyki.

nie rozumiem, czemu tak od razu uważasz ich za gorszych od siebie.
tzn. może i rozumiem, ale uważam, to za beznadziejne.

a ta Twoja gothka, to zwykła pozerka.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
zaskoczę Cię. :p tak przykładowo ja.
poznałam, nie żałuję, sama słucham tej samej muzyki co oni.
znowu Cię zaskoczę, postanowiłam nawet jechać na Gothomanię do Wa-wy, aby poznać tych ludzi bliżej no i posłuchać dobrej muzyki.

nie rozumiem, czemu tak od razu uważasz ich za gorszych od siebie.
tzn. może i rozumiem, ale uważam, to za beznadziejne.

a ta Twoja gothka, to zwykła pozerka.


Czemu sa gorsi np. od nas. Bo mowia o rzeczach, o ktorych nie maja zadnego pojecia. Sa niby mroczni, jeden z gothow mowil o tym jak to szanuja szatana, bo tak jak on, oin tez zostali odrzuceni za to kim sa. Przeciez Ci kretyni nie wiedza co to mrok i szatan!!! Nie maja pojecia co to znaczy kultywowac ,,mroczna strone", ze tak to okresle.

Poza tym jak juz wspomnialem, sa odzwierciedleniem wszelkich utrapien, smuktow i rozpaczy. I udaja, ze sa wielce nieszczesliwi.

Co do muzyki, jest ok. i co najciekawsze wcale jej nie sluchaja. Muza ma rozne przeslanie, ktore do niech nie dociera. Zlapalem na tym juz kilku gothow i mysle, ze jestem wstanie zlapac jeszcze kilka osob, ktore nie maja pojecia o czym jest ta muza.
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
jezusie słodki to rozważania sprowadzają się do tego że oceniacie subkultury po pozerach - że goci są śmiesznie mhroczni - pozerzy a i owszem są, tak samo jak śmieszni są pozerzy metalowcy z naszywkami PinkaFloyda Nirvany Behemota i LP na jednej kostce. Subkultura gotycka istnieje - ma swoje założenia ale nie oceniajmy jej po ograniczonych kontaktach z jej przedstawicielami - lepiej skupić się na jednostce - tak jak w dzisiejszych czasach większość emo nie wie nic o pierwszej fali emo z lat 80 tak i wiele ludzi pop.ierdalających i podniecających się ||X|||, combichrist itp. nie wie skąd się to wzięło. Muzyka Goth wypłynęła z Punka - co do gitarowej częście się nie wypowiem bo nie siedzę w tym aspekcie muzyki Gotyckiej to muzyka elektroniczna określana jako gotycka pochodzi od chęci do zabawy tej grupy - a wszelkie jej współczesne odmiany mają źródło w podwórku eksperymentalnym gotyckiej elektroniki jakim jest Industrial.

Co do ubiorów - to te stereotypy o czarnych ciuszkach mnie przerażają - może to i modne u Gothów z dewiacją na metal, ale mi jako Industrial Urban Gothowi ( xDD ) pasują dość krzykliwe kolory nawiązujące do motywów technicznych (ach te ukochane żółto czarne pasy).

Nazwa subkultury - no dość ciekawa, z tego co wiem kiedy Bauhaus zaczynał - określano ich mianem Goth - oni sami nie lubili tej nazwy i uważali ją za pejoratywną - a co do samej etymologii słowa Gotyk w odniesieniu do subkultury nie mam pojęcia - aczkolwiek wydaje mi się, iż wiąże się to z nawiązaniem do fascynacji historycznej ery mroku - ale i też czasów bardziej współczesnych. A i Got brzmi lepiej niż Rococowiec :p

@Liv - nie masz zupełnie racji - Victorian to odłam Gotyku i zainteresowanie tą epoką nie jest charakterystyczne dla całej subkultury - nie mówiąc już o cyber-gothach których cała otoczka historyczna całkowicie je.bie.

reasumując: Gotyk jako subkultura to pojęcie nieostre - wręcz nie inteligibilne - to określenie ułatwia nam zamknięcie pewnych grup w jeden zbiór opierając się na pewnych wspólnych i wyraźnych cechach - lecz siła leży w różnorodności. Ta subkultura jest tak samo różnorodna i ciekawa jak każda inna.

ps. Prawdziwy Punk już dawno umarł!
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Poza tym jak juz wspomnialem, sa odzwierciedleniem wszelkich utrapien, smuktow i rozpaczy. I udaja, ze sa wielce nieszczesliwi.

Jakbym czytał opis emo :D .

Ogółem dla mnie gothci są bardzo charakterystyczna subkulturą. Ostatnio oglądałem chyba na Planet program o gothach. Pokazywali ich imprezę. Oto rzeczy które mnie zdziwiły:
1.Grali muzyke podchodząca pod techno (?),
2.Mają fajną zabawę! Jak ktoś tam ileś zapłacił to go wieszali na hakach (takich jak prosięta w rzeźni są wieszane) i się huśtał :D,
3.Ubiór bardzo oryginalny!

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym ala techno ? Strasznie mnie to zdziwiło! Ogółem myślałem, że to coś w stylu matalu. Więc ?

Oczywiście istnieją też pseudo, którzy wkręcaja sobie, że wszyscy ich odrzucili, wszystko by chcieli zmienić w mhrok :). Ogółem gothci w żadnym wypadku mi nie przeszkadzają. Jak już mówiłem, baaaatrrrdzoooo oryginalna i charakterystyczna subkultura ;).

Pozdrawiam!
 

nocone

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zgierz
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym ala techno ? Strasznie mnie to zdziwiło! Ogółem myślałem, że to coś w stylu matalu. Więc ?

przy czymś trzeba się bawić a ta muzyka ala techno to różne rodzaje wywodzące się z harakterystycznego dla tej grupy Industrialu :)
 

xdramatique

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
no dobra, Bejbe.
tu nie do końca miałam rację, ale to pewnie dlatego, że victorian jest dla mnie najciekawszy.
no i cyber i industrial w sumie też, ale mniej.
zresztą wiesz, co uważam na ten temat. (;
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
zaskoczę Cię. :p tak przykładowo ja.
poznałam, nie żałuję, sama słucham tej samej muzyki co oni.
znowu Cię zaskoczę, postanowiłam nawet jechać na Gothomanię do Wa-wy, aby poznać tych ludzi bliżej no i posłuchać dobrej muzyki.

nie rozumiem, czemu tak od razu uważasz ich za gorszych od siebie.
tzn. może i rozumiem, ale uważam, to za beznadziejne.

a ta Twoja gothka, to zwykła pozerka.
nie zaskoczyłaś, tego się spodziewałem, i tylko mnie to zasmuciło...

Czemu sa gorsi np. od nas. Bo mowia o rzeczach, o ktorych nie maja zadnego pojecia. Sa niby mroczni, jeden z gothow mowil o tym jak to szanuja szatana, bo tak jak on, oin tez zostali odrzuceni za to kim sa. Przeciez Ci kretyni nie wiedza co to mrok i szatan!!! Nie maja pojecia co to znaczy kultywowac ,,mroczna strone", ze tak to okresle.

Poza tym jak juz wspomnialem, sa odzwierciedleniem wszelkich utrapien, smuktow i rozpaczy. I udaja, ze sa wielce nieszczesliwi.

Co do muzyki, jest ok. i co najciekawsze wcale jej nie sluchaja. Muza ma rozne przeslanie, ktore do niech nie dociera. Zlapalem na tym juz kilku gothow i mysle, ze jestem wstanie zlapac jeszcze kilka osob, ktore nie maja pojecia o czym jest ta muza.
oni szanują szatana bo są... chcą być mhroczni. ja szanuje tak jak postać historyczną czy książkową. nie bawię się w modły do szatana, bo to bezsens.
 

marhwa

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
bb
master6x6 nie do końca mnie zrozumiałeś. chce się otworzyć na coś nowego, szukam muzyki, która mnie pociągnie za sobą i mi spasuje. Nie lubię piosenek, gdzie nienaturalnie śpiewają :) za bardzo się nie znam na metalu i nie wiem jak to określić ;) ale dzięki, może masz jakieś zespoły, które są warte polecenia?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
master6x6 nie do końca mnie zrozumiałeś. chce się otworzyć na coś nowego, szukam muzyki, która mnie pociągnie za sobą i mi spasuje. Nie lubię piosenek, gdzie nienaturalnie śpiewają :) za bardzo się nie znam na metalu i nie wiem jak to określić ;) ale dzięki, może masz jakieś zespoły, które są warte polecenia?
w metalu śpiew jest jak najbardziej naturalny dla wokalisty. wiesz, milszy mi growl byłby w sklepie niż te śmiechy tych idiotycznych sprzedawczyń.
 

xdramatique

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
master6x6 nie do końca mnie zrozumiałeś. chce się otworzyć na coś nowego, szukam muzyki, która mnie pociągnie za sobą i mi spasuje. Nie lubię piosenek, gdzie nienaturalnie śpiewają :) za bardzo się nie znam na metalu i nie wiem jak to określić ;) ale dzięki, może masz jakieś zespoły, które są warte polecenia?

spróbuj elektroniki:
The Birthday Massacre
Grendel
Amduscia
Flesh Field
Combichrist
Angelspit
Zombie Girl
Suicide Commando
:wumpscut:

to są te które mnie się podobają, więcej nie jestem w stanie Ci podać. :p
może Cię zainteresować zespół Horrorpops, ale to jest pscyhobilly/rockabilly.
 

Mortiferum

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z daleka
Marhwa ^^ Na spokojnie :p Od bardziej znanych zespołów, wdrąż sie w te mniej ^^ Ja tak rozpoczełam swoją drogę kształtowania gustu muzycznego.
Mnie zawsze zastanawia to, że na pseudo wiesza się takie psy. Że słuchają nie takiej muzyki jakiej powinni, że przesadzają. Ludzie <sciana>!. Powtarzam od zawsze i powtarzać będę, każdy od czegoś zaczyna! Czytam i widzę, że muzyki nie rozumieją, przesadzają z mrocznością. Zauważymy że dopiero z czasem w człowieku zaczyna sie kształtować pewne poczucie tego, co go pociąga i jak powinien się zachowywać. Pragnę też zauważyć, że chore jest wpisywanie w schematy. Goth musi być odosobniony, musi być dziwny. Musi ubierać sie na czarno.. sporo takich schematów jest. Troszkę krzywdzące, prawda? Szanuję tych którzy są oryginalni, może troszkę sie wzorują, i bronią swoich przekonań, nie dają sie nazwać pozerami.
Czemu goth musi słuchać tylko muzyki gotyckiej? Czemu nie może przy okazji słuchać metalu, a nawet techna ( chociaż wątpię by na szerszą skale sie w nim zagłębiali) jeśli tylko chcą. Ale wszyscy wtedy od razu wołają : pozer! udaje! o_O może ktoś mi wytłumaczy ten fenomen.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Marhwa ^^ Na spokojnie :p Od bardziej znanych zespołów, wdrąż sie w te mniej ^^ Ja tak rozpoczełam swoją drogę kształtowania gustu muzycznego.
Mnie zawsze zastanawia to, że na pseudo wiesza się takie psy. Że słuchają nie takiej muzyki jakiej powinni, że przesadzają. Ludzie <sciana>!. Powtarzam od zawsze i powtarzać będę, każdy od czegoś zaczyna! Czytam i widzę, że muzyki nie rozumieją, przesadzają z mrocznością. Zauważymy że dopiero z czasem w człowieku zaczyna sie kształtować pewne poczucie tego, co go pociąga i jak powinien się zachowywać. Pragnę też zauważyć, że chore jest wpisywanie w schematy. Goth musi być odosobniony, musi być dziwny. Musi ubierać sie na czarno.. sporo takich schematów jest. Troszkę krzywdzące, prawda? Szanuję tych którzy są oryginalni, może troszkę sie wzorują, i bronią swoich przekonań, nie dają sie nazwać pozerami.
Czemu goth musi słuchać tylko muzyki gotyckiej? Czemu nie może przy okazji słuchać metalu, a nawet techna ( chociaż wątpię by na szerszą skale sie w nim zagłębiali) jeśli tylko chcą. Ale wszyscy wtedy od razu wołają : pozer! udaje! o_O może ktoś mi wytłumaczy ten fenomen.
niech sobie zaczynają od czego chcą, ale temu trzeba ich tępić, żeby na początkach nie staneli ;]
 

Mortiferum

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z daleka
Jeśli będziemy ich tępić, to się dzieci załamią, i do techna wrócą no :p Za bardzo na serio też ich nie brać. No, fakt faktem żadnej subkulturze nic tak nie szkodzi, jak właśnie małe gothhhhy xp
 
Do góry