Głośniki do laptopa logitech x-530 5.1

VeaK

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat tych głośników. Miał ktoś doczynienia z nimi?
Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jak mogę je podpiąć do lapka Asus x57Vn. Ma on trochę czasu i nie jedno przeżył, ale może jest możliwość podpięcia do niego takiego sprzętu.
Karta dźwiękowa to Realtek. Nie wiem dokładnie jaki bo nie wiem gdzie mogę to sprawdzić. Dodatkowo laptop posiada wbudowane 2 wejścia na słuchawki chyba i 1 na mikrofon. W jaki sposób takie głośniki można podłączyć do lapka?
Proszę o pomoc!
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Głośniki 5.1 chcesz do laptopa podłączać ?? Co najwyżej stereo będzie (Logitech ma 3x jack - przód,tył, sub) ;)
 

VeaK

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Mam w laptopie 3x jack. Dwa na głośniki jeden na mikro z tym, że można go zmienić chyba żeby był na głośnik też. Karta to Realtek HD. Napewno nie da?
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Hmm teoretycznie powinno się coś dać zrobić, ale praktyka wygląda inaczej :/

Poczytaj:
http://www.nhl.pl/lofiversion/index.php/t19292.html
 

VeaK

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
A jeżeli mam z tych głośników zrobić zwykłe stereo bez kombinowania, to jak myślicie opłaca się, czy lepiej kupić 2.1? Albo jakieś wogóle inne?
Jak będzie stereo to i tak chyba satelitka przednia nie będzie grała tylko cztery satelity i sub. Co myslicie? Warto kupić te logi na wypadek gdyby w przyszłości przydał się 5.1 i używać ich jako zwykłe stereo czy lepiej nie przepłacać i kupić zwykłe 2.1?
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Kup sobie te x-530 bo są świetne. Potem może ci się zestaw 5.1 przydać ;)
 

VeaK

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Dzięki wielkie za pomoc ;) Zakupie w takim razie zestawik. Cieszę się, że znalazł się ktoś kto zechciał mi pomóc. ;)
Pozdrawiam!
 

cytadela

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Te sa niezłe do laptopa http://www.x-kom.pl/p/68507-glosniki-logitech-20-z120.html?agent=88535 Kilka groszy, a marka dobra, no i na pewno nie będą sie psuły. Zresztą za taką cenę, to nawet nie opłaca się szukać innych.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
X-530 jak za swoją cenę grają nawet fajnie. Mnie się to brzmienie całkiem podobało. Na pewno lepiej niż przereklamowane Z5500 za grubą kasę. Ewentualnie można trochę dołożyć i wziąć pod uwagę chwalone zestawy Genius HF6000, czy Koda AM911 (ze wskazaniem na ten drugi). Laptop jest jednak urządzeniem przenośnym więc zastanów się, czy koniecznie chcesz zestaw 5.1 i to niespecjalnie kompaktowy. Jeżeli chcesz kupić coś głównie do muzyki, to zdecydowanie stereo lub 2.1. W tym wypadku oczywiście polecę Harman/Kardon Soundstics II. Cena niestety adekwatna do marki, ale jakość dźwięku również. Ten zestaw jak na zwykłe plastiki gra po prostu poezyjnie, a jest relatywnie nieduży - w sam raz do laptopa. Ewentualnie drewniane Microlaby Solo 6C, choć to już stereo bez suba.
 
Do góry