Głośniki do kina domowego

reedzik

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Kruszwica
Witam.Chciałbym zasięgnąć rady kogoś,kto zna się na rzeczy,mianowicie chodzi mi o zakup głośników,chciałbym zrobić
sobie kino domowe.Mam DVD easy touch tornado,moje pytanie-czy można podłączyć do niego głośniki.Z tyłu posiada wtyczki
-5.1 ch audio out,video out,component,coaxial.Czy jest jakaś nadzieja,nie chciał bym kupować całego zestawu,ponieważ nie stać mnie w tej chwili.Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

http://allegro.pl/glosniki-zestaw-easy-touch-et-273-impression-i1421482920.html
czy coś takiego się nadaje,czy potrzebuje jakiś wzmacniacz,amplituder?
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Bez amplitunera się nie obejdzie. Jeśli podepniesz bezpośrednio do DVD takie głośniki obawiam się że szybko się ono spali. Najlepiej będzie poradzić się sprzedawcy i poprosić aby on dopasował odpowiedni amplituner do głośników.
 

reedzik

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Kruszwica
Dzięki za odpowiedź.
Ale skoro dvd ma wyjście na głośniki,a głośniki własne zasilanie,to raczej nic nie powinno się stać.Kupiłem już zestaw 2.1,wtedy 2.1+stereo telewizora daje fajny efekt.Podłączyłem i wszystko w porządku,zobaczymy jak będzie dalej,"wszystko wyjdzie w praniu"
Dzięki!
 
W

wistys

Guest
w zasadzie powinno to działać, jeżeli masz wyjście na głośniki, to pewnie to dvd ma jakiś wbudowany wzmacniacz, ale pozostaje kwestia jeszcze tego jak to będzie wyglądac, ja tam wole np. gotowy zestaw kina domowego i właśnie się zastanawiam nad zmianą, chętnie kupiłbym coś z BR no i żeby był najlepiej 5.1 może coś takiego:
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B231431/refId/skapiec/
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
A nie myślałeś o czymś takim jak kompaktowy odtwarzacz sieciowy ?
 
U

umoruma

Guest
a co dokładnie masz na myśli, ten BR od LG wspomniany przez wistysa ma podłączenie do neta, więc chyba i z neta może odtwarzacz np. filmy? zatem czy nie jest to właśnie odtwarzacz sieciowy?
 
W

wistys

Guest
no akurat ten BR ma możliwość oglądania np. YT, jeżeli chcesz oglądac wszystko na TV to jedynie komp do tv, najlepiej przez HDMI :)
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
obstawiam, że jeszcze trochę i producenci dadzą nam możliwość oglądania pełnej zawartości na TV lub przez odtwarzacz, na razie są dostępne wybrane serwisy właśnie jak YT czy ipla.
 
W

wistys

Guest
wszystko zależy od tego jak sprawnie pójdzie opracowanie jakiejś przeglądarki, bo bez javy, flasha itp. dzisiejszy internet nie bedzie działał, po co komu strona z czerwonymi x-ami na całej powierzchni
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
wszystko zależy od tego jak sprawnie pójdzie opracowanie jakiejś przeglądarki, bo bez javy, flasha itp. dzisiejszy internet nie bedzie działał, po co komu strona z czerwonymi x-ami na całej powierzchni

a może dojdzie do utworzenia jakiegoś nowego standardu równolegle do www, coś na kształt odchudzonych stron które można przeglądać na telefonach...
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Z tego co co mi wiadomo to telewizory LG potrafią już treści z internetu pobierać. Działają trochę jak aplikację na komórkę, mają ustalony formularz a do niego ściągają dane z portalu np allegro, youtube, facebook podobno w nie tak dalekiej przyszłości mają pojawić się sprzęty które będą obsługiwać całą zawartość internetu.
 
W

wistys

Guest
no to w LG ma chyba działać podobnie jak widgety w komórkach, w zasadzie jest to jakieś rozwiązanie problemu przeglądarki, ciekawe jak w praktyce bedzie to wyglądac
 
U

umoruma

Guest
o ile miałoby to działać jak zakłądki w androidzie to spoko, dla mnie by bylo wystarczające
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
W sumie coś takiego właśnie ;)
Ale tak naprawdę warto czekać na możliwość przeglądanie pełnego internetu. To dopiero będzie jazda.
BTW słyszeliście o Magic Remote, taka zabawka może być bardzo użyteczna przy przeglądaniu zakładek ;)
 
U

umoruma

Guest
to miałoby być coś w stylu kontrolera w wii? jak rozumiem, czy jakoś jeszcze inaczej miałby działać ten magic remote?
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Hmm za wiele informacji nie ma w sieci, ogólnie pokazywał się tylko w towarzystwie telewizorów z najwyższej półki, może kiedyś zjedzie klasę niżej :p
Nie znam dokładnej zasady jego działania ale z tego co chwilkę widziałem wynika że jak machasz tym ustrojstwem to przesuwasz kursorem po ekranie telewizora.
 
U

umoruma

Guest
czyli z tego co piszesz to będzie właśnie taki niby wii remote, w zasadzie ciekawe rozwiązanie, no i przede wszystkim intuicyjna obsługa
 
W

wistys

Guest
no to w zasadzie będzie kolejna "nowinka" w LG, może jeszcze jakieś gry na to dadzą?
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Może może... kto ich tam dokładnie wie :p
A wy macie jakieś informacje na temat domniemanych nowinek ?
 
Do góry