Glany

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja swoje pierwsze glany gdzieś z pięć razy do szewca nosiłem. Po drugim razie kleił mi je już za darmo.

I jeszcze prośba, nie karm trolla.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Zgadzam się, to były Steele, a ta firma do najlepszych nie należy. Nie powiedziałbym jednak, że HD są takie dobre. Zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz. Mojej znajomej HD-ki rozpadły się pierwszego dnia, innemu koledze po miesiącu noszenia, ale znam takich ludzi, którzy noszą je latami, także tu nie ma reguły.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dokladnie, ja mam swoje HD-eki juz 6 lat i sie trzymaja dobrze. Wazne zeby je pielegnowac, sa wymagajace jesli o to chodzi :(
 

Tobiasz Binienda

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
97
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Zgadzam się, to były Steele, a ta firma do najlepszych nie należy. Nie powiedziałbym jednak, że HD są takie dobre. Zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz. Mojej znajomej HD-ki rozpadły się pierwszego dnia, innemu koledze po miesiącu noszenia, ale znam takich ludzi, którzy noszą je latami, także tu nie ma reguły.
To wtedy trzeba zareklamować produkt.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Takie pytanko, jak myślicie lepiej wpuścić spodnie w glany, czy schować buty pod spodniami(bojówki moro)?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Myślę, że zależy od tego co kto lubi. Ja jak jeszcze chodziłem w bojówkach i glanach, to zawsze nogawki miałem wpuszczone w buty. Pod warunkiem, że nie były zbyt szerokie.
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
to zależy jakie mam spodnie. jeśli obcisłe to w buty, jeśli proste to albo tak, albo tak.

ja swoje dawałam do szewca już dwa razy.
 

mżawka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miałam dziesięciodziurkowe czarne, z połyskiem, a nie matówki. Trzymały chwilę. Teraz mam zakupione już dawno, w kolorach flagi Wlk Brytanii, choć nie wiem, co mi odbiło, że nie czarne :mruga: Mój chłopak pociesza mnie, że wyglądają jak Sex Pistols.. :] tego się trzymajmy :p
 

yotsu_no_kado

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim! Ja nigdy nie miałem jeszcze glanów, ale chcę sobie kupić na późną jesień/zimę. Wymyśliłem sobie że kupię 20 dziurowe... :D Chciałem zapytać o to co pomyślelibyście sobie widząc faceta w takich wysokich glanach?
 

Krolicek

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Gdybym zobaczył? Prawdopodobnie zaczął bym się śmiać i przewrócił się na ziemię.
Jeśli jesteś facetem to raczej nie, chyba że jesteś jakieś emo, to nikt sie nie zdziwi jak cie w takim czymś zobaczą, no może przechodniów zdziwisz na ulicy :>
Odradzam, zakup jakieś mniejsze 10 np :>
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po pierwsze, co to lubi. Jeśli podobają Ci się 20-stki to sobie kup i noś. Po drugie powtarzam to, co było wałkowane w tym temacie setki razy, a z czym większość dalej ma problemy - Glany to nie obuwie na zimę. Idealnie nadają się na wiosnę/jesień ale przechodzenie zimy w glanach to średni pomysł, zwłaszcza, że ostatnimi czasy zimy mamy mroźne.
 
M

maakowiec

Guest
Kiedyś to były zwykłe buty robotnicze, które później zostały przejęte przez subkultury głównie skinhead i punk
glany pochodza od modsów :)

Najbardziej znane firmy to: Steel, HD, Dr. Martens, Busta Grip. Można też trafić na buty za 120 zł, które pomimo niskiej ceny i naklejki: "podróbka", będą się trzymać dobrze.
skoro dopiero kupiles glany i nie masz o nich duzego pojecia niee pisz, ze "podróbka" bedzie sie trzymac dobrze. dobre glany przechodza 4, 5 lat a taka podrobka [z doświadczenia wiem] rozwala sie po pol roku, chyba ze bardzo bedziesz o nie dbac ...
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
skoro dopiero kupiles glany i nie masz o nich duzego pojecia niee pisz, ze "podróbka" bedzie sie trzymac dobrze. dobre glany przechodza 4, 5 lat a taka podrobka [z doświadczenia wiem] rozwala sie po pol roku, chyba ze bardzo bedziesz o nie dbac ...

Mam właśnie taką koleżankę, która posiada swoje "noname" od ponad dwóch lat i trzymają się dobrze - widziałem na własne oczy o_O Kilka razy je podklejała, ale cała reszta bez zarzutów.

Okej, moje cudeńka mają za sobą chrzest bojowy! Grube skarpetki zmniejszają otarcia, niedługo będzie dobrze. Irytuje mnie natomiast jeden problem:
Sznuruję buty do końca (czasem luźno, czasem b. mocno), ale za każdym razem czuję ból...

211mjvl.jpg
TU!

Kiedy stawiam kroki, skóra buta marszczy się w tym miejscu i czuję, jakby ktoś uderzał mnie tam metalową rurą. Samo przejdzie?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
glany pochodza od modsów :)
Glany powstały jeszcze zanim ukształtowała się subkultura modsów.


Mam właśnie taką koleżankę, która posiada swoje "noname" od ponad dwóch lat i trzymają się dobrze - widziałem na własne oczy o_O Kilka razy je podklejała, ale cała reszta bez zarzutów.

Okej, moje cudeńka mają za sobą chrzest bojowy! Grube skarpetki zmniejszają otarcia, niedługo będzie dobrze. Irytuje mnie natomiast jeden problem:
Sznuruję buty do końca (czasem luźno, czasem b. mocno), ale za każdym razem czuję ból...
Kiedy stawiam kroki, skóra buta marszczy się w tym miejscu i czuję, jakby ktoś uderzał mnie tam metalową rurą. Samo przejdzie?
Jeśli podklejała je kilka razy to znaczy, że nie trzymają się dobrze. Glanów dobrze trzymających się podklejać nie trzeba.

A co do Twojego problemu, najprawdopodobniej język masz krzywo zszyty. Ja w swoich glanach też to miałem i kulałem dość długo, ale po dłuższym chodzeniu jakoś się rozchodziło. Trzeba cierpieć, punk to nie rurki z kremem.
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Szykuję się właśnie do zakupu glanów. Chyba będą to 10 albo 15-dziurkowe Steele. Z mojej strony pytanie(przepraszam jeżeli się już pojawiło) czy klupować dopasowane glany czy może numer większe?

A! mówicie, że przechodzicie w nich przez rzekę. Nie przemakają? Na woodstocku widziałam też ludziska taplające się w błotku w glanach, mój kolega przechodził w glanach przez ognisko. Glany wytrzymają tak ekstremalne warunki?
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Oby szybko przeszło, bo z takiego spacerowania nie ma żadnej radości.

Destruction5, weź dopasowane - będzie wygodniej, bezpieczniej, lepiej.
Jeśli widziałeś ludzi taplających się w błocie i kolegę przechodzącego przez ognisko, to jak możesz mieć jeszcze wątpliwośći?
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Ptysio raz musiałeś za ciasno zawiązać na dole.
Prawdopodobnie miałem ten sam problem, potem przez kilka dni czułem bardzo ostry ból przy chodzeniu.

A, pamiętaj żeby zawsze nosić przy sobie zapasową parę sznurówek.
 
Do góry