Gitara

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
ja dwa lata pykam juz na klasyku, a dzis zlozylem zamowienie na elektryka :D :daibel2:
generalnie najlepiej zaczynac od klasyka, bo mozna obyc sie z gra, wyrobic palce i potem bez problemow mozna smigac na akustyku lub elektryku
 

bulany

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
z centrum
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to lepiej zaczynać od klasyka, bo potem już będzie z górki, ale teoretycznie można i od elektryka ...


?
 

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Gitra, .....mmmmm......... full wypas jakby nie ona to bym może dzisiaj leżał pod mostem schlany w trupa, a tak mam zajęcie i sobie pogrywam :eek:k:
 

bulany

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
z centrum
No tak, skoro piszecie posty to moglibyście jeszcze wyklarować moje wątpliwości. W sumie odpowiedź nie długa, a mi byście bardzo pomogli. Fajnie, że sobie tak pogrywacie i w ogóle (i w szczególe :p ) ...

A pytanie brzmiało ... Jeśli gracie na basówce lub elktryku to czy zaczynaliście najpierw od klasycznej? I czy można ją "przeskoczyć" pominąć w nauce gry na elektrycznej?
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
A pytanie brzmiało ... Jeśli gracie na basówce lub elktryku to czy zaczynaliście najpierw od klasycznej? I czy można ją "przeskoczyć" pominąć w nauce gry na elektrycznej?
Można pominąć, ale krótko mówiąc będziesz grał gorzej. Pograj przynajmniej pół roku na klasyku, nie będziesz tego żałował. ;)
 

bulany

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
z centrum
no tak, tylko mój nauczyciel chciał, żebym pogral 1,5-2 lata. Więc chyba wycofuje się z planów ...
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Bulany, nie ma co się wycofywać. :D Pograj trochę na klasyku, nie trzeba aż tyle co nauczyciel powiedział, choć to na pewno by pomogło. Jeszcze zależy ile czasu dziennie spędziałbys na grze. Pograj przynajmniej pól roku, później zacznij myśleć o zmianie sprzętu. Taka moja opinia. ;p
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
pol roku to wystarczajaco duzo by nauczyc sie dobrze grac, oczywiscie jesli masz czas i duzo samozapozaparcia, bo na poczatku zawsze jest ciezko. ale oprocz standardowych akordow ucz sie rowniez jakisch riffow, albo utworow w ktoych slychac gitare rytmiczna, grajaca melodie (fade to black, one, nothing else matters, stairway to heaven itp)
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Proponuje na początek pracy z klasyczną grac arpeggia , to klucz to szybkiej pracy palcow w pszyszłej grze . Np. The call of cthulhu . Lub zamiast konkretnych utworów grac jakies akordy w formie arpeggia . Dobre arpeggio daje naprawde bardzo dużo w swobodzie gry .
 

nayti

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
stąd...
Ja niestety nie umiem grać na gitarze...
Ale jak byłam mniejsza to marzyłam aby się nauczyć grać...
I kiedyś nawet próbował mnie nauczyć mój kuzyna, ale stwierdział że i tak nigdy się nie nauczę, bo to jest jak dla mnei za trudne :/
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
nayti napisał:
I kiedyś nawet próbował mnie nauczyć mój kuzyna, ale stwierdział że i tak nigdy się nie nauczę, bo to jest jak dla mnei za trudne :/
Dla chcącego nic trudnego. ;p
 

Paulina91

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
z serduszka :)
Ja gram 2 lata na akustycznej i potrafię już trochę z niej wyciągnąć. Nawet z nutek załapałam :p :D Ciężko mi jednak poradzić sobie z akordami barowymi :( I mam też duże problemy z biciem, bo akordów to już sporo łapie.
Może wie ktoś jakie są bicia do szybkich piosenek? Nie chodzi mi o takie w góre i w dół, lub 2 do góry, 2 w dół (bo takie to już opanowałam i pare innych) tylko takie bardziej skąplikowane.
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Dwa lata temu uczyłem sie przez wakacje - sam, niekiedy spędzałem po kilka godzin na nauce, jakie książki chwyty itp. oczywiście były, ale nic z tego nie wyszło... w ogóle antytalent muzyczny jestem, jak i cała moja rodzina :p
 
Do góry