Ginekolog

Status
Zamknięty.

garnier

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Przejde do rzeczy! chodzi o to ze mam bolesne miesiaczki, problemy z cera dlatego planuje isc do lekaza po tabletki antykoncepcyjne (mam 16 lat). No i troche sie boje :( mozecie mi opisac jak wyglada taka wizyta?
 

werkanika

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
nie denerwuj się ;) ja wiem co czujesz ja miałam tak bolesne miesiączki,że już w wieku 12 lat poszłam do lekarza...wszystko będzie dobrze ;)
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kielce
Jak wygląda? Raczej normalnie, no chyba, że trafisz na jakiegoś zboczeńca ;) Siadasz na fotelu rozkładasz nogi, on Cię przebada i po wszystkim.
 

garnier

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
ale ja chce konkretnie wiedziec co sie robi podczas takiej wizyty itd! prosze napiszcie :) aha i mam jeszcze jedno pytanie podobno gdy ma sie migrene nie mozna zazywac tabletek atykoncepcyjnych wiec mam pyt czy ktos ma taka sytuacje?
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
to juz musisz ustalic z lekarzem jakie tabletki masz brac. teraz sa leki 3 generacji i bezpieczniejsze niz jak dawniej byly. jesli chodzi o okres to lekarz nie musi Cie badac zeby zapisac Ci leki. po prostu z gory powiedz mu ze Cie bardzo boli brzuch podczas miesiaczki i czy w ogole mozesz brac takie tabletki. musisz mu dokladnie opisac jak Cie boli,a co do migreny to jesli ja masz i slyszalas ze leki moga kolidowac z innymi lekami np to wspomnij o tym lekarzowi on bedzie wiedzial najlepiej co z tym zrobic. po tabl anty trzeba isc do ginekologa, ale na bole miesiaczkowe leki moze tez zapisac lekarz rodzinny.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie wiem, w ulotce pisze jedynie o konieczności poinformowania lekarza jeżeli w trakcie ich stosowania wystąpią po raz pierwszy bóle migrenowe - może to być objaw jakiegoś powikłania.

Idź do lekarza. Na wstępie powiedz że to twój pierwszy raz. Najpierw się siada na krzesełku i rozmawia - lekarz pyta o różne rzeczy, nie masz sie czym stresować. Po przeprowadzeniu wywiadu, w którym powiesz oczywiście o tych migrenach i zapytasz czy to może przeszkadzać w przyjmowaniu tabletek hormonalnych, idziesz do przebieralni i zdejmujesz bieliznę, lepiej będziesz się czuła w spódniczce lub sukience, wtedy przejście na fotel jest mniej stresujące. No, bo spodnie trzeba zdjąć, spódnicy nie, i kiedy idę całkiem z gołą pupą... nie lubię.

No, i pan lekarz pokaże ci jak usiąść na fotelu, siada się na jego krawędzi i zależnie od typu układasz kolana albo stopy na takich uchwytach po boku. Kładziesz się i starasz rozluźnić. Lekarz bada cię wziernikiem, troche chłodne, ale da się przeżyć, potem palcem i ugniata brzuch. Ma rękawiczki gumowe. Przy ugniataniu jeżeli odczujesz ból, to powiedz.

No i pewnie pobierze patyczkiem trochę śluzu z szyjki macicy do badania cytologii, odczuwasz to trochę nieprzyjem,nie, ale nie boleśnie.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Jak jestes dziewica to chyba w ogole nie moze badac Cie dopochwowo, najwyzej doodbytniczo... Tak mi sie wydaje. Zalezy tez na jakiego lekarza trafisz, bo niektorzy nie potrzebuja badania za kazdym razem gdy przychodzi do niego mloda dziewczyna :/
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Jezu, jak znowu doodbytniczo, czego stresujecie dziewczyne. Nieprawda. Na pierwszej wizycie lekarz delikatnie bada Cie palcem, do błony dziewiczej to jest jeszcze spory kawałek a lekarz tylko pobierznie sprawdza czy wszystko ok. Ale co do tabletek to ja bym sie zastanowiła. Są owszem dobre tabletki 3-ciej a nawet 4-tej generacji ale to jest jednak ingerencja w organizm a ty jesteś bardzo młoda (nawet bardzo dobre tabletki zwiększają ryzyko zachorowanie na raka piersi).
Ja też miałam bardzo bolesne miesiaczki nawet 2 razy w szpitalu przez to wyladowałam bo dostawałam gorączki, straszny ból i czasem utrata przytomności ale rozwiązaniem jest wzięty odpowiednio szybko proszek rozkurczwoy (bo-spa albo cos w tym stylu) i tabletka przeciwbólowa. Sama talbletka przeciwbólowa nie rozwiazuje problemu bo to co boli podczas okresu to skurcze jamy brzucha, i sama no-spa też nie wystarczy bo ona likwiduje przyczynę, ale zanim zacznie działać to sie nacierpisz. Polecam Ci to rozwiazanie zamiast trucia sie od razu. Jak będziesz w jakims stałym zwiazku to pewnie prędzej czy później zaczniesz brać tabletki antykoncepcyjne ale lepiej później niż wcześniej.
A jak sie krępujesz ginekologa to idź do kobiety. Ale to naprawde nie jest takie stresujace jak sie wczesniej wydaje i po pierwszej wizycie też juz będziesz tak mówić ;)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Nie chce jej stresowac tylko mowie ze taka mozliwosc rowniez istnieje a nawet sama sie z takowa spotkalam. Mialam powazne problemy natury ginekologicznej i abym mogla byc leczona musialam byc zbadana.
Nie oznacza to ze Ty rowniez musisz byc tak zbadana ale jest to mozliwe, szczegolnie przy powaznych dolegliwosciach.
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
No ale to juz przy poważnych problemach jak sama zauważasz a bolesna miesiączka jest baaardzo częstym problemem u nastolatek i nie ma co sie na zapas matwić. Ja po przeczyaniu takiego posta w wieku 16 lat to na pewno nie poszłabym do ginekologa przed 30-tką albo ciazą, jak juz nie miałabym wyjścia.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
No moze rzeczywiscie od razu powinnam dodac ze to badanie to tylko w szczegolnych przypadkach :)
Ale tak naprawde to pomimo tego jakie to bedzie badanie nie ma co uciekac od ginekologa bo ztymi sprawami naprawde nie ma zartow i radze Wam dziewczyny nie bagatelizowac zadnego niepokojacego objawu i nie czekac nie niewiadomo co tylko isc od razu do lekarza zeby nie bylo za pozno.
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Jasne, badania popieram zawsze jak sie coś niepokojacego dzieje, nawet jak to błahostka to lepiej, żeby nam to lekarz powiedział, niż miałoby sie potem okazać, ze z błahostki zrobił sie już problem. Ale kwestie tabletek jeszcze przemyśl. Pozdrawiam.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie straszcie dziewczyny.

Przede wszystkim nie jest tak, że kiedy wejdziesz w progi gabinetu to złapią cię i ubezwłasnowolnią. Masz prawo i powinnaś zapytać lekarza jak planuje przeprowadzić badanie, czy może boleć lub byc nieprzyjemne i co tak naprawdę chce zbadać. To naturalne że odczuwasz pewien niepokój i lekarz to zrozumie, jeżeli nie zrozumie to wyjdź i idź do innego - bo to zły lekarz po prostu jest ;). W czasie tej rozmowy możesz powiedzieć czego się boisz albo czego nie chcesz żeby ci zrobił. Lekarz może wytłumaczyć ci jakie badanie uważa za konieczne, ale i tak nie moze cię zmusić do tego. Czyli idź do lekarza, bo nie będzie źle, popytaj jego o wszystko, a jeżeli uznasz że przeraża cię perspektywa jakiegoś badania - rozmawiaj o tym z lekarzem.

Badanie dopochwowe nie jest straszne, nie boli, da sie przeżyć. Jeżeli to zaproponuje to powinnaś się zgodzić.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Sądzę że raczej Cie badać nie bedzie. Rzadko zdarza sie zeby dziewczyne, w dodatku dziewice ktora pierwszy raz jest u takiego lekarza i w dodatku nie mam az tak powaznego problemu. od razu badano.
 

AragornFan

~unforgetable~
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Miasto
**Z TwoicH SnóW**
Jeśli jestes dziewicą to nie może badać Cię wziernikiem i pobierać cytologii. Może Cie badać tylko palcem.

nie moze pobierać cytologii - no brawo, bardzo mądre naprawde

A co do Twojego pytania/zmartwienia, to nie ma się czego bać! najpierw rozmawiasz z lekarzem, pytasz go o wszystko i masz pewność, że to zostanie między wami (tajemnica lekarska)
potem cie bada(co nie jest bolesne) i po sprawie. jeśli masz jakieś watpliwości (dot.wszystkiego) to zawsze go możesz zapytać. od tego on jest ;)

Pamiętaj, że nie może cie zmusić do badania. ale dla swojego dobra powinnaś się zgodzić, nawet jak sie tego boisz.



------------------------
Oczy patrzą, czasem widzą
Oczy śmieją się lub szydzą
Oczy zwierciadłem są duszy
W oczy patrzy, kto na to zasłuży.

One wszystko powiedzą,
Jakie smutki w nich siedzą,
Za czym tęsknią i kto im bliski
Zobaczysz w nich najskrytsze myśli.

Wabią swoim smakiem i czarem
Przyciągają blaskiem i żarem
W nich jest moc ukryta, wielka i niespożyta
Drzemie podniecenie i tęskne spojrzenie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry