Gdzie się rodzimy, tak żyjemy?

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To chyba dobrze, że często krytycznie porównuje się Polskę z, przykładowo, zachodnią Europą.
Przynajmniej wiadomo, że głośno domagamy się zmian mruga.gif
Fajnie ze krytykujesz ale jeszcze fajniej by bylo gdybys zamiast tego zostal i robil cos zeby kraj sie zmienil na lepsze.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Wiesz to nie jest nawet kwestia pojedynczego czlowieka. Tutaj chodzi o to ze takie poglady sa rozpowszechnione wsrod mlodych ludzi. I to jest wlasnie niebezpieczne bo wtedy to juz nie chodzi o jednego czlowieka, dwoch czy trzech ale o cale pokolenie albo chociaz jego znaczna czesc.
 

maciej293

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
"jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie..."
zawsze mnie to zastanawiało

i kwestia ze jeśli bym urodził sie np. w Izraelu to prawdopodobnie byłbym żydem, czyli uznawał bym że religia którą wyznaje była by dla mnie nieznana, nie praktykowałbym czyli tzn. ze prawdopodobnie poszedłbym do piekła przez to że urodziłem się i zostałem wychowany w taki a nie inny sposób
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
A co może zmienić pojedynczy człowiek?

oj wiele.
Twój sceptycyzm i Twoje pytanie zalatuje mi zapaszkiem poprzedniej epoki. ta niewiara w jednostkę.
od jednostki się zaczyna wszystko. i: nie pytaj się co kraj może zrobić dla ciebie, ale zastanów się, co dla kraju możesz zrobić ty.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
oj wiele.
Twój sceptycyzm i Twoje pytanie zalatuje mi zapaszkiem poprzedniej epoki. ta niewiara w jednostkę.
od jednostki się zaczyna wszystko. i: nie pytaj się co kraj może zrobić dla ciebie, ale zastanów się, co dla kraju możesz zrobić ty.
Czyli co np. ty jeden(na) zrobiłeś(łaś) dla kraju?

i kwestia ze jeśli bym urodził sie np. w Izraelu to prawdopodobnie byłbym żydem, czyli uznawał bym że religia którą wyznaje była by dla mnie nieznana, nie praktykowałbym czyli tzn. ze prawdopodobnie poszedłbym do piekła przez to że urodziłem się i zostałem wychowany w taki a nie inny sposób
Wtedy wyznawałbyś Judaizm i myślałbyś że jakbyś się urodził gdzie indziej to nie zaznał byś szczęścia po śmierci.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"

cornready

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
ta ksiazka - Bialy Tygrys - lezy na nowosciach w empiku, wiec ujme temat tak:
fajnie byloby mieszkac w UK i miec kase, zeby czytac wszystkie nowosci :)
 

Izmael

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie ma się co zastanawiać "co by było gdyby". Gdybym się urodził, bogatszy, piękniejszy i mądrzejszy to...
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny. Polska to kraj ze wspaniałą historią, w której oprócz porażek jest wiele wzniosłych chwil. Czasami mnie szlag trafia jak ide sobie ulicą i słysze "Co oni robią w tym rządzie! Złodzieje!" Skoro jesteście tacy krytyczni to sami spróbujcie rządzić, może wam sie uda coś zmienić. Wato również przypomnieć, że Polska jest Polską dopiero od roku 1989. Przedtem były zabory i niewola, także ciężko tu cokolwiek porównywać do krajów Eur. Zachodniej.

pzdr.
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
ta ksiazka - Bialy Tygrys - lezy na nowosciach w empiku, wiec ujme temat tak:
fajnie byloby mieszkac w UK i miec kase, zeby czytac wszystkie nowosci :)

bez przesady, jak się kocha czytać to na książki zawsze się pieniądze znajdą
i nie od razu na wszystkie, wystarczy na te naprawdę dobre
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
oj wiele.
Twój sceptycyzm i Twoje pytanie zalatuje mi zapaszkiem poprzedniej epoki. ta niewiara w jednostkę.
od jednostki się zaczyna wszystko. i: nie pytaj się co kraj może zrobić dla ciebie, ale zastanów się, co dla kraju możesz zrobić ty.

Wiesz bo ja długo byłam idealistą. Długo. Chciałam zbawiać świat. Chciałam zostać bohaterem ;) A potem powoli mi przechodziło. Bo to jak walka z wiatrakami.

Chociaż z drugiej strony masz rację. Jeśli przekona się do czegoś chociaż jedną osobę to i tak się wygrało.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ja mysle ze gdzie czlowiek sie rodzi a przede wszytskim a jakim srodowisku dorasta ma jakies 90% wplywu na jego osbowosc i charakter.. pozostale 10% to uwarunkowania genetyczne
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Czyli jeśli urodziłabym się hinduską byłabym bierną kobietą bez względu na mój charakter?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Od dziecka wpajano by ci to ci to to napewno...

dlaczego kobiety np. w kuturze arabskiej chodza cale zakryte i maja status nie wiele lepszy niz niewolnik ??

bo akurat arabki maja to w genach i swojej naturze ?? nie sadze.. bo taka jest ta kultura, tradycja, zasady i uwarunkowania.. rodza sie niestety w takiej sytacji i od dziecka sa do tego przygotowane.. nie ma od tego dla nich ucieczki
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
jednostka może zmienic społeczeństwo :D Wystarczy być na tyle odwaznym , aby ruszyć mózgami innych i nie bać sie tych którzy tak czy inaczej beda sie chciali ciebie pozbyć bo im zawadzasz :D Zobaczcie , jeden Hitler, a co zrobił, jak omamił innych i do czego doprowadził, straszne , ale prawdziwe :( . Dobro też może zwyciężyć :) Chociazby świetej pamieci Jan Paweł II. Jeden człowiek a sprawił że ludzie mu bardzo ufali, kochali go i zrobili by dla niego wszystko. Mogę się załozyć że chodź odszedł pozostanie na zawsze w naszych sercach.
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Od dziecka wpajano by ci to ci to to napewno...

dlaczego kobiety np. w kuturze arabskiej chodza cale zakryte i maja status nie wiele lepszy niz niewolnik ??

bo akurat arabki maja to w genach i swojej naturze ?? nie sadze.. bo taka jest ta kultura, tradycja, zasady i uwarunkowania.. rodza sie niestety w takiej sytacji i od dziecka sa do tego przygotowane.. nie ma od tego dla nich ucieczki


zgodzę się z Panem Trollem :)
i jeszcze dodam - szalenie trudno jest się z takich wnyków psychicznych, założonych przez społeczeństwo wydobyć. bo wymaga to złamania tabu, przekroczenia grubej czerwonej linii. kobieta np. z Arabii Saudyjskiej musi zrzucić hidżab, członek kasty niższej w Indiach musi... no właśnie? czy rzeczywiście musi posuwać sie do zbrodni, jak bohater "Białego tygrysa"?
czy złamanie kulturalnego tabu musi być tak okrutnie trudne?
 
Do góry