Gdzie pójść po gimnazjum?

~KefasNil

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
No to tak. Obecnie uczęszczam do 3 klasy gimnazjum w Kaliszu. Jestem w klasie o profilu językowym(angielski i niemiecki). Z angielskiego idzie mi przeciętnie(4) z niemieckiego podobnie. Moimi ulubionymi przedmiotami są Historia i Wos. Z obu przedmiotów mam 6. Po za tym lubię też Język Polski(5) i Geografię (5). Nie jestem fanem przedmiotów ścisłych. Fizyka(4), Chemia(4), Biologia(4), Matematyka(3/4). Nieźle też radze sobie z Informatyką(5). Średnia mi wychodzi gdzieś tak 4.6. Po za tym lubię czytać i pisać opowiadania, a także interesuje się polityką. Jednak moim chyba największym hobby jest piłka nożna z którym najchętniej związałbym przyszłość. Nie chodzi tutaj o grę tylko o, np. trenerkę, ale to zostawmy. Przejdźmy do setna. Gdy byłem młodszy chciałem iść do liceum na historię, a potem na studia z tym związane. Jednak im jestem starszy tym mam więcej wątpliwości. Mój tata bardzo mnie namawia, żebym wybrał technikum. Jednak w Kaliszu nie ma techników, które by mnie zainteresowały. W większości są to technika gdzie dominuje fizyka czy matematyka, a tem przedmioty mi nie podchodzą. Jednak jest drugi problem. Nawet gdybym poszedł do liceum na historię to potem musiałbym iść na studia z tym związane. A raz, że moi rodzice nie mają pieniędzy, a w Kaliszu nie ma studiów historycznych, a po drugie nawet jeśli bym poszedł do liceum i potem jakoś na studia to co bym robił po historii? Dlatego tak sobie pomyślałem, że chyba jednak zrezygnuje z moich planów na przyszłość(smutno) i pójdę do technikum informatycznego na technika informatyka do WSK lub Metalówki. A potem na PWSZ Kalisz. Jednak do końca nie jestem pewien co mam zrobić i wizja przyszłości po technikum niezbyt mi się podoba. Jednak po technikum mam zawód, a po liceum nie. W związku z tym moje pytanie do was. Co byście mi poradzili zrobić? Liczę, że mi pomożecie.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
1. po technikum informatycznym nie przyjma Cie nigdzie do pracy praktycznie , musisz miec studia
2. w wyzej wymienionym jest MNÓSTWO matmy i fizyki
3. w Kaliszu nie , ale są przecież inne miasta
4. Możesz iść na studia dzienne wtedy placisz tylko za akademik , rodzice na pewno wytrzasna dla Ciebie te 400 - 500 zl miesiecznie
5. Wybierz kierunek ksztalcenia ktory jest TWOJA PASJA , a nie tym co wydaje sie twoim rodzicom lepsze - to twoja przyszlosc
6. Archeologia, Prawo , Paleontologia, Kulturoznawstwo , filmoznawstwo , psychologia - po historii i wosie masz duzo wiecej mozliwosci niz te tutaj wymienione.

Nie zrób glupstwa i pamiętaj. To twoje życie ;)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
To że Twoi rodzice nie mają pieniędzy nas studia akurat problemem nie jest. Są przecież stadia wieczorowe gdzie zajęcia są w soboty i niedzielę a od pn-pią jesteś wolny i możesz normalnie pracować.
 

majster0

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Krzanowice
Nie daj sobie wmówić kim chcesz zostać i do której szkoły iść, ja mam troche daleko do Kalisza(bo z śląska jestem :p). Ja sam chodzę do liceum na profil społeczno-prawny(historia i wos), a jeśli jescze interesujesz się polityką to możesz iść na później na prawo, politologie lub coś w tym stylu, a jeśli by ci się polityka zbrzydła to zostaje socjologia, archeologia, psychologia i wiele innych :)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Najgorsze co można chyba zrobić to iść na studia historyczne... Po tym praktycznie nie ma pracy, i albo zostaniesz na uczelni albo możesz szukać pracy w innym zawodzie.
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
Najgorsze co można chyba zrobić to iść na studia historyczne...
Ale tego chyba nie wmówisz osobie, która jest zafascynowana historią :) Wiem kasa kasa kasa, ale na dla kasy wystarczy iść do zawodówki i nawet po tym masz 2.5tys na miesiąc, bo masz KONKRETNY zawód i uczysz się od razu do praktyki, studia wg mnie są dla WYKSZTAŁCENIA, POSZERZENIA HORYZONTU
 
Do góry