Garnitur do Bierzmowania

mimikla

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Witam, mam pytanie. Za niedługo (a dokładnie za 9 miesięcy, w kwietniu) będę miał sakrament bierzmowania. Od razu mówię że jest to moja decyzja, niczym nie przymuszona, wynikająca z chęci umocnienia wiary.

Jednym z przygotowań jest wybór i kupno garnituru i tu drodzy użytkownicy zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc jaki garnituru wybrać. Chodzi mi o to jaki kolor pasuje i wzór pasuje do tej okazji, jaki dobrać krawat, koszulę buty, itp. Czy opłaca się kupować te droższe, a tak właściwie, to jakie są ceny w sklepach – ile zapłaciłbym za cały komplet do bierzmowania.

Proszę o odpowiedzi.
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
Co do garnitury to chyba czarny będzie najlepszy.
Będziesz mógł go potem założyć na jakąś inna okazję bez konieczności kupowania nowego. (Chyba, że lepiej wyglądasz w innym kolorze :))
A młody jesteś i jeszcze urośniesz, więc za jakiś czas i tak będziesz musiał kupić nowy. ;)
Już chyba minęły te czasu, kiedy trzeba było ubrać na bierzmowanie białą koszulę..
Ja poleciłabym w jakimś kolorze, np. pomarańczową lub tak jak podałeś w ankiecie niebieską.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Urośnie? Ja przestałem rosnąć w 2 gimnazjum ;p

Co do garniaka to takie podstawy Ci powiem:

- najlepiej kup garniak slim&fit, nie jest taki długi i fajnie dopasowany do ciała jest ;)
- buty mają być zaokrąglane nie kanciaki
- mankiety koszuli mają wystawać ok. 0,5-1cm
- kołnierzyk ma wystawać ok. 0,5cm
- w spodniach podczas stania z przodu może być max. 1 zagięcie, a z tyłu ma być linia prosta.

Co do ceny, zależy gdzie pójdziesz. Ja polecam top secret jest to taki młodzieżowo-dorosły sklep. Za spodnie i marynarkę zapłacisz tam ok. 400zł. Chyba że trafisz na wyprzedaż to nawet za mniej pójdzie ;)

Ja bym wybrał taki zestaw: Garnitur szary + biała koszula + szary/czarny krawat ;)
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
czarny garnitur jak na pogrzeb - moim zdaniem

Na Twoim miejscu zakupiłbym garnitur ciemnoszary lub coś tego typu, ale nie czarny. I nie nowoczesny [dowolny kolor] ! Podchodzisz do sakramentu bierzmowania, a nie na pokaz mody, musisz być ubrany stosownie. Wyobrażasz sobie kogoś w garniturze o jakimś dziwnym kolorze w kościele przy sakramencie bierzmowania? Będziesz podchodził do samego biskupa.
To jest tylko moje skromne zdanie, tak uważam ja, dziękuję.

Pozdro ;)
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
czarny garnitur jak na pogrzeb - moim zdaniem

Na Twoim miejscu zakupiłbym garnitur ciemnoszary lub coś tego typu, ale nie czarny. I nie nowoczesny [dowolny kolor] ! Podchodzisz do sakramentu bierzmowania, a nie na pokaz mody, musisz być ubrany stosownie. Wyobrażasz sobie kogoś w garniturze o jakimś dziwnym kolorze w kościele przy sakramencie bierzmowania? Będziesz podchodził do samego biskupa.
To jest tylko moje skromne zdanie, tak uważam ja, dziękuję.

Pozdro ;)

Mój kolega był w białym i było dobrze ;d
 

mimikla

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
[...]Już chyba minęły te czasu, kiedy trzeba było ubrać na bierzmowanie białą koszulę..
Ja poleciłabym w jakimś kolorze, np. pomarańczową lub tak jak podałeś w ankiecie niebieską.
Według mnie nie minęły. Bierzmowanie to nie dyskoteka, i na pewno nie pójdę na nie w pomarańczowej koszuli, ani niebieskiej. Biała koszula to chyba najlepsza opcja, no i właśnie ciemno szary garnitur (bo w czarnym to rzeczywiście jak na pogrzeb). No i jakiś bardziej klasyczny, tradycyjny krój, bo jednak będę stawał przed biskupem (i w dodatku w starym rycie, tzw. "trydenckim" - po łacinie i tyłem do wiernych)
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
Minęły, bądź nie - bierzmowanie to bierzmowanie i trzeba ubrać się stosownie.
Jak najbardziej - biała koszula jest tutaj odpowiednia.

Biały zawsze lepszy niż zielony czy jakiś taki ;D
Aczkolwiek najlepszym garniturem na tę okazję wydaje się być zwykły ciemnoszary garnitur z białą koszulą. Po co wydziwiać? :)
 

n3m3s1s

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Jeszcze dodam do tego co napisał audia4, żebyś nie dał sobie wcisnąć, że rękaw marynarki ma sięgać do pierwszej kostki kciuka. Częsty błąd popełniany podczas zakupu garnituru.

Ps. Biała koszula jak najbardziej. A o pomarańczowej zapomnij, raz a dobrze najlepiej.
 

Requix

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
128
Punkty reakcji
1
Czarny garnitur gdyż nie jest to najlepszy moment by wyróżnić sie z tłumu. Pozatym czarny klasyczny garnitur (koniecznie 2 rozciecia z tylu marynarki) napewno bedzie odpowiedni przy innych okazjach. Co do koszuli - biała, blada różowa, niebieska jak najbardziej, w zestawieniu z krawatem w kolorze garnituru super
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
A kto powiedział, że krawat musi być w kolorze garnituru? Pierwsze słyszę. Bieżmowanie to jest okazja, wiec tu czarny garnitur jak najbardziej może być. Ewentualnie klasyczny "galowy" granat. Koszula najpewniej biała, krawat ciemny w kolorze szarogranatowym, granatowym, grafit, czarny, ale w żadnym wypadku nie w żadne paski, wzorki, czy coś. Może być faktura, ale nie inne kolory.
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
Według mnie nie minęły. Bierzmowanie to nie dyskoteka, i na pewno nie pójdę na nie w pomarańczowej koszuli, ani niebieskiej.
Wiesz ja tylko wyraziłam swoje zdanie. Co do tego, że bierzmowanie to nie dyskoteka to całkowicie się z Tobą zgadzam. :)
Kiedy ja miałam bierzmowanie paru moich kolegów miało właśnie pomarańczowe koszule. Jeden z nich nawet jest ministrantem. :p
Wyglądali w nich dobrze i wcale nie tak jak na dyskotekę. ;)
Ale wiadomo, to wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, jakie ma się poglądy itd...
 

mimikla

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
U mnie w parafii też takie przypadki się zdarzały, ale ja tam uważam że oni zbyt dobrze nie wyglądali. To z pewnością zależy od gustu, ale myślę jednak że trzeba mieć też jakieś pojęcie jaka to jest jednak uroczystość. Bo wydaje mi się, że na ślub to nikt normalny by w pomarańczowej koszuli nie poszedł, a bierzmowanie to to samo - sakrament. Dla wielu (a przynajmniej dla mnie) jeden z najważniejszych (choć myślę że trudno klasyfikować sakramenty - wszystkie są równie ważne). No i tak jak pisałem nie będę miał bierzmowania w mojej parafii, tylko w zupełnie innym kościele, no i podejrzewam że będzie to raczej kameralna uroczystość (ok 5-7 osób bierzmowanych).
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
:mruga: No to rzeczywiście kameralna...
Wiesz u mnie było osób baaaardzo dużo, więc jeśli było 2-3 chłopaków w pomarańczowych koszulach to aż tak bardzo się oni nie wyróżniali. ;)

Ale chciałeś znać opinie innych to poznałeś. Ostatecznego wyboru dokonasz sam.
Powodzenia. :)
 
Do góry