Full metal alchemist (FMA)

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Eee, nie łapię...
A poziom filmu jakoś drastycznie odbiega od poziomu serialu? Tzn. skierowany jest do starszych widzów..?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie, ale jest zakończeniem historii. co nie łapiesz? to z wiekiem Eda? jest oava o ich wnukach, i zniej się dowiadujemy że w naszym 2005 roku Ed i Al obchodzili 100 urodziny :p
 

Marvel

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Animeo bejrzałem,. Wszystko ładnie zrobione i dopracowane. Kinówke musze jeszcze zobaczyc bo nie miałem kiedy się zabrac ;] Ale anime warto obejrzec
 

Kanatekashi

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
110
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gdynia
Jestem wielkim fanem Anime i Mangi,widziałem masę anime,a FMA jest jedną z nich
Kreska dobra,fabuła przemyślana,błędów nie dostrzegłem.
Odnośnie tego ze zmusza do przemyśleń,wzrusza, i takie tam -to nie bardzo.
Jeżeli Mam wymienić 3najlepsze Anime jakie widziałem to
1.Dragon Ball
2.Saint Seiya
3.FullMetal Alchemist
Polecić natomiast mogę
GantZ,-Manga o wiele lepsza niż 26odcinkowe Anime
Black Lagoon-Dużo akcji,krwi,zabieganie i strach
Green Green-Takie małe hentai TV :D
 

Megumi178

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
częstochowa
Jestem wielkim fanem Anime i Mangi,widziałem masę anime,a FMA jest jedną z nich
Kreska dobra,fabuła przemyślana,błędów nie dostrzegłem.
Odnośnie tego ze zmusza do przemyśleń,wzrusza, i takie tam -to nie bardzo.
Jeżeli Mam wymienić 3najlepsze Anime jakie widziałem to
1.Dragon Ball
2.Saint Seiya
3.FullMetal Alchemist
Polecić natomiast mogę
GantZ,-Manga o wiele lepsza niż 26odcinkowe Anime
Black Lagoon-Dużo akcji,krwi,zabieganie i strach
Green Green-Takie małe hentai TV :D
Boze dlaczego dragon ball????? to jest tragedia.. jakas w ogole pomylka.. FMA jest 100 razy lepszy od jakiegos DB.. widocznie malo anime ogladales

aha green green to nie hentai tylko ecchi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Dragon Ball to klasyka, takie obrażanie go to zwykła ignorancja.

Możesz w końcu uznać, że ludzie mogą tego nie lubić i mieć swoje zdanie? Dla mnie ignorancją są takie posty jak ten zacytowany. :bag:
Fakt inspiracje DB widać np w School Rumble (W jednym odcinku) czy DNA2 ale to jeszcze nie powód do mówienie o klasykach. Wynika to i tak z popularności serii a nie jej "klasycznej wartości".
Sytuacja w Polsce to inna sprawa, ale u Nas nigdy nie było normalnie.
Za parę lat dla młodszego pokolenia Naruto czy Bleach będą "klasykami" - radosna wizja co nie?
Posty proponuje przynajmniej częściowo przenieść do tematu o DB (w którym może się doczekam w końcu jakiś rozsądnych argumentów)

Co do FMA czytałem 3 tomy mangi i jakoś nie mam ochoty na więcej. Za serial też mi się nie chce brać. Seri z poważnym przesłaniem jest wiele lepszych, komediowych też więc na razie nie widzę sensu zabierania się za FMA.
 

apollinek

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Zielona Góra - Lubuskie
racja, db to klasyka, ale jakos nigdy nie ciągnęło mnie do niego.

co do FMA wydaje mi się najlepszym anime jakie kiedykolwiek widzialem.

obejdzalem fma, death note, bleacha ( nie calego, po ?64? odc. robi sie tasiemiec) no i troche naruto, też tasiemiec.

no i podchodzilem do clannnada.

fakt ze nie jest tego dużo, ale fma naprawde mi się podobalo. Wywoływało duzo uczuc itd.

czasami mam ochotę obejrzeć drugi raz ;p
 

kumka14

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
szczecin
Apollinek normalnie taki sam gust masz^^ Ja też lubię te anime ale oczywiście FMA wymiata. Mam wszystkie tomy wydane przez JPF i ponoć ma wyjść anime na podstawie mangi. A clannad też fajny
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Możesz w końcu uznać, że ludzie mogą tego nie lubić i mieć swoje zdanie? Dla mnie ignorancją są takie posty jak ten zacytowany. :bag:
Fakt inspiracje DB widać np w School Rumble (W jednym odcinku) czy DNA2 ale to jeszcze nie powód do mówienie o klasykach. Wynika to i tak z popularności serii a nie jej "klasycznej wartości".
Sytuacja w Polsce to inna sprawa, ale u Nas nigdy nie było normalnie.
Za parę lat dla młodszego pokolenia Naruto czy Bleach będą "klasykami" - radosna wizja co nie?
Posty proponuje przynajmniej częściowo przenieść do tematu o DB (w którym może się doczekam w końcu jakiś rozsądnych argumentów)

Co do FMA czytałem 3 tomy mangi i jakoś nie mam ochoty na więcej. Za serial też mi się nie chce brać. Seri z poważnym przesłaniem jest wiele lepszych, komediowych też więc na razie nie widzę sensu zabierania się za FMA.
nie mogę, bo wg postu na który odpisałem złem jest lubienie DB. DB to klasyk nad klasykami, porywał pokolenia, to on rozreklamował mangę po raz drugi (pierwszy raz był to Daimos, Tygrysia maska, Załoga G)
wzorowano na DB wiele anime, a pewne to jak plagiat (jak Yaiba)
racja, db to klasyka, ale jakos nigdy nie ciągnęło mnie do niego.

co do FMA wydaje mi się najlepszym anime jakie kiedykolwiek widzialem.

obejdzalem fma, death note, bleacha ( nie calego, po ?64? odc. robi sie tasiemiec) no i troche naruto, też tasiemiec.

no i podchodzilem do clannnada.

fakt ze nie jest tego dużo, ale fma naprawde mi się podobalo. Wywoływało duzo uczuc itd.

czasami mam ochotę obejrzeć drugi raz ;p
FMA jest strasznie klimatyczne, a akcja jest tylko dodatkiem jak dla mnie, fabularnie jest na takim poziomie jak i wiedźmin, czyli walka to coś, co powinno się jak najszybciej skończyć żeby historia dalej ruszyła :)
 

domafirius

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Rybnik
Anime jest swietne ;] a manga lepsza...
i Anime i Manga ida ciut inaczej...
z powodu iz anime im sie nie chcialo i anime ida tylko najwazniejsze momenty... i jest ciut zmienione...
A manga idzie dokladnie fabule ;]
 

kurosakii53

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
na poczatku bylo fajne. Szkoda ze tak od mangi odeszli. Wrath byl w anime swietny ;p a teraz ta cala buska Eda mi zbrzydla... taki maly blondynek, az razi... moze przez to ze kumpela sie w nim buja i mam dosyc tego gadania! "ach Edo, Edo, jak on slodko wyszedl" ;p
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Jestem po obejrzeniu anime (pierwszej serii) i prawdopodobnie za jakiś czas wezmę się za mangę. Chciałem się zapytać czy w mandze też jest
alternatywny świat po drugiej stronie bramy
. Proszę o krótką odpowiedź bez zbędnego spoilowania mangi.
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Jestem po obejrzeniu anime (pierwszej serii) i prawdopodobnie za jakiś czas wezmę się za mangę. Chciałem się zapytać czy w mandze też jest
alternatywny świat po drugiej stronie bramy
. Proszę o krótką odpowiedź bez zbędnego spoilowania mangi.
Nie

Obejrzyj sobie FullMetal Alchemist: Brotherhood, to jest wierna ekranizacja mangi. Zwykły FullMetal Alchemist, jest opowieścią alternatywną
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Nie

Obejrzyj sobie FullMetal Alchemist: Brotherhood, to jest wierna ekranizacja mangi. Zwykły FullMetal Alchemist, jest opowieścią alternatywną
Nie wyobrażasz sobie jak bardzo ucieszył mnie ta wiadomość. FMA bardzo mi się podobał z wyjątkiem końcówki. W mandze i FMA2 pokładam duże nadzieje.
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Nie wyobrażasz sobie jak bardzo ucieszył mnie ta wiadomość. FMA bardzo mi się podobał z wyjątkiem końcówki. W mandze i FMA2 pokładam duże nadzieje.

Druga seria jest dużo lepsze, zakończenie pierwszej moim zdaniem było kiepskie.

W serii drugiej osobowość niektórych postaci jest znacznie ciekawsza np. ojca Eda i Ala. Także sprawa z homunklusami jest lepiej przedstawiona
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Walt, należy FMA traktować jako całkiem co innego i wygląda dobrze.
Akurat rozwiązanie homunculusów w FMA choć prostsze również jest ciekawe. Co do charakterów, Nowy Greed mi się już tak nie podoba. Wolałem starego, i w FMA i Brotherhood był moją ulubioną postacią :)
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
chyba czegoś nie łapię pot tytułem FullMetal Alchemist są: manga "FullMetal Alchemis" i dwa rodzaje anime "FullMetal Alchemist" i "FullMetal Alchemist: Brotherhood". Czytałem że podobno ma wyjść anime "FullMetal Alchemist 2" ale nigdzie nie widziałem żeby ono się pojawiło.
 
Do góry