fotografia:sesja jesienna

MWMC

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
102
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
BBK
hmm powiem tak w czwartek umówiłem się ze znajomą na sesje jesienną no oczywiście się zgodziłem podsuńcie mi jakieś pomysły na foty :D
żeby były naprawdę super i żeby można było się czymś pochwalić proszę o szybką odpowiedź
mój sprzęt to lustrzanka sony alpha 55
podaje mojego fotobloga
http://mrmatimwc.flog.pl/
 

MWMC

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
102
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
BBK
ludzie co z wami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

MWMC

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
102
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
BBK
nieważne :D już po se sam poradziłem :D pomysłów to ja mam pełno :D
ale chodziło mi o jakieś pomysły z kosmosu :DXD
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
ciężko jest wymyślić cokolwiek nie widząc modelki ;) ale z tego, co piszesz wnioskuje, że zdjęcia wyszły ok i bez naszej pomocy :)
 

MWMC

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
102
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
BBK
tak tak zdjęcia wyszły są super więc dzięki za nie pomoc tak jak mówisz pomysły wpadają jak już jest modelka :D więc dzięki :D
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Po prostu pomysły przychodzą nagle. Widzisz modelkę widzisz plener/studio. Robisz kilka próbnych "cyków", zaczynasz czuć światło. Łączysz wszystko i starasz się to uchwycić. Jeśli nie potrafisz tego, nie masz do tego smykałki, to spróbuj jeszcze kilka razy. Jeśli jednak wciąż nic, to znaczy że fotografia portretowa nie jest dla Ciebie :(
Ale piszesz że czujesz. I bardzo dobrze. Pochwal się!
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
Łączysz wszystko i starasz się to uchwycić. Jeśli nie potrafisz tego, nie masz do tego smykałki, to spróbuj jeszcze kilka razy. Jeśli jednak wciąż nic, to znaczy że fotografia portretowa nie jest dla Ciebie :(

albo jest dla ciebie, tylko troche drazni innych, albo poprostu malo komu sie podoba - mozliwosci moze byc mnostwo.
wazne jest to zeby rozroznic taka banalna sprawe - jak bardzo krytykuja moje zdjecia ludzie, a jak bardzo ja - to dwie bardzo osobne, ale istotne sprawy. no i w ogole czy jestem w stanie to rozroznic :D i jeszcze do tego mozna dodac wazne pytanie: czy ja naprawde jestem w stanie to rozroznic :D

a operacja swiatlem itp. wymaga pewnej wprawy ale nie ma nic wspolnego z talentem/przeznaczeniem bo sa to rzeczy tak naprawde stosunkowo banalne...
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
@up: Pozostaje pytanie, robisz zdjęcia dla siebie, czy dla innych? Jeśli dla siebie i Cię satysfakcjonują, to nie ma sprawy, rób je dalej. Jeśli jednak robisz zdjęcia dla innych, jednak Ci nie wychodzą, są źle odbierane etc. coś jest nie tak. Generalnie nie zniechęcam nikogo do robienia czegoś co lubi, Ja np. wiem że, fotografia macro czy sportowa nie jest dla mnie.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
nie ma sensu robic czegokolwiek dla innych, chyba ze ci za to placa, lub robisz komus przysluge. jednak jesli traktujesz fotografie jako pelnoprawna sztuke, wyrazanie siebie itp. to trzeba sluchac przedewszystkim siebie, i ksztaltowac, rozwijac swoj smak.
wiec pytanie powinno brzmiec: chcesz traktowac fotografie jak sztuke czy robic za kure domowa (gotowac obiadki innym = schabowe w wiekszosci bo tak bezpiecznie)?
 
Do góry