Fikcyjne religie

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Czy słyszeliście kiedykolwiek o fikcyjnych religiach? Są to wyznania tworzone zazwyczaj przez ateistów. Posługując się absurdalnymi przykładami obnażają sposób myślenia jaki funkcjonuje wśród wielu wierzących. Niektóre co prawda to tylko głupie żarty, sytuacje są przesadzone, pozbawione przekazu. W innych można znaleźć jednak trafne aluzje. Przykładowo-wymyślono, że bogiem równie dobrze mogło być coś abstrakcyjnego jak potwór zrobiony ze spaghetti. Takowy natomiast przekazał ludziom zasady:

Osiem "Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie"

1. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Zachowywał Się Jak Jakiś Świętoszkowaty, Fałszywie Pobożny :cenzura:, Gdy Opisujesz Mą Makaronową Doskonałość. Jeśli Niektórzy Ludzie Nie Wierzą We Mnie, Nic Się Nie Stanie. Naprawdę, Nie Jestem Do Tego Stopnia Próżny. Poza Tym, Nie Chodzi O Nich, Więc Nie Zmieniaj Tematu.
2. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Używał Mojego Istnienia Jako Narzędzia Do Uciskania, Ciemiężenia, Karania, Patroszenia I/Lub, Rozumiesz, Bycia Złośliwym Wobec Innych. Nie Wymagam Składania Ofiar, A Rytualne Oczyszczenie Ma Związek Z Piciem Wody, Nie Ludźmi.
3. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Oceniał Ludzi Na Podstawie Tego, Jak Wyglądają, Lub Jak Się Ubierają, Lub Jak Mówią, Lub... Dobra, Po Prostu Bądź Miły, W Porządku? Ach, I Wbij To Do Swojej Tępej Głowy: Kobieta = Człowiek. Mężczyzna = Człowiek. To samo - to samo. Nikt Nie Jest Od Nikogo Lepszy, Chyba Że Mówimy O Stylu. I Przykro Mi, Ale To Podarowałem Kobietom I Niektórym Facetom, Którzy Widzą Różnicę Pomiędzy Kolorem Morskim A Fuksją.
4. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Zaspokajał Się W Sposób, Który Obraża Ciebie Albo Twojego Ochoczego, Zgodnego, Pełnoletniego I Dojrzałego Psychicznie Partnera. Odnośnie Tych, Którzy Mogliby Protestować - Myślę, Że Odpowiednim Wyrażeniem Jest "Piep***e Się", Chyba Że Uznają To Za Nieprzyzwoite. W Tym Wypadku Mogą Wyłączyć Raz Telewizor I Iść Dla Odmiany Na Spacer.
5. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Sprzeciwiał Się Fanatykom, Wrogom Kobiet, Pełnym Nienawiści Poglądom Innych Na Czczo. Zjedz Coś, A Potem Zabiegaj O Pierdoły.
6. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Budował Za Miliony Dolarów Kościołów/Świątyń/Meczetów/Kaplic Dla Mojej Makaronowej Doskonałości, Podczas Gdy Pieniądze Lepiej Wydać Na (Wybierz Sam):
1. Skończenie Z Biedą
2. Wyleczenie Choroby
3. Życie W Pokoju, Kochanie Namiętnie I Obniżenie Kosztów Kablówki

Może Jestem Złożonym Węglowodanowym Wszystkowiedzącym Istnieniem, Ale W Życiu Cieszą Mnie Proste Rzeczy. Wiem Lepiej. JESTEM Stwórcą.

7. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Rozpowiadał Ludziom Wokół, Że Do Ciebie Przemawiam. Nie Jesteś Aż Taki Interesujący. Wylecz Się Z Siebie. I Mówiłem Ci, Żebyś Kochał Swoich Towarzyszy, Czy Nie Mógłbyś Pojąć Aluzji?
8. Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Czynił Bliźniemu, Co Tobie Miłe, Jeśli Miłe Są Ci, Hm, Rzeczy, Które Wymagają Mnóstwa Skóry/Smaru/Las Vegas. Jednak Jeśli Miłe Jest To Innej Osobie (Zgodnie Z Numerem 4), Zajmij Się Tym, Zrób Zdjęcia, I Do Diaska, Załóż Kondom! Naprawdę, To Kawałek Gumy. Gdybym Nie Chciał, Żeby Było Przyjemnie, Gdy To Robisz, Dodałbym Kolce Albo Coś W Tym Stylu.

PS Już widzę posty, które twierdzą, że tekst sugeruje wytworzenie zniekształconego obrazu wierzących. Staram się zachować obiektywizm i nie uważam, że każdy myśli prostolinijnie, w sposób jaki przedstawiono. Niestety problem z religią jest taki, że nie wolno mieć dystansu do tego co się wierzy. W ten sposób zahaczymy o grzech-tkwi się więc w błędnym kole. Wymyśleni bogowie i ich doktryny mają za zadanie zwrócić uwagę na pewne schematy, w których tkwi się mniej lub bardziej świadomie.
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
A tu jest oficjalna strona tego kościoła -> http://www.venganza.org/

Słyszałem o tym już wcześniej. Czy na prawdę nie wydaje wam się, że życie wg Ośmiu "Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie" nie byłoby lepsze? :)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Piękne proste zasady. Żyj i daj żyć innym, albo bardziej dosadnie - nie w....alaj się w cudze sprawy. Tylko z drugiej strony gdyby ludzie żyli według tych zasad to dział religia byłby przeraźliwie nudny.
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
Coraz więcej jest takich religii stworzonych przez człowieka.

Powstał np kościół Google,kościół maradony. .

"w 2001 roku po spisie ludności Wielkiej Brytanii okazało się,że czwartym wyznaniem wyspiarzy jest religia Jedi z "Gwiezdnych Wojen".Opowiedziało się nią 0,7% Brytyjczyków,więcej niż za buddyzmem i judaizmem."

Moim zdaniem można się śmiać i parodiować różne rzeczy, ale z religii?? no komuś musi się bardzo nudzić..po za tym religii powinno ubywać a nie przybywać. .
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Coraz więcej jest takich religii stworzonych przez człowieka.

Powstał np kościół Google,kościół maradony. .

Moim zdaniem można się śmiać i parodiować różne rzeczy, ale z religii?? no komuś musi się bardzo nudzić..po za tym religii powinno ubywać a nie przybywać. .
A Jezusa to kto wymyślił? Ciasteczkowy potwór?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
akurat jezus jest historyczny
nie wiemy jaki byl (tak dokladnie - skaposc przekazow) ale byl
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
No otóż to.Jezus,Budda czy Mahomet bez względu na to co robili są postaciami historycznymi,a te pozmyślane religie nie mają z tym nic wspólnego,jedyne co jest faktem historycznym to ich głupi założyciele,chociaż tak do końca nie wiem czy historycznym.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Może choć trochę zmieni to niektórym ludziom podejście do religii...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Według mnie każda religia jest fikcyjna (moje skromne zdanie). Skąd wyznawcy jednej religii mają pewność, że to ich religia jest prawdziwa, a nie inna (mimo, że ta ma tyle samo lub więcej wyznawców)?

Ogrodbotaniczny idzie na Ciebie raport, bo spamujesz w każdym temacie tymi samymi linkami.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Pastafarianizm, stworzony przez Bobby'ego Hendersona, idealnie obrazuje absurdalność mnożących sie religii. Oprócz FSM (Flying Spaghetti Monster) pastafarianie (zakładam, że jest ich chociaż dwóch) przekonują, że np. kataklizmy to wynik spadku ilości piratów (którzy są czymś na wzór księży).
Henderson tak zgrabnie stworzył swoje teorie, że trudno je podważyć choć oczywiste jest, że nie są prawdą.

Pastafarianizm powstał jako odzew na próbę nauczania kreacjonizmu w amerykańskich szkołach. Okazał się na tyle niepodważalny, że ostatecznie pozostawiono jedynie teorię ewolucji Darwina :)
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Dla mnie wszystkie religie są fikcyjne !
Według mnie każda religia jest fikcyjna (moje skromne zdanie). Skąd wyznawcy jednej religii mają pewność, że to ich religia jest prawdziwa, a nie inna (mimo, że ta ma tyle samo lub więcej wyznawców)?
Widzę że kolega ma podobne poglądy ;)
 
Do góry