FC Barcelona

M

marco9512

Guest
Może za 30 lat :) Choć np. Stadion Warszawy (Bo nie wiem jak jest ale chyba finał Euro we Warszawie) może być. Oczywiście dużo zależy od tego jak będzie wyglądał ten finał. Ale są stadiony, które są lata świetlne przed nami :( Mi się osobiście najbardziej podoba projekt stadionu Lecha :)
 
M

marco9512

Guest
Pustkami ? Chodzi o mecz ligowy ? Jeśli tak to na pewno na meczach Lecha będzie jak zawsze full. Ale szkoda, że UEFA musi sponsorować bo inne wielki kluby mają zazwyczaj ze swoich pieniędzy. Mam jednak nadzieje, że taki mecz finałowy PE będzie na jakimś Polskim stadionie. Oczywiście stadion musi spełniać wymogi a tutaj to nie będzie tak proste bo drogi itp to w Polsce jest to wielki minus
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
F.C. Barcelona 4-0 R. Valladolid
Tak to jest ten dzień, kiedy to Barca na własnym stadionie obroniła mistrzostwo La Liga, i zrobiła to w pięknym stylu, piękna gra wychowanków szczególnie Pedro, Messi i Bojan pokazali ile są warci, co chwila oddając strzał na bramkę gości ;)
Świetny mecz w wykonaniu Yaya Toure który godnie zastąpił kontuzjowanego Xavi'ego :)
Trzeba również podziękować Realowi Madryt który zapewnił tak ciekawy sezon i był wspaniałym przeciwnikiem dla klubu ze stolicy Katalonii, przegrywając mistrzostwo jednym punktem ;)
Szkoda że to już koniec...

Visca el Barca!!!
 
M

marco9512

Guest
Kurde Kazik przegraliśmy 3 a nie 1 punktem :)

Poza tym Barca zasłużyła na Mistrzostwo. Była jednak troche lepsza od Realu. Szkoda, że sezon się kończy bo to był chyba najlepszy sezon ligowy na świecie. Skoro druga drużyna ma 96 pkt to sama liczba punktów mówi sama za siebie. Gratulacje dla Barcy i szczególnie dla Messiego, który rozegrał kolejny wspaniały sezon.

Jedyne czego się boje to to, że teraz będą głupie komentarze w strone Realu i Cristiano od kilku kibiców Barcy :(

Jestem przekonany, że następny sezon będzie jescze lepszy i chciałbym tego. I mam nadzieje, że wkońcu Real zdoła zrobić coś więcej poza własnym podwórkiem czyli zrobi coś w Europie.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
A jakim wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz Realu?

Głupie komentarze mnie nie obchodzą, jak zwykle będą padać z jednej jak i z drugiej strony, tak już jest od zawsze ;)

Teraz czekamy do września, a póki co trzeba obserwować jakich zakupów dokonają kluby, może być ciekawie ;)
 
M

marco9512

Guest
Real zremisował 1:1

Mam nadzieje, że Real zrobi drobne korekty. Na lewą obrone kogoś. No i może w środek pomocy o ile odejdzie Guti a szkoda bo w tym sezonie grał wyśmienicie. No i Jose :) DO Realu na pewno dojdzie po tym sezonie wielki talent czyli Canales. W Barcy zabrałbym kogoś na lewą obrone bo ani Abidal ani Maxwell mi tam jakoś nie pasują
 

chester0512

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
211
Punkty reakcji
0
Real zremisował 1:1

Mam nadzieje, że Real zrobi drobne korekty. Na lewą obrone kogoś. No i może w środek pomocy o ile odejdzie Guti a szkoda bo w tym sezonie grał wyśmienicie. No i Jose :) DO Realu na pewno dojdzie po tym sezonie wielki talent czyli Canales. W Barcy zabrałbym kogoś na lewą obrone bo ani Abidal ani Maxwell mi tam jakoś nie pasują

Abidal ma już swoje lata i często łapał kontuzje ale pokazywał w tym sezonie że potrafi grać , Maxwella trochę krytykowali ale mi pasował grał swoje. Teraz już prawie pewne że przejdzie Villa do Barcelony , No i Zobaczymy co zrobią z Fabregasem. Coraz częściej się pisze że Ibra odejść i chyba dobrze bo mi jakoś nie pasuje ten zawodnik do Barcelony.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Abidal jest bardzo dobrym zawodnikiem, do Maxwella również nie można się przyczepić, robił swoje, szczególnie w końcówce sezonu, ale jeśli po drugiej stronie ma się takiego zawodnika jak Alves to zawsze tamta dwójka będzie tą gorszą ;) Bardziej zastanawiałbym się nad alternatywą dla Brazylijczyka może Clichy ;)

Co do Ibry bez wątpienia to wspaniały zawdodnik, myślę że dużo wniósł do Barcy, pozwolił inaczej konstruować akcje, jednak jest o wiele wolniejszy niż koledzy z ataku, często daje złapać się na spalonym, a ostatnio nastąpił spadek jego formy, co pozwoliło aby Bojan mógł zagrać w 4 ostatnich meczach. Jestem z jego sprzedażą i pozyskaniem Villi, który jest ograny w lidze hiszpańskiej, zna pozostałe kluby 'na wylot' a do tego jest to zawodnik który został królem strzelców Euro 2008, to może być inwestycja na lata ;)

Przerażają mnie informacje o tym, że Blaugrana chce pozbyć się Bojana, jest on bardzo młody i nie raz pokazywał że może zmienić losy meczu, dlatego chciałbym, aby za wszelką pozostał w klubie, a za sezon, może dwa stanie się podstawowym graczem :) pozbycie się go może okazać się bardzo dużym błędem...

Fabregas... myślę że gra jest warta świeczki, jest doskonale wyszkolony i świetnie wpasowałby się w styl gry Barcy ;) Środek pola złożony z takich zawodników jak Fabregas, Iniesta i Xavi mógłby okazać się zabójczą bronią dla przeciwnika. Do tego zauważmy, że Xavi ma już swoje lata, a Cesc byłby wspaniałym zastępcą 'Generała', no i świetną alternatywą podczas kontuzji Xaviego czy Iniesty :)

Myślę że Barcelonie potrzeba 3,4 nowych zawodników, którzy wniosą nową świeżość do klubu, trzeba się spieszyć, jak wiadomo mundial tuż, tuż a po mistrzostwach często wartość zawodników znaczni wzrasta :)
 
M

marco9512

Guest
Laporta zrobił zły interes z Ibrą. Mogli mieć zawodnika, który łądował po 30 bramek w lidze niż kogoś kto jest ostatnio przereklamowany. Cesc raczej nie przejdzie. A Villa już chyba został kupiony ale jakoś nie potwierdzono tego oficjalnie. Jeśli jeszcze Aguero odejdzie z Atletico i Silva z Valencii do Realu to w lidze będą grały już tylko 2 drużyny :(
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Lepiej było kupić Ibre niż pozostawić skład bez zmian ;) Wydaje mi się że Fabregas ma już dość gry bez zdobywania tytułów, zna swoją wartość i wie, że zawodnik taki jak on powinien coś osiągnąć :) Sam przyznał że jeśli odejdzie to tylko do Barcelony :)
Myślę że w przyszłym sezonie Atletico zacznie się liczyć, po wygranej LE będą mogli dokonać jakichś zakupów, miło by było gdyby Sevilla bądź Valencia włączyła się do walki o tytuł :)
 
M

marco9512

Guest
Znając życie Atletico sprzeda Aguero i sprowadzi jakiegoś młodego napastnika albo wychowa i znowu będzie to piłkarz klasy światowej. Będą kupować pewnie zawodników słabych niż dobrych. Ale jak liczyć się w lidze z drużynami, które mają więcej niż 95 pkt ? ;)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
I tu właśnie przydaliby się szejkowie, którzy wpompowaliby ogromne pieniądze słabsze kluby :D
 
M

marco9512

Guest
Słyszałem, że Wisłe mieli kupić :p Ale i tak nic by raczej nie zrobili. Bo to są kluby bez Historii praktycznie. Man. City też tyle kasy i nic. Za 3-4 lata mogą coś ugrać. Poza tym i tak żadne pieniądze tam nie pomogą bo i tak Real albo Barca ich kupią więc raczej tam gwiazd nie będzie. Sevilla też się świetnie zapowiadała do czasu ale też zamiast kupić kogoś dobrego woleli wychować
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Nie każdy może pozwolić sobie na zakupy ;) Wielkie kluby potrafią kupić kilku znanych piłkarzy w jednym okienku, a niektóre nie mogą sobie pozwolić nawet na jednego... ;)
 
M

marco9512

Guest
Ale z tych mniejszych klubów sprzedawane są nawet gwiazdy. I tutaj zamiast zainwestować wchoć troche lepszego piłkarza niż nie jeden przeciętny z pierwszej ,,11" to oni te pieniądze wydają na jakieś młode talenty z czego 90% nic nie zrobi
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Mnie to nie dziwi, jeśli nie idzie im gra, to muszą w jakiś sposób zarobić pieniądze, a transfery to świetny interes ;)

OFICJALINIE: David Villa, król strzelców Euro 2008, 'supersnajper' który w 201 meczach zdobył 122 bramki, od przyszłego sezonu będzie grał w barwach F.C. Barcelony!!! Moim zdaniem świetna decyzja ;)
Fabregas już blisko, media informują, że przekazał już Wengerowi wiadomość o tym iż odchodzi z Arsenalu :)
 
M

marco9512

Guest
Czytałem, że Fabregas nie mówi ,,nie" Realowi :) Klasa sama w sobie. Zawodnik skarb.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Tylko, że Arsenal blokuje jego transfer, Fabregasa obowiązuje jeszcze 5-letni kontrakt tak więc wszystko w rękach Kanonierów... Ostatecznością byłoby to, aby Cesc sam żądał transferu, nie chce tego robić, bo wie że, w takim wypadku zostałby znienawidzony przez swoich dawnych kibiców ;)
Może i nie mówi 'nie' ale wątpię aby przeszedł do Realu, jest on przecież wychowankiem Barcelony, to tam właśnie ma rodzinę i przyjaciół, tam spędza obecnie czas przed zgrupowaniem, i myślę że to właśnie w Barcelonie widzi swoją przyszłość ;)
Szkoda mi go, bo jest świetnym zawodnikiem, a w Arsenalu nie może zdobyć żadnego tytułu, i w najbliższym czasie się na to nie zanosi... ;)
 
Do góry