Fantasy

Status
Zamknięty.

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
A macie linki do jakis fajnych opowiadan Fantasy ? Ja teraz pisze ksiazke, wiec chetnie czytam tez cudze prace. Z gory dziekuje :]
 

daffi

Zbanowany
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wiuka napisał:
WARHAMMER fajna sprawa, ale na wysokim poziomie troche przynudza i trzeba postac zmienic zeby znowu sie rozkrecac (chlip).
[snapback]53185[/snapback]​

Witam!
Hmm no nie byłbym tego taki pewien :daibel2: :daibel2: niektórzy MG nie pozwolą sie
'rozkręcić' i to uważam za WIELKI PLUS Warhammera :]

Dla mnie całe jego piękno to właśnie to że to ponury, mroczny świat, zawładnięty Chaosem, gdzie właśnie od byle chłopka z widłami :D czy goblina ;) można dostać śmiertelny cios. Granie zwykłymi śmiertelnikami to coś pięknego, a nie herosami z full plate armor :D lub nastopoziomowymi magami którzy 'mogliby zniszczyć świat zaklęciem, ale im sie nie chce :D ) ....... oczywiście z całym szacunkiem dla DD :D ale osobiscie DeDeki do mnie nie przemawiają :)

hmm co do książek...

Polskiego fantasy niestety jeszcze nie miałem okazji czytać :) ale ostatni czytam 'mniej znane powieści' tj. nie jakieś super popularne w stylu Pratchetta tylko np 'Trylogie Miecza Mroków' etc :)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Antinua Liadon do usług :)
to moje "wymyślone" elfickie imie :)
kocham fantasy i rpg !!!!
Kiedyś grałam z "kumplami"
(bo nie znalazłam dziewczyny
która by chciała z nami grac)
w D&D w 5 osobowej kampanii...
tylko nigdy nie byłam mistrzem podziemi !
a chciałam... juz sobie napisałam scenariusz...
mieliśmy, tzn. ja ciągle mam wszystkie podręczniki,
a potem im sie odwidziało i nie gram...
chociaz nie... gram ! ale na kompie...
Baldurs Gate, Icewind Dale,
Bards Tale (nowa), Gotic i wiele innych
Ale czytam też... FR :} albo władce... ;P
Sapkowskiego... :)

A macie linki do jakis fajnych opowiadan Fantasy ? Ja teraz pisze ksiazke, wiec chetnie czytam tez cudze prace. Z gory dziekuje :]

nie znam zadnych prac, ale przyznam że kiedys tez cos pisałam :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Właśnie skończyłem grać pierwszą prawdziwą sesję RPG w życiu :p ( a właściwie skończyłem 1 dzień sesji ). Gralismy w młotka i było świeeeetnie :D Naprawdę mi się podobało. MG był bardzo dobry, i nikt sie nie nudził.
 

daffi

Zbanowany
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Młotek wymiata :]:] a w którą edycje graliście? szczerze w 2gą jeszcze nie grałem.. a 1sza to ma klimat 8)

pozdro

KiziaMizia no fakt, dziewczyn na rpga to ze swieca szukac :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Graliśmy w 1st edycje :p

Ledwie zacząłem grać parę sesji, a już musiałem poprowadzić :] Dlatego mechaniki ciągle się uczę, dobrze że mam trochę wyobraźni :p Chociaż qmple też są nieźli, bo okradli i przywiązali do drzewa kupca, który miał dać im pierwsze zadanie - żeby go eskortowali. Potem mordowali bezbronnych ludzi gdzie się dało, zapadł mi w pamięć krasnolud, wyjący "idę do was ! BOO ! idę do was !" a'la terminator :bag:. Muszę im chyba postawić na drodze jakiegoś boskiego paladyna żeby im trochę skopał tyłki ;)
 

daffi

Zbanowany
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
e tam , gdzie palladyn w warhamerze na PRZECIĘTNYM SZLAKU samotnie :p
jak już to polecam jeźdźców wilków, tudziez lepsza grupke gobasów :] no zawsze można szczuroludzi których pełno :) (zależy gdzie akcja)

pozdrawiam :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Właśnie nasz mistrz gry który gra także na moich sesjach jest Skavenem ( Szczuroludziem ). Nie jest to standardowa rasa, ale wzięliśmy statystyki z jakiegoś anglojęzycznego dodatku. Na tej rasie opiera się też głównie moja fabuła :p Więc na drodze Skavenów jako przeciwników im też nie zabraknie :] . Najważniejsze żeby gra była udana, to równowaga pomiędzy trudnością walk i emocjami w trakcie ich, a widocznemu wzrostowi umiejętności bohaterów. To wcale nie jest łatwe ;)
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Ja troche sie fantasy interesuje nawet cos napisalem zaraz link podam .Założyłem bloga i przez troche czasu tam pisałem ale dawno juz nie zagladalem a oto link .

OPOWIADANIA FANTASY
 

MySsZkA

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2005
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Z otchłani...
Ja się tym trochę interesuję, czasem czytam takie opowiadania, a w domciu mam kilka takich fantastycznych obrazków... :) Dzięki za linki chętnie sobie je poczytam :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Może to nie ten temat, bo jego nazwa to "Fantasy" a nie "RPG", ale z ciekawości zapytam czy ktoś z was grał może w WoDa ( Świat Mroku ) ?
 

qbson

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
150
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
z nienacka ;)
Ja kocham fantastyka :D ... wszystko co z nia zwiazane :) ksiazki, gry, komiksy, filym...

Gralem w kilka rpgow z kumpali... np. Warhammer, Middlearth, D&D i kilka innych...

Ulubieni pisarze fantasy:
• Elizabeth Haydon
• Andrzej Sapkowski
• Raymond Feist
• Joanne Kathleen Rowling
• Neil Gaiman
Sam nie raz zabieralem sie do pisania swojej ksiazki :)
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
fantasy.civ.pl --> tam jest tego w ch... :)
 

Agatk@

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kęty
Uwielbiam fantase... najbardziej ludie książki tolkiena...
Kocham to!! :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry