Faktyczne poparcie partii politycznych

Status
Zamknięty.

WesolyLolek123

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
wykres_dodatek1.jpg

"Nigdy chyba klasa polityczna nie była tak oderwana, tak infantylna i tak “utowarowiona”, jak obecnie, choć przecież dawniej też dobrze nie było. Dziś jednak, w epoce “postideologii” walka toczy się już nie na programy, nie na wizje przyszłego społeczeństwa, ale na wizerunek, na opakowanie – słowem na to “kto ma lepszy garnitur i ładniej się wysławia”.

Co o tym myślicie??
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Fakt, że większość Polaków ma w d... głosowanie bo to i tak nic nie zmienia, oprócz wiadomości ze zmienionymi nazwiskami i nowymi historyjkami.
A faktycznego poparcia wg mnie to chyba nikt nie ustali :D.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A kto to powiedział, bo w pełni popieram.
Dzisiaj obejrzałem wywiad z Piskorskim, który stwierdził, że może stanowic alternatywę dla PO.
Kiedy dziennikarz zapytał jak dogaduje się z Borowskim, wszak Borowski jest za wysokimi podatkami, a on za obniżeniem, odpowiedział że takich szczegółów jeszcze nie zdążyli obgadac. A na pytanie co w takim razie ich łączy.. wolny rynek i demokracja.
Wolny rynek i demokracja to program każdej partii, choć faktycznie jak wynika z załączonego obrazka wola narodu nikogo nie obchodzi, o wolnym rynku nie wspominając.
Czym zatem się różnią? Krawatami? Krojem garniturów? Retoryką?

Dzięki za wykres. taki powinni pokazać o 22.00 w niedziele na TVN.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
hehe,i moja mamusia też nie głosowała,ja też nie będę głosowała wogóle w wyborach jak osiągnę pełnoletność..
szkoda czasu,pozostaje jedynie smutek,że kiedyś ludzie przelewali krew za Polskę,w której dziś nie ma zbyt wielu mądrych polityków
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Taka juz patologia polskiej "demokracji"

Z jednej trony narod ktory ma demokracje gdzies, napierw byl placz na komune a teraz kazdy ma w d. wybory

A z drugiej strony oligarchia tych samych od 20 lat ludzi, ktorzy zmieniaja tylko szyldziki i cyklicznie rzadza

Powinno sie wprowadzic jakis prog od ktorego wybory sa wazne i wiazace, moze wtedy by sie lepiej starali
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
A z drugiej strony oligarchia tych samych od 20 lat ludzi, ktorzy zmieniaja tylko szyldziki i cyklicznie rzadza

Źródeł tej oligarchii doszukiwałbym się jeszcze wcześniej. Ale fakt, od 20 lat, w skutek uzgodnień 'okrągłego stołu' kasta ta znacznie się powiększyła.

Powinno sie wprowadzic jakis prog od ktorego wybory sa wazne i wiazace, moze wtedy by sie lepiej starali

A co w przypadku kiedy mimo tego progu i tak frekwencja byłaby ciągle zbyt niska? Ogłaszanie wyborów do skutku chyba nie jest możliwe, a więc ktoś musiałby w końcu wybrać ludzi na poszczególne stanowiska, co prowadziłoby do kolejnych patologii...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Zalozyc partie latwo, przebic sie z nia.. niemozliwe

na mediach trzymaja lape najsilniejsze partie a kto ma media ma sile sprawcza do manipulacji ludem...

no i jak bishop wspomnial liczy sie teraz PR

teoretyczna pozadnia partia (o ile mozliwe aby takie cudo powstalo) z pozadnymi ludzmi. ktorzy maja merytorycznie dobre pomysly i nawet chcieliby je realizowac, nie ma szans sie przebic.. zeby sie przebic to trzeba siac demagogie, populizm, klamstwa... propagande

pozatym jakby ktos merytorycznie gadal to 99% spoleczenstwa i tak by go nie rozumialo, kto tak naprawde zna sie fachowo np. na gospodarce, ekonomii ?? procentowo raczej niewiele...

Jak ogolnie wyzsze wyksztalcenie ma "az" ok 10% Polakow

taka niestety ulomnosc naszej "demokracji"

A co w przypadku kiedy mimo tego progu i tak frekwencja byłaby ciągle zbyt niska? Ogłaszanie wyborów do skutku chyba nie jest możliwe, a więc ktoś musiałby w końcu wybrać ludzi na poszczególne stanowiska, co prowadziłoby do kolejnych patologii...

Ale politycy bardzej musileby sie starac o frekwencje.. bo teraz maja wszytsko gdzies, udaja ze prwoadza kapanie wyborcz, udaja ze prowadza merytoryczna debate publiczna

Nie w zasadzie to oni juz nawet nie udaja :)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
pozatym jakby ktos merytorycznie gadal to 99% spoleczenstwa i tak by go nie rozumialo, kto tak naprawde zna sie fachowo np. na gospodarce, ekonomii ?? procentowo raczej niewiele...

taką partią jest UPR

Jak ogolnie wyzsze wyksztalcenie ma "az" ok 10% Polakow

nie jestem pewien ale wydaje mi się obecnie, że już więcej.
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Mimo propagandy mediów 75% nie poszło głosować nawet na partie lansowane w mediach. Może o czymś to jednak świadczy?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
taką partią jest UPR

ano..

nie jestem pewien ale wydaje mi się obecnie, że już więcej

Moze i wiecej ale raczej do 20% nie dobilo...

Mimo propagandy mediów 75% nie poszło głosować nawet na partie lansowane w mediach. Może o czymś to jednak świadczy?

swiadczy to o tym ze:

- Polacy sa leniwi, zawsze byl problem z frekwencja, nawet wybory przeciw komunie nie mialy 70%
- Polacy uznali te wybory za malo wazne bo to do Europy
- Ordynacja jest tak do bani ze malo kto sie rozeznaje o co w niej biega
- Kampania wyborcza w zasadzie ponizej krytyki, zero merytoryki, klutnie, szczekanie a poszczegolni kandydaci praktycznie anonimowi oprocz tych "wielkich" nazwisk .. politycy mieli wyborcow w d. to i vice versa
- Polacy maja dosc tej zaje**** klasy politycznej
 
Status
Zamknięty.
Do góry